WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Формування навичок здорового способу життя засобами фізкультурно-оздоровчої роботи - Реферат

Формування навичок здорового способу життя засобами фізкультурно-оздоровчої роботи - Реферат

іграх, спортивних діях колективного характеру виховується почуття дружби, готовності до взаємодопомоги. Коли вона проводить будь-яке свято, гру, веселі старти, то помічає, що ускладнення завдань викликає у дітей бажання долати труднощі. Досягнення успіху у складних ситуаціях дає їм позитивні емоції і розвиває наполегливість.
- позакласна спортивно-масова робота (заняття в гуртках фізичної культури і спортивних секціях, спортивні змагання). Вона веде заняття в гуртку фізичної культури по гандболу. Старається проводити змагання між класами. В кінці змагань відповідно підібрати нагородження, вимпели, щоб пробудити в дітей інтерес до занять фізичними вправами. Щоб діти радісно чекали наступного заняття, а також її, щоб у них виникали різні питання, як виконати той чи інший елемент.
- позашкільна спортивно-масова робота та фізкультурно-оздоровчі заходи за місцем проживання (заняття в дитячо-юнацьких спортивних школах, туристичних гуртках і т.д.).
- зпояснень і бесід вчительки школярі розуміють, що позакласна і позашкільна спортивно-масова робота займає велике значення в їх фізичному вихованні. Одне з ведучих місць в системі фізичної культури школярів займає безпосередньо виконання вимог щодо планування проведення уроків і позакласної роботи з учнями школи. Покращення рівня спортивної майстерності школярів залежить від систематичного і кваліфікаційного масового навчання дітей ігровими методами, починаючи з молодших класів. Це підтверджено науковими дослідженнями і знаходить своє відображення в практиці.
- самостійні заняття учнів фізичними вправами вдома, на пришкільних і дворових майданчиках, стадіонах та інше.
Перед нею і учнями завжди стоїть такий девіз: Який прекрасний світ рухів! І вона намагається їм пояснити, що усі ми з заздрістю дивимось на спортсменів і дивуємось, з якою легкістю вони виконують ті, чи інші рухи. Але, щоб досягнути цього, тобто високих результатів, ви самі повинні володіти вмінням виконувати ігрові функції, самостійно займаючись фізичними вправами.
Систематичні заняття фізкультурою позитивно впливають на розвиток учнів в школі та сім'ї, спонукають його дотримуватись правильного режиму і вимог гігієни.
Підсумовуючи свою роботу, Марія Миколаївна вважає, що уроки фізичної культури є основною формою фізичного виховання учнів. Вони є обов'язкові для всіх школярів (за винятком тих, хто за станом здоров'я віднесений до спеціальної медичної групи). Уроки повинні активно сприяти успішному здійсненню позакласної і позашкільної роботи з фізичного виховання, формування у учнів інтересу і звички до занять фізичними вправами в повсякденному житті. Необхідно підвищувати вплив уроків фізкультури на вдосконалення інших форм фізичного виховання.
Відомо, що навіть при якісному проведення уроків їх безпосередній вплив на розвиток учнів недостатній. Науковим дослідженням встановлено, що урок фізкультури забезпечує в середньому лише 11 % гігієнічної норми рухливої активності школяра. У зв'язку з цим, необхідно збагачувати і правильно поєднувати різні форми фізичного виховання учнів і фізкультурно-оздоровчої роботи.
Особливу увагу у школі приділяти оздоровчій роботі з ослабленими дітьми та хворими. У позаурочний час з ним проводити спеціальні заняття з лікувальної фізкультури.
Спрямованість навчальної і позакласної роботи з фізичної культури на масове охоплення учнів систематичними заняттями фізичною культурою і спортом великою мірою сприяє зміцненню здоров'я вихованців школи, підвищення рівня їх фізичної і розумової працездатності. Як вже було вище сказано, гімнастика перед заняттями проводиться в школі за 20 хв. до початку уроків. Вона сприяє розв'язанню певних виховних і організаційних завдань. На відміну від ранкової зарядки, для гімнастики перед заняттями існують деякі обмеження (виконується в шкільній формі). Проте, все це не знижує їх властивості для розвитку фізичної культури школярів. Адже не секрет, що для більшості учнів ранкова гімнастика вдома стала не обов'язковою.
Фізкультхвилинки під час уроків сприяють підвищенню розумової і фізичної працездатності учнів. Я завжди пригадую собі слова видатного вченого - педагога К.Д. Ушинського: "Дайте дитині трохи порухатись, і вона знову подарує вам 10 хвилин уваги, а десять хвилин жвавої уваги, якщо ви зуміли їх використати, дадуть вам більше, ніж цілий тиждень напівсонних занять". Тому вона керується думкою вчених на кожному уроці, особливо на третьому і наступних 1-2 хв. для проведення фізкультхвилинки. Перед її початком вона провітрює класну кімнату. Потім під її керівництвом учні виконують ряд фізичних вправ. Особливу увагу вчитель приділяє тим вправам, які допомагають запобігти негативному впливу сидячого способу життя на фізичний розвиток дитини (порушенню постави, деформації будови тіла), сприяють більшому насиченню організму киснем.
Організоване проведення ігор, змагань та фізичних вправ на великих перервах є важливим фізкультурно-оздоровчим засобом у режимі шкільного дня. Відомо, що ефективність відпочинку учнів і підготовки їх до навчання залежить від того, як вони проводять перерви. Під час великих вправ вона добирає фізичні вправи у відповідності з віковими можливостями школярів.
Перерви Марія Миколаївна проводить на свіжому повітрі і взимку. Тут діти постійно рухаються, і вправи виконують більш інтенсивно. Більшість фізкультурно-оздоровчих засобів на великих перервах здійснює в ігровій формі. Особливо використовує засвоєні учнями ігри чи рухові дії.
Її мета в роботі, щоб кожний урок був сюжетом із життя, гра. Саме під час гри у дітей виникають різноманітні позитивні емоції, які створюють для нервової системи найкращі умови формування найрізноманітніших рухових навичок і розвитку фізичних якостей.
Щоб кожна нова тема уроку була сюрпризом для дітей, щоб діти часто просили повторити ту чи іншу гру чи вправу іще раз. Саме це б дало їм добру нагоду урізноманітнювати, ускладнювати вже відомі рухи, вдосконалювати уміння дітей.

 
 

Цікаве

Загрузка...