WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Організація шкільного оздоровчого туру під час зимових канікул - Курсова робота

Організація шкільного оздоровчого туру під час зимових канікул - Курсова робота

що їдуть через Стрий в Ужгород, Мукачево, Іршаву, Виноградово.
Спальні номери одно-двомісні та номери із двох кімнат на двох чоловік - "Люкс". В усіх номерах є санвузли. В кожному корпусі є міжміські телефони. В одномісних і номерах "Люкс" є холодильники, телевізори. Практично в усіх спальних номерах є телевізори, а де їх нема, бажаючі можуть взяти телевізор у прокат. Забезпечено прийом програм кількох каналів українського, російського та європейського телебачення. Власники мобільних телефонів мають надійний зв'язок (UMS).
На території є пошта, в Поляні - дві аптеки, в "Сонячному Закарпатті" - аптечні кіоски. Є магазини, їдальні, кілька кафе, ресторани, бари, газетні кіоски, функціонують базари. Платні автостоянки охороняє спеціалізована служба, яка надійно забезпечує громадський порядок і безпеку на території оздоровниць.
2.2. Особливості проведення відпочинку
Як правило, першу половину кожного з шести робочих днів відпочиваючі приймають лікувально-профілактичні процедури. У неділю потрібно відпочити від лікування. Це можна зробити по різному в залежності від уподобань, пори року, погоди, настрою, компанії, коштів. Найпростіше - скористатися пропозиціями культмасових працівників і провести відпочинок організовано. Але дехто віддає преревагу індивідуальному відпочинку. У санаторії, в сусідніх селах Поляна і Яківське, єрізноманітні можливості для проведення вільного часу [5, с.10].
Щонеділі організуються нетривалі прогулянки територією санаторіїв, теренкурними маршрутами, в гори або в сусідній санаторій, їх проводять культмасові працівники, які мають досвід екскурсійної роботи, добре знають історію краю.
За бажанням відпочиваючих, у вихідні дні організуються автобусні екскурсії за межі Поляни - в санаторії "Карпати", "Синяк", "Квітка полонини", в Мукачево, в Ужгород. До введення візового режиму багато власників закордонних паспортів їздили на екскурсії в сусідню Угорщину.
Можна відпочити з користю для здоров'я й індивідуальної в залежності від сезону або погоди піти в рекреаційний лісосадопарк подихати іонізованим цілющим повітрям, помилуватися природою, насолодитися краєвидами, поласувати суницею, малиною, ожиною, плодами аронії, яблуками, грушами, лісовими, волоськими чи маньчжурськими горіхами, тригранними буковими горішками, плодами каштана європейського (їстивного), заглибитися в лісову частину лісосадопарку і зайнятися "тихим полюванням" за грибами. В теплу пору року це найбільш популярний активний відпочинок, бо санаторії майже з усіх боків оточені лісом. Можна відпочити й зовсім екзотично - відправитися в гори верхи на породистому скакуні.
Взимку активно відпочивають на лижах, санках чи ковзанах або просто прогулюючись пішки. Для любителів катання на лижах є достатньо можливостей - лижні підіймачі є в Поляні, і в "Сонячному Закарпатті", а для гірськолижників високого класу можна рекомендувати поїздки на Воловеччину чи Міжгірщину, де є лижні траси з підйомниками, які відповідають олімпійським стандартам. Можна проїхатися на турбазу "Форель" (17 км) або в санаторій "Синяк" (близько ЗО км), де сніговий покрив з'являється скоріше і тримається довше, ніж у Поляні.
До послуг любителів фізкультури спортивні майданчики для гри у волейбол, настільний теніс, бадмінтон. В "Сонячному Закарпатті" є футбольне поле, тенісні корти, басейн з природним нагрівом води, озеро, річка. Хто вважає, що з курорту треба повертатися обов'язково засмаглим, набувають бронзового відтінку в кабінеті ультрафіолетового опромінення. Взимку, звичайно, бо вже з середини квітня і до половини жовтня досить сонячного проміння. У "Сонячному Закарпатті" цілодобово відкритий біліардний клуб.
Якщо у когось урочиста подія і звичка святкувати її в ресторані, кафе чи барі, все це є в санаторіях або неподалік. Але не забудьте проконсультуватися з лікарем, аби не зашкодити здоров'ю, не звести нанівець попередні і майбутні оздоровчі потуги. Лікарі вважають, що краще зрадити нездоровим традиціям, вибрати більш цікаву й корисну для здоров'я альтернативу.
Щовечора в клубах санаторіїв демонструються кінофільми або проводяться вечори відпочинку, часто виступають професійні та самодіяльні артисти. Для шанувальників літератури є бібліотеки. Хто віддає перевагу не світським, а духовним цінностям, можуть піти до церкви. В селі Поляна є православна церква, молитовний будинок християн віри євангельської, в сусідньому селі Павлово-греко-католицька церква. Вчені стверджують, що люди, які регулярно відвідують церкву, як правило, мають більш міцне тілесне здоров'я, психічно більш врівноважені і живуть довше. Очевидно, це зумовлено більш аскетичним способом життя, зокрема, дотриманням постів, а також психологічним розвантаженням під час молитов.
2.3. Спеціалізація оздоровлення в санаторіях
Санаторії спеціалізовані для лікування хворих з хронічними захворюваннями органів травлення. Формально перелік захворювань такий же, як і для інших гастроентерологічних оздоровниць, але є деякі особливості. В офіційному переліку захворювань вказано, що приймаються хворі поза фазою загострення. У "Сонячному Закарпатті" та в "Поляні" без застосування медикаментів ефективно лікуються хворі на виразкову хворобу шлунку, дванадцятипалої кишки, ерозивні гастрити (дуоденіти) при наявності виразок, ерозій, якщо відсутні виразний больовий синдром і ускладнення, що вимагають хірургічного втручання [10].
Хірурги радять якнайскорішу санаторну реабілітацію після операцій з приводу гастроентерологічних захворювань - резекції шлунку, ушивання перфоративної виразки, ваготомії, холецистектомії. Досвід курортологів підтверджує доцільність таких рекомендацій. Тому вказані в офіційних показах терміни, коли дозволяється їхати на курорт після оперативних втручань, не можуть вважатися догмою. При задовільному загальному стані хворий може приїжджати й скоріше.
Якщо хворий має підвищений артеріальний тиск крові (вище І ст.) або схильність до гіпертонічних кризів, вони повинні бути обережними, регулярно приймати гіпотензивні препарати, уникати алкогольних, харчових, кавових "зигзагів", бо в більшості з них при систематичному або й епізодичному, але надмірному вживанні мінеральної води тиск ще більше підвищується і це заважає провести повноцінне лікування.
Хоч "Сонячне Закарпаття" й "Поляна" - санаторії для дорослих, лікарі мають досвід оздоровлення дітей та підлітків, в тому числі й тих, котрі проживають на територіях, забруднених радіонуклідами після аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Медичні покази для відбору

 
 

Цікаве

Загрузка...