WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Організація морського круїзу по Середземному морю - Курсова робота

Організація морського круїзу по Середземному морю - Курсова робота

заходу по маршруті.
Останнім часом практично у всіх регіонах завойовують популярність "круїзи в нікуди" - одне - і дводобові поїздки без заходу в інші порти. Як правило, таке судно іде з базового порту годин у 6 вечору в п'ятницю і повертається в неділю до вечора.
Екскурсійні і прогулянкові рейси.
До прогулянкових рейсів відносяться перевезення груп туристів, що здійснюються нетривалий час з метою відпочинку й ознайомлення з пам'ятними історичними й іншими визначними місцями, здійснювані, як правило, між двома портами з заходами і зупинками в них чи без заходів і зупинок. Ці рейси можуть бути тривалістю більше-менше 24 годин. Рейси тривалістю менше 24 годин відбуваються, як правило, судами портового флоту і проводяться в приміських і внутриміських зонах.
Розглянемо обов'язки сторін при організації морських круїзів.
Судновласник зобов'язаний дотримуватися встановленого розкладу руху судна. Про усі виникаючі зміни і відхилення у розкладі руху судна у випадку затримки приходу судна в порт і скорочення часу стоянки адміністрація судна зобов'язана сповістити про це працівників туристського круїзу і туристів, вжити заходів до виконання програми обслуговування туристів.
У випадку зміни встановленого розкладу руху судна, що викликало порушення програми обслуговування туристів, винна сторона оплачує іншій стороні її фактичні збитки.
Якщо судновласник за якимись причинами не може надати судно, передбачене договором, то він надає туристської організації інше однотипне судно. У випадку непредставлення судна в термін, передбачений договором, або неможливості виконання круїзної програми в повному обсязі - час затримки судна, продовження чи скорочення круїзу більше, ніж на 12 годин, виключається з періоду оплати чи оренди, за узгодженням сторін круїз продовжується на час затримки чи скорочення.
У випадку провини однієї зі сторін винна сторона оплачує іншій стороні її фактичні збитки, зв'язані з цією затримкою, продовженням чи скороченням рейса.
У випадку, якщо судно робить у період проведення круїзу допомогу судну чи людям, що терплять нещастя на море, судновласник відповідальності за затримку рейсу перед турфірмою не несе. Рейс за згодою сторін продовжується на той час, що витрачено на надання допомоги. За час, використаний на надання допомоги, додаткова орендна плата і плата за харчування туристів не стягуються.
У дні посадки і висадження туристів орендна плата за період дії договору обчислюється звичайно з розрахунку годинної вартості оренди судна на добу.
Туристська організація несе відповідальність перед власником судна за прострочення платежів за оренду судна, термін виплати яких встановлений договором (звичайно цей штраф складає 0,05% за кожний день прострочення від загальної суми платежів за договором). Сторони вправі анулювати договір не пізніше, ніж за три місяці до початку рейса. У випадку ануляції договору пізніше, ніж за 3 місяці до початку рейса, сторона, що анулювала договір, відшкодовує іншій стороні збиток, сума якого не повинна перевищувати 50% вартості орендної плати за рейс. Загальний розмір збитку визначається сторонами за згодою.
1.4. Особливості сучасного стану ринку круїзів
У останні роки з'явилася тенденція до збільшення числа подорожей як у світі, так і в нашій країні. Туристський сервіс пропонує множину видів транспорту, із котрих найбільш популярними є автомобільний, авіатранспорт і залізничний. Автомобільний транспорт зручний для подорожей на короткі відстані, на відміну від нього авіатранспорт використовують при переміщенні на значні відстані за досить короткий час. Таким чином, ці два найбільше популярних види транспорту не конкурують між собою, а взаємно доповнюють один одного. Відповідно до статистики темпи росту популярності в авіатранспорту вище, чим в автотранспорту, що відображається в такій таблиці: [18, с. 205]
Таблиця 1.1
Перевезення пасажирів та пасажиро оборот за січень-жовтень 2005 року
Перевезено пасажирів, млн. Пасажирооборот, млрд.пас.км
січень-жовтень 2005р. у % до
січня-жовтня
2004р. січень-жовтень 2005р. у % до
січня-жовтня
2004р.
ВСІМА ВИДАМИ ТРАНСПОРТУ
3574,6
103,2
93,5
106,1
у тому числі
залізничним 374,8 97,8 44,5 100,6
автомобільним 3184,7 103,9 43,7 111,3
водним 11,8 115,1 0,1 108,1
авіаційним 3,3 123,2 5,2 114,4
Перевезення пасажирів морським транспортом за січень-жовтень 2005р. зросли на 17,8% порівняно з січнем-жовтнем 2004р. Підприємства м. Севастополя, які виконують 87,5% загальних обсягів морських перевезень пасажирів, збільшили перевезення на 21,0%. Закордонні перевезення пасажирів зросли на 7,7%. Майже всі закордонні перевезення пасажирів (96,8%) виконують підприємства Автономної Республіки Крим, які збільшили перевезення пасажирів з початку року на 5,5%. Перевезення пасажирів річковим транспортом порівняно з 10 місяцями 2004р. зросли на 3,5%; закордонні пасажирські перевезення збільшилися на 19,1%.З даної таблиці видно, що число залізничних перевезень падає, що пов'язано з низькою комфортабельністю цього виду транспорту в порівнянні з авіа - і автотранспортом.
Що стосується нашої країни, то в радянський час більш розвинуті були залізничні подорожі, зараз же залізничні й авіаперевезення приблизно рівні, а автотуризм займає третє місце.
Символом круїзного флоту стали комфорт і комплексність обслуговування туристів.
Сьогодні на судах рівень забезпечення туристів різними послугами може зрівнятися лише з найдорожчими курортами. Номенклатура заходів для досягнення цього на борті відрізняється великою розмаїтістю: кілька ресторанів, індивідуальна обробка приміщень і меблів, своя кухня, спортивні й оздоровчі заходи для різних вікових груп, пляж під час стоянок, різні розважальні програми, наявність казино, тематичні лекції, виставки, програми для дітей і підлітків.
Морський круїзний лайнер - це ціле плавуче місто в мініатюрі, що приймає на свій борт від двохсот до п'ятисот-шістисот туристів і приблизно стільки ж людей обслуговуючого персоналу і команди. Гостям корабля надається можливість розміститися в комфортабельних 2-кімнатних люксах і напівлюксах, а також у 1-місцевих і 2-місцевих номерах із усіма зручностями й у 3- і 4-місцевих сімейних каютах. На теплоходах створені всі умови для того, щоб морська подорож пройшла без турбот. Для мандрівників працюють численні затишні ресторани і бари, магазини, кінозали, музичні салони і різноманітні служби сервісу. На 5-7 просторих пасажирських палубах звичайно розташовано кілька закритих і відкритих басейнів, соляріїв, спортзалів, саун. На всі дні круїзу передбачена різноманітна культурно-розважальна програма. Вона включає екскурсії в місцях швартування корабля, різноманітні розважальні заходи, свята і тематичні дні на борті судна. У продовження

 
 

Цікаве

Загрузка...