WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Організація шкільного оздоровчого туру під час зимових канікул - Курсова робота

Організація шкільного оздоровчого туру під час зимових канікул - Курсова робота

Закарпаття" лише на 340 м вище рівня моря. Таких вітрів у нас просто не може бути, бо село оточене горами висотою 500-1000 м.
Людині при зміні кліматичних умов необхідний деякий запас міцності здоров'я для адаптації. Клімат Поляни не потребує значних витрат резервів, котрих у хворих і без того недостатньо. І в цьому перевага Поляни перед багатьма іншими курортами.
Варто нагадати, що ризик "простудних" захворювань весною більший, ніж восени. Причин цьому декілька. Восени організм біологічно вже готується до низьких температур, весною - навпаки. Восени в продуктах ще достатньо вітамінів, після зими - значно менше. Після літа організм ще не відчуває світлового та ультрафіолетового голодування, що спостерігається в кінці зими та ранньою весною. Восени тепловтрати випромінюванням з тіла значно менші, ніж весною, оскільки після літа земля ще тепла, а весною ще не встигла прогрітися, хочтемпература повітря вже може бути цілком комфортною [10].
У "Поляні" й "Сонячному Закарпатті" створені умови для використання сприятливого лікувального клімату - кліматотерапії. Є аеросолярії, басейн з природнім нагрівом води, штучне озеро з протічною водою площею 0,5 га ("Сонячне Закарпаття"), поряд із санаторіями протікають річки Велика і Мала Пиня. Дозує клімато-лікувальні процедури лікар, а контролює їх виконання середній медперсонал. Основними кліматотерапевтичними процедурами є сонячні й повітряні ванни, купання. Треба дотримуватися лікарських рекомендацій, щоб не передозувати могутні фактори природи. Надмірні старання можуть викликати небажані реакції. В аеросолярії є таблиці дозування загальних сонячних ванн сумарної радіації та повітряних лікувальних ванн. Таким чином, можна проводити самоконтроль. Дехто з відпочиваючих приймає кліматолікування за межами санаторіїв - в рекреаційному лісосадопаркові, на верхній точці теренкурних маршрутів або в інших приємних затишних куточках на околицях оздоровниць. Потрібно і там дотримуватися призначених доз. Нижче наведено таблиці дозування кліматолікувальних процедур. Таблиця розрахована для рівня моря, а Поляна знаходиться вище на 340 м. Між тим, інтенсивність ультрафіолетової частини сонячної радіації на кожні 100 м висоти збільшується на 4%. Тобто, в умовах Поляни інтенсивність ультрафіолетового опромінення від Сонця приблизно на 12% більша, ніж на рівні моря. Якщо врахувати практично прозоре, без пилу і диму повітря курорту, то в атмосфері поглинання майже немає. Тому будьте обережні, щоб бажання якомога скоріше засмагнути не стало причиною несприятливої реакції від передозування.
Розділ 2. Особливості проведення оздоровлення дітей на курорті "Поляна"
2.1. Загальні відодмості про курорт
Поляна - бальнеологічний курорт, на котрому функціонують два санаторії - "Сонячне Закарпаття" та "Поляна". Перший з них упродовж десятків років був базовим гастроентерологічним санаторієм для об'єднання "Закарпаткурорт". Щодо "Поляни", то це найстаріший із діючих санаторіїв області, вік якого перевищує 130 років.
"Сонячне Закарпаття" функціонує з 25 лютого 1965 р. спочатку на 260 ліжок, а після реконструкцій в 1973 і 1977 рр. кількість місць доведена до 550. В 1989 р. вступив до ладу третій спальний корпус на 100 ліжок. Але упродовж 90-х років і на початку XXI сторіччя кількість місць в санаторії почала зменшуватися за рахунок покращання рівня комфортності. З 1994 р. розпочато реконструкцію першого спального корпусу, в 1998 р. - другого. Практично реконструкцію закінчено. Вже в XXI ст. на території санаторію з'явилися нові спальні корпуси. Але будує їх не ЗАТ "Укрпрофоздоровниця", а інші організації, представники котрих оцінили рекреаційні можливості курорту. Проведено капітальний ремонт в санаторії "Поляна", а один з корпусів суттєво реконструюється - над двома поверхами надбудовано ще один [5, с.8-9].
Багато рекреантів оздоровлювалися на курорті Поляна не один, а багато разів. В "Сонячному Закарпатті", наприклад, більше половини рекреантів вже поправляли здоров'я в цьому санаторії. Багато таких і в "Поляні".
Санаторії розташовані на висоті 340 м вище рівня моря між По-лонинським і Вулканічним (Вігорлат-Гутинським) хребтами Карпат.
Коли засоби інформації повідомляють про стихійні лиха, більшість людей помилково вважає, що це стосується всієї області. Це не так. Навіть при повенях в 1998 і 2001 рр. спальні корпуси
o санаторіїв були в повній безпеці, бо вони розташовані на верхніх
o ярусах немалої території оздоровниць, куди навіть при катастро-фічних катаклізмах повеневі води не можуть досягти.
На відміну від санаторіїв, котрі виникали стихійно безпосередньо в місцях витоку на поверхню джерел мінеральної води, для будівництва "Сонячного Закарпаття" місце підбирали ретельно, тому оздоровниця розташована майже ідеально. Збудовано санаторій на північно-східних схилах Вулканічного хребта, на правому березі річки Велика Пиня, в урочищі Тихий. Це дійсно спокійне й тихе , місце, облюбоване в свій час австрійським графом Шенборном-Бухгеймом для мисливського будинку. Відстань від санаторію до " центру села Поляна - 1,7 км, до найближчих сільських будинків близько 0,5 км, до річки та автодороги Свалява-Перечин-Ужгород 300-400 м. По цій дорозі їздять автобуси із Сваляви до Ужгорода, , Перечина, сіл Оленьово, Родникова Гута, Порошково. Відстань від санаторію до районного центру і залізничної станції Свалява 11 км, ( до Мукачева - 36, до Ужгороду - 75, до Львова - 198, до Києва - . близько 750 км. Через Поляну проходить стара автодорога Мукачево-Львів, але міжобласні автобуси та транзитні вантажні перевезення здійснюються новою дорогою поблизу Сваляви. Завдяки цьому Поляна стала тихішою, екологічно чистішою і повністю відповідає терміну курорт. До речі, статус курорту Поляні надано Постановою І Ради Міністрів Української РСР № 490 від 12 жовтня 1982 р.
Щодо санаторію "Поляна", то він розташований майже в центрі села, над родовищем мінеральної води "Поляна купель", на лівому березі річки Мала Пиня, поблизу зупинки автобусів, котрі їздять із Сваляви до Воловця та інших населених пунктів цього району.
До санаторіїв найбільш зручно їхати залізницею до станції Свалява, а звідти автобусом. Автостанція знаходиться поблизу залізничного вокзалу. Прибулих на лікування біля залізничного вокзалу зустрічає автобус або маршрутні таксі, котрі послідовно доїзжають до санаторіїв "Кришталеве джерело", "Квітка полонини", "Поляна", "Сонячне Закарпаття". До Сваляви можна доїжджати також автобусами із Львова, Тернополя, Луцька, Трускавця, Івано-Франківська,

 
 

Цікаве

Загрузка...