WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Організація оздоровчого туру по Угорщині - Курсова робота

Організація оздоровчого туру по Угорщині - Курсова робота

бажано лікуватися тут хворим на гіпертрофію щитовидної залози та серцеву декомпенсацією .
Лікування - це одна "професія" міста. З іншого боку, це повне життя місце відпочинку, де щоліта багато тисяч гостей насолоджуються приємною водою озера Балатон, прекрасним краєвидом та відмінними винами.
Метою недалекої екскурсії варто зробити півострів Тігань з його чудовою панорамою. Тут знаходиться засноване 1000 років тому абатство, багато музеїв та вернісажів. Поромом можна переправитися на другий берег Балатону, де на відвідувачів чекає так само багато цікавого. Серед туристичних принад виокремимо Сантод-Кьорьошгедьский музей під відкритим небом, де можна ознайомитися з сільським життям давніх часів.
Егер.
За 120 км від Будапешту розташоване одне з найкрасивіших міст Угорщини - Еґер - місто пам'яток середньовіччя та барокко. Тут знаходиться один з найбільших замків країни, який довгий час чинив опір турецьким завойовникам в 1552-у році, і тільки через багато років ворогам вдалося його взяти. Турки на вже відомих у той час джерелах побудували лазні, з котрих одна, трохи змінивши вигляд, діє і донині. Злегка радіоактивна, кальцієво- магнієво- гідрокарбонатна мінеральна вода успішно використовується при лікуванні хронічних захворювань органів руху та реабілітації після ортопедичних операцій.
В місті можна оглянути багато цікавого, насамперед - замок, але неодмінно слід відвідати і пишні церкви у стилі барокко, Базиліку, будинок вищої школи, пам'ятки турецьких часів, наприклад, мінарет. Еґер є одним з найвідоміших центрів угорського винарства. Серед багатьох видатних вин окреме місце посідає всесвітньо відоме червоне вино "Еґрі Біковир". Багато різноманітних екскурсійних маршрутів пропонують вам у прекрасних горах Бюкк, що височіють на схід від міста [4, с.24].
Гайдусобосло.
У 1925-у році під час пошуків нафти із свердловини здійнявся фонтан йодо-бромної солоної термальної води, яка змінила життя містечка. Хоча першу купальню збудували ще в ті роки, бурхливий розвиток курорту розпочався всього 40 років тому. Курорт розширювався, модернізувався, все більше будувалося готелів, пансіонів, багато з яких зараз мають власний басейн та лікувальну частину.
Винятково ефективну мінеральну воду застосовують у формі ванн для лікування захворювань органів руху та гінекологічних захворювань, а внутрішньо - при лікуванні органів травлення.
Гайдусобосло ще привабливіший тим, що недалеко знаходиться відомий Гортобадьський степ - пустище, який є одним найвідоміших туристичних принад Угорщини.
Неподалік розташоване найбільше місто Східної Угорщини Дебрецен, який є культурним центром регіону.
Мезьокьовежд-Жоріфюрдьо.
Біля Мезьокьовежду, відомого в Європі народним мистецтвом та вбранням, за 140 км від Будапешту, знаходиться Жоріфюрдьо.
Місцеву сірчано-йодну термальну воду використовують для лікування органів руху. Тут діє і обласна реабілітаційна лікарня.
Курорт пропонує також багато можливостей для відпочинку та розваги, особливою популярністю користується басейн з величезними штучними хвилями.
Дебрецен.
За 230 км на схід від Будапешту розташований Дебрецен, який є науковим, мистецьким та релігійним центром. Це місто часто називають "Кальвіністським Римом", оскільки тут знаходиться центр угорської реформатської церкви. Величезний лазневий комплекс розташовано у мальовничій частині міста, в парку під назвою Нодьердьо. Воду, що містить хлорид, йодид, бромід та гідрокарбонати, використовують для лікування органів руху. Сучасному терапевтичному центру щойно виповнилося 10 років, і з цієї нагоди збудували та влітку 1998 року здали в експлуатацію чотиризірковий готель, що відповідає найвищим вимогам.
Дюла.
Дюла знаходиться у південно-східній частині Вeликого Алфьолду на березі ріки Білиe E ьорьош. Лужну воду, яку видобувають з-під землі бурінням, постачають у криті та відкриті басейни Замкової лазні, розташованої у величезному віковічному парку. Ваннами тут лікують хронічні захворювання органів руху, внутрішньо призначають при катаральних шлунково-кишкових захворюваннях.
Окраса міста - єдиний в Угорщині рівнинний замок, де влітку проводять театральні фестивалі. У Дюлі народилося багато відомих митців, серед них композитор, автор гімну Угорщини Ференц Еркел, звідси походить сім' я відомого німецького художника Албрехта Дюрера [3].
?
Розділ 3. Організація оздоровчого туру в Угорщину
Маршрут складається з відвідання Угорщини Мішкольц-Тапольца у якому розташований один із оздоровчих центрів.
Термальна вода тапольцских джерел, що піднімається з глибини 800-900 метрів, злегка радіоактивна і містить карбонати кальцію і магнію, а також у невеликій кількості вуглекислоту. Для лікувальних цілей вона використовувалася вже в середні століття. Спочатку купальні зводили з дерева, перша кам'яна будівля з'явилася тут у XVІІІ сторіччі. Сучасний курорт потопає в зелені красивого парку і великого, що розкинувся на 1200 гектарах лісу, у якому упереміж ростуть дуб, бук, сосна.
Водолікарня має два басейни. Один побудований безпосередньо над джерелами; термальна вода (29-31° С), насичена газовими пухирцями, надходить у нього крізь щілини дна. В другому басейні вода по своїх властивостях ближче до звичайної. Купання в ньому рекомендується для тих, хто погано переносить радіоактивну воду. Цілющі води тапольцских джерел рекомендуються в першу чергу при порушеннях вегетативної нервової системи, серцевих неврозах, фізичному і психічному виснаженні .
У Тапольці знаходиться друга на європейському континенті печерна купальня, заснована в 1959 році. Температура води в печерному басейні 29-31° С, глибина - 130-140 див. у басейні встановлені лави; падаючийна купальників важкий струмінь води робить дію, що масажує, а повітря печери досить корисне при бронхітах і астмі.
Біля водолікарні на озері знаходиться ще одна купальняіз відкритим і критим басейнами, що живляться термальною водою. За цією купальнею розташована човнова станція, а по іншу сторону озера, обсадженого старими деревами, - великий пляж і плавальний басейн.
Угорщина - країна із візовим режимом для громадян України. Необхідні документи для отримання візи:
- закордоний паспорт;
- 1 кольорова фотокартка;
- анкетні дані (місто проживання, місто народження (населений пункт), дівоче прізвище матері та її ім'я).
При посадці необхідно мати нотаріальний дозвіл на вивезення дітей за кордон від батьків або одного із батьків (при перетинані кордону дитини із одним із батьків).
3.1. Параметри маршруту
Пункт Відстань, км Спосіб долання (вид транспорту) Час перебування в дорозі (год.)
Київ-Чоп 880 Поїзд (купе) 16
Чоп - Мішкольц-Тапольце 120 Автобус Mersedes Princes 4
Перетинання кордону 0 2
Мішкольц-Тапольце-Егер 60 Автобус Mersedes Princes 1
Егер-Будапешт 80 Автобус Mersedes Princes 2
Будапешт-Сентендре 50 Автобус Mersedes Princes 1
Сентендре-Вишеград 50 Автобус Mersedes Princes 1
Вишеград-Естергон 60 Автобус Mersedes Princes 1
Естергон-Будапешт 90 Автобус Mersedes Princes 2
Будапешт-Дебрецен 260 Автобус Mersedes Princes 3
Дебрецен-Чоп 50 Автобус Mersedes Princes 1
Перетинання кордону 0 2
Чоп-Київ 880 Поїзд (купе) 16
Усього 2580
52
Усього відстань маршруту становить - 2580 км.
Час перебування у дорозі - 52

 
 

Цікаве

Загрузка...