WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Використання бензинових пальників (примусів) у походах - Реферат

Використання бензинових пальників (примусів) у походах - Реферат

про обов'язки, визначені конструкторами цього агрегату. Усі операції після прогрівання потрібно робити швидко, оскільки температура металевих частин швидко падає і може здатися повторне прогрівання, а це - перевитрата спирту, який і без того є цінним.
Ніщо не вічне і з часом описані способи перестають допомагати. Це значить, що поетичний етап закінчено і час переходити до іншої групи оперативних методів.
4.1. Ремонт бензинового клапана
1. Один із простих способів звільнення кульку від накипу - відмочування. Дати однозначні рекомендації щодо рідини для відмочування важко. Той же бензин, розчинник тощо.
Спочатку необхідно відкрутити форсунку. Цю операцію потрібно здійснювати дуже обережно, оскільки при відкручуванні голка втрачає механічний захист форсунки і її легко пошкодити. Голка не належить до тих частин примусу, які легко знайти і замінити. Навіть, якщо вдасться знайти дріт подібного діаметру, важко дати гарантію абсолютної відповідності старої і новоїголок, що відіб'ється на потужності примуса і споживанні пального, що досить важливе у тривалих походах, коли бензин економлять.
Після зняття форсунки користувач бачить латунну трубку, по якій подається пальне. Центральну позицію у ній займає конус із голкою на кінці. Під рейкою знаходиться кулька. У простір між конусом та трубкою заливається агресивна рідина, призначена для відмочування.
2. Якщо ви у дорозі і не можете витратити багато часу на ремонт примуса у випадку заклиненого клапана, то перше, що спадає на думку - відкрутити головку примуса і звільнити кульку, виштовхнувши її через нижній отвір трубки. Спосіб дієвий. Операцію краще проводити голкою.
3. Відмочування не може забезпечити відновлення стану кульки та сідла до початкового. Досягти його можна тільки хірургічним шляхом. Виконати повну чистку клапана в умовах походу цілком реально. Для цього необхідно відкрутити гайку з центральним отвором, через який проходить шпиндель. Під гайкою знаходиться азбестовий ущільнювач. Він має вигляд блискучого порошку. Ущільнювач слід вишпортати гострим інструментом (голкою) і зберегти. Його можна буде використати ще багато разів. Альтернативи старому ущільнювачеві у поході немає окрім нового ущільнювача. Тому розбирання вузла необхідно проводити у місці, захищеному від вітру. Інакше примус не можна буде використовувати після збирання. Оскільки конструкція головки пустотіла, то паливо з однаковим успіхом рухається як угору по трубці до розсікача, так і підступно просочується під тиском по каналові регулювання (якщо немає ущільнювача). У результаті цього через зазор між отвором у гайці та шпинделем пари бензину виходять назовні і скупчуються. Досягши критичної кількості при контактові з відкритим полум'ям вони спалахують. Проблема вирішується шляхом дотягання гайки ключем на 10.
Після очищення каналу від порошку шпиндель виймається. Разом із ним звільняється конус із голкою. Після цього можна вийняти кульку. Якщо легеньке постукування по головці примуса не допомагає, можна спробувати вишпортати кульку гострим предметом. Слід бути обережним і не подряпати ані саму кульку, ані сідло, оскільки у випадку їхнього ушкодження контакт не буде герметичним.
Якщо звільнити кульку неможливо таким способом, можна спробувати збільшити тиск у бачкові, попередньо заглушивши запобіжний клапан. Неприємний момент: коли кулька катапультується, то за нею під тиском піде паливо. Тому потрібно попіклуватися про можливі наслідки і злити паливо перед проведенням такої процедури, що є очевидним. Інша небезпека: кулька вилітає із трубки на високій швидкості і після цього її можна вже і не знайти. Щоб уникнути втрати, потрібно прикрити отвір трубки тканиною чи папером.
Можливий випадок, коли і таким чином не вдасться повністю розібрати клапан. Тоді потрібно буде відкрутити головку примуса і виштовхнути кульку через нижній отвір трубки.
Кульку слід обережно почистити від накипу. Важливо не подряпати її при цьому. Хороший спосіб - тертя кулькою по шматкові паперу. Сідло обережно чистять гострим предметом. Після цього кульку та сідло протирають тканиною, змоченою у бензині.
Збирається вузол у зворотній послідовності.
При встановленні ущільнювача потрібно заповнити ним простір між трубкою та віссю регулятора якомога щільніше. В іншому випадку у цій зоні можливі прориви розпечених парів бензину і їхнє спалахування.
Якщо було відкручено головку примуса, потрібно проконтролювати герметичність примуса після її закручуванні.
Якщо вказані операції з ремонту будуть виконані із дотриманням усіх вимог, примус запрацює з першого запуску і надалі довго виконуватиме свої функції, поки кулька знову не прикипить.
4.2. Огляд клапана
Перевіряти клапан слід регулярно. Це можна робити перед заправкою примуса. Для цього необхідно спочатку злити залишки бензину, накачати у балон повітря штатним насосом і відкрити клапан. При цьому із форсунки повинен із шипінням виходити струмінь повітря. Якщо повітря немає - клапан слід прочистити одним із описаних вище способів.
5. Догляд за насосом
Насос примуса складається із латунного корпуса-циліндра, який вкручується у голівку, що у свою чергу прикручується до горловини ємності для пального, а також поршеня і зворотного клапана.
Насос вимагає контролю стану кількох елементів. Перш за все, вимагається цілісність ущільнюючої прокладки, яка контактує з горловиною корпуса, та прокладки зворотного клапана.
Пружина зворотного клапана повинна забезпечування щільне притискання прокладки до корпуса насоса. Разом з тим, пружність її не повинна перешкоджати проходженню повітря у бачок при накачуванні.
Манжета поршеня повинна бути змащена ЦИАТИМом (у крайньому випадкові можна скористатися маслом перед самим запуском чи натерти кільце салом, що є злочином перед нацією). ЦИАТИМ зручний своїм великим діапазоном робочих температур.
6. Запобіжний клапан
Запобіжний клапан - це звичайний підпружинений корок. Він спрацьовує, якщо тиск усередині примуса перевищує "задану виробником критичну величину". За якого тиску спрацює конкретний екземпляр - не знає ніхто. Колись була можливість перевірити клапан у спеціальних майстернях. Якщо поставити перед собою високу мету, то можна скористатися задавачем тиску і дізнатися, який тиск витримає клапан саме Вашого примуса. Як правило, жорсткість пружин запобіжних клапанів достатня, щоб не турбуватися цим питанням за більшості режимів експлуатації. Імовірність

 
 

Цікаве

Загрузка...