WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Рухливі ігри на уроках фізичної культури - Реферат

Рухливі ігри на уроках фізичної культури - Реферат


РЕФЕРАТ
Рухливі ігри на уроках фізичної культури
"Клас, струнко!"
Учитель стоїть обличчям до дітей, які вишикувалися в одну шеренгу. Він подає команди. Команда виконується тільки в тому разі, коли перед нею вчитель говорить слово "клас". Той, хто помиляється, робить крок уперед, але продовжує грати. Гра триває не більше трьох хвилин. Після її закінчення вчитель називає найбільш уважних. Згідно з правилами гри крок уперед роблять і ті гравці, які не виконали своєчасно правильної команди.
Засвоюються стройові команди, виробляються увага та швидкість реакції.
"Мисливці і качки"
У центрі креслять велике коло. Гравців розраховують на перший - другий, і перші номери входять у коло. Перші номери - "качки", другі - "мисливці"; другі одержують м'яч - волейбольний або баскетбольний.
Мисливці перекидають м'яч один одному, намагаючись влучити ним у тих качок, які ближче до м'яча. Качка виходить з гри, якщо її поквачили м'ячем. Гра триває, доки не буде вибито всіх качок. Після цього гравці міняються ролями. Виграє команда, яка затратить менше часу або в призначений час виб'є більше гравців другої команди.
Правилами гри мисливцям не дозволяється вступати усередину кола, а качки не мають права покидати його.
Влучання зараховується, якщо м'яч торкнувся будь-якої частини тіла, крім голови, і м'яч при цьому не відскочив від підлоги або від іншого партнера.
У процесі гри треба добиватися колективності дій гравців, використовуючи якнайбільше передач між партнерами. В окремих випадках доцільно самому керівникові взяти участь у грі.
Гра використовується, щоб навчити передавати м'яч у нападі, закріпити навички ловіння тапередавання м'яча. Розвиваються орієнтування, швидкість реакції, кмітливість, спритність, точність рухів, вміння правильно обирати місце в нападі й захисті, виховується колективізм.
"Білі ведмеді"
Креслять невелике коло. Це "крижина". Решта простору - "море". Його на майданчику обмежують лініями. Обирають ведучого - "білого ведмедя". Решта гравців - "ведмежата". Ведмідь іде на крижину, ведмежата розташовуються довільно по всьому майданчику.
Ведмідь кричить: "Виходжу на ловлю!", біжить з крижини в море і починає ловити ведмежат. Як тільки піймає кого-небудь, відводить його на крижину. Потім ловить друге ведмежа. Кожна пара пійманих, взявшись за руки, допомагає ловити інших. Наздогнавши кого-небудь, вони швидко з'єднують руки так, щоб пійманий гравець опинився між руками.
Після цього вони кричать: "Ведмідь, на допомогу!" Ведмідь підбігає і квачить пійманого. Гра триває доти, поки не переловлять усіх ведмежат. Гравець, якого піймали останнім, вважається найспритнішим і наступного разу стає "білим ведмедем".
Згідно з правилами гри пари можуть ловити гравців, тільки оточивши їх руками; забороняється під час ловлі хапати гравців; гравці, які вибігли за межі моря, вважаються пійманими і стають на крижину; ведмежа, оточене па-рою гравців, має право вислизнути з обіймів, поки його не поквачив ведмідь; якщо ведмідь піймає першу пару ведмежат, то сам більше не ловить, а тільки квачить.
Розвиваються спритність, швидкість та орієнтування, виховуються сміливість, колективність дій.

 
 

Цікаве

Загрузка...