WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Використання бензинових пальників (примусів) у походах - Реферат

Використання бензинових пальників (примусів) у походах - Реферат

перегрівання примуса і спрацювання клапана зростає у випадку використання пари примусів під великим каном, обгорнутим склотканиною.
7. Примус "Смерть туриста"
Нижче наведено кілька фото примуса, який називають "Смертю туриста". Назва, позбавлена оптимізму, мабуть викликана якимись голодними обставинами, проте автор просить дозволу висловити категоричну незгоду із таким йменням. Примус простий в експлуатації, безвідмовний за умови мінімального догляду і характеризується дуже малою витратою бензину. У літний період на 3 чоловік на 2 дні походу вихідного дня вистачає 500 мл бензину без економії. Тривалість горіння з однієї заправки - до 2-3 год (власний досвід). Потужність примуса невелика, але влітку її цілком вистачає, щоб вода у менашці закипіла за 15 хв. Взимку його використання ускладнюється тривалістю доведення води до кипіння. При температурі -25 С 1 л води без теплоізоляції починає кипіти за 40-50 хв.
Примус "Огонек"
1- корпус; 2- елементи конструкції (паливний бачок, ручка регулювання полум'я, випромінювач);
3- кришка паливного бачка з вмонтованим запобіжним клапаном; 4 - деталі запобіжного клапана
8. Елементи пожежної безпеки та протипожежні заходи
Викладене нижче - очевидне.
Пам'ятайте, що примус може бути надзвичайно небезпечним, якщо знехтувати елементарними правилами його використання. Продумайте наперед свої дії на випадок виникнення нештатних ситуацій. Це збереже час, нерви і здоров'я.
1. Не допускається контакт відкритого полум'я зпальним. Спалахування бензину відбувається швидше і на більшій відстані, ніж це можна уявити, тому не слід сподіватися на свою реакцію.
2. Потужність нештатного спалаху (вибуху) бензину залежить не стільки від об'єму палива, скільки від площі контакту з повітрям та об'єму обмеженого простору, у якому відбувається загорання. Від об'єму бензину залежить площа залитої ним поверхні і, як наслідок, швидкість поширення вогню.
3. У випадку загорання примуса полум'я слід негайно погасити. Вимкніть примус і закрийте доступ повітря до полум'я.
4. Уникайте паніки. Безпечно погасити охоплений вогнем примус можна за 20-30 сек. Якщо цього не виконати, подальший розвиток подій наступний. Прогорає гумовий ущільнювач насос-корпус, що відкриває доступ бензинові назовні. Якщо примус прогрітий несильно, через насос назовні витікає рідкий бензин, що утворює калюжку, яка миттєво спалахує і продовжує збільшуватися. Якщо температура висока, назовні виривається потужний стовп вогню. Температура корпусу продовжує збільшуватися, тиск усередині зростає, в результаті чого відкривається запобіжний клапан і утворюється другий струмінь вогню. Якщо корпус випромінювача прикручена недостатньо щільно, з бачка починає просочуватися розпечений газ, що одразу спалахує. Можливі варіації на цю тему, однак усі вони малоприємні. Це надзвичайно небезпечна ситуація, яка вимагає миттєвих заходів на їх усунення.
5. Не спостерігайте бездіяльно за тим, як інші гасять полум'я. Якщо Ви не знаєте, що конкретно потрібно робити, намагайтеся перекрити доступ повітря до полум'я. Накривайте полум'я будь-якою несинтетичною тканиною. Цього може бути недостатньо для повної ліквідації небезпеки, однак саме Ваші дії можуть врятувати Ваше здоров'я та майно.
6. Водою неможливо погасити палаючий бензин, оскільки його густина менша за густину води, проте вода понизить температуру бачка і забезпечить кілька дорогоцінних додаткових секунд. Але: якщо утворилася калюжка з палаючим бензином, то вода тільки збільшить її площу, що зробить ситуацію ще небезпечнішою і неконтрольованою. Оптимальний варіант - це мокра тканина, сніг. Вони одночасно охолоджують корпус і перекривають постачання кисню.
7. Збити полум'я (з бензину) дуже важко. Небезпечним при цьому є розбризкування пального, що збільшує площу загорання і швидкість поширення вогню. Вірним є використання кількох одиниць ганчірок (одяг тощо) замість намагання почергово збивати полум'я у різних ділянках однією. Очевидно, що одразу після прибирання ганчірки вогонь знову відновлюватиметься у тому ж місці.
8. Не здмухуйте полум'я! Так можна тільки розбризкати бензин, що погіршить ситуацію.
9. Дуже небезпечним є запуск примуса у наметі. Останнє часом практикується, але якщо Ви - примусолог-початківець, краще утримайтеся від цього. Для здоров'я корисніше залишитися зовсім без вогню, аніж перетворити на нього усе, що є навколо і що може горіти. Якщо ж старт все ж неминучий, то приготуйтеся про всяк випадок. Найчастіша неприємна, однак з точки зору примуса цілком штатна ситуація - спрацювання запобіжного клапана у примусах, в яких подача пального здійснюється не через шланг, як у порядних газових пальниках, а безпосередньо у форсунку. Для уникнення її не допускайте нагрівання бачка примуса вище температури, при якій втримати руку на його корпусі стає неможливим. Автор не намагається довести, що експлуатація приладу при вищій температурі виходить за межі, передбачені заводською документацією, але кількарічна експлуатація різних примусів переконує у вірності викладеної тези.
10. Приготуйте засоби для гасіння полум'я ще перед вмиканням примуса. Хорошою практикою є мати під руками мокру ганчірку, яку можна прикладати до корпусу примуса і охолоджувати його.
11. Прикривайте отвори запобіжного клапана та насоса ганчіркою. Це захистить від утворення стовпів полум'я і дасть додатковий час для реагування на те, що відбувається.
12. Сумнівною є доцільність блокування запобіжного клапана заглушками і т .п. Хоча корпус примуса має кількакратний запас від перевищення тиску всередині, краще мати справу із вогнеметом, аніж сидіти на бомбі.
13. Категорично забороняється запуск без попередньої перевірки надійності кріплення розсікача (ковпачка з отворами). .
14. Категорично забороняється переставляння гумових ущільнювачів з одного примуса на інший. Особливо актуальним це є для гумки зворотного клапана. З часом у ній утворюється канавка, котра щільно прилягає до наконечника насоса. Геометрія насосів може відрізнятися і різниці якраз вистачить, щоб порушити герметичність, в результаті чого відбудеться витікання бензину через насос.
15. Категорично забороняється стравлення надлишкового тиску із бачка примуса доти, поки температура частин примуса залишається вищою за температуру спалаху бензино-повітряної суміші.
16. Не допускайте сусідства працюючого примуса із легкозаймистими матеріалами. ?

 
 

Цікаве

Загрузка...