WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Дозвілля в Німеччині - Реферат

Дозвілля в Німеччині - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Дозвілля в Німеччині"
У Німеччині існує досить велика кількість різноманітних свят, однак відмінною рисою є те, що не всі з них святкуються в масштабах усієї країни. Викликано це історично сформованим федералізмом у державному устрої і великій степені незалежності кожної з федеральних земель.
Практично усі свята мають свої устояні традиції і, у багатьох випадках, при їх святкуванні в країні чи в конкретній землі з'являється вихідний день.
Багато свят мають у своїй основі релігійні дати, деякі зі свят засновані на давніх історичних подіях.
Пропонуємо Вашій увазі перелік святкових дат у Німеччині на 2006 рік. Усі назви свят, щоб уникнути різних варіантів перекладу, приводяться німецькою мовою:
" 01.01.2006 Neujahr
" 06.01.2006 Heilige Drei K?nige
" 14.02.2006 Valentinstag
" 03.03.2006 Rosenmontag
" 04.03.2006 Fastnacht
" 05.03.2006 Aschermittwoch
" 18.04.2006 Karfreitag
" 20.04.2006 Ostern
" 21.04.2006 Ostermontag
" 01.05.2006 Maifeiertag
" 11.05.2006 Muttertag
" 29.05.2006 Christi Himmelfahrt
" 08.06.2006 Pfingstsonntag
" 09.06.2006 Pfingstmontag
" 19.06.2006 Fronleichnam
" 15.08.2006 Maria Himmelfahrt
" 03.10.2006 Tag der Deutschen Einheit
" 05.10.2006 Erntedankfest
" 31.10.2006 Reformationstag
" 01.11.2006 Allerheiligen
" 16.11.2006 Volkstrauertag
" 19.11.2006 Buss- und Bettag
" 23.11.2006 Totensonntag
" 30.11.2006 Advent - 1
" 06.12.2006 Nikolaus
" 07.12.2006 Advent - 2
" 14.12.2006 Advent - 3
" 21.12.2006 Advent - 4
" 25.12.2006 Weihnachtstag - 1
" 26.12.2006 Weihnachtstag - 2
" 31.12.2006 Silvester.
Німці люблять відзначати все - від язичницьких свят врожаю до суворих оперних свят.
Зимовий карнавал охоплює всю Німеччину з її великими містами, такими як Кельн, Мюнхен і Майнц, викидаючи масу хвилювання перед Попелястим середовищем.
З багатою музичною спадщиною можна познайомитися під час численних фестивалів. Деякі міста улаштовують святкування на честь визначених композиторів, як, наприклад, Тюрінгський Фестиваль Баха в березні чи Фестиваль Ріхарда Вагнера в Байрейті в липні, у той час як інші наголошують на визначений стиль.
Фестивалі джазу в Штутгартеі(у квітні) і Берліні (у листопаді) дуже цікаві і популярні в місцевих жителів і приїжджих.
Осінь - чудовий час для свята на честь врожаю, особливо в Рейнській області, де на веселощі "Рейн у вогні" можна спостерігати баржі з феєрверками. Варто згадати "Октоберфест", щорічне велике мюнхенське свято, яке більше нагадує тусовку юрби футбольних вболівальників - це скоріше зразок туризму в його найгіршому прояві, чим демонстрація німецької культури.
Більшість міст у Баварії мають свята, так чи інакше зв'язані з пивом, вони набагато приємніше для відвідування, ніж "Октоберфест". Різдвяні ярмарки, які проходять у Мюнхені, Нюрнберзі, Любеці, Берліні, Мюнстері й Гейдельберзі славляться своєю німецькою благодушністю і сімейною привітністю.
Вайнахт - Різдво в Німеччині. Усупереч розповсюдженому представленню про німців - "трудоголіках", готових цілий рік працювати, не розгинаючи спини, у Німеччині досить багато офіційних свят, відзначених у робочих календарях червоним кольором відпочинку.
Більшість, звичайно, релігійних, але чимало і цілком світських - від Першотравня до заснованого не дуже давно Дня об'єднання країни.
Однак головний і самий улюблений - безсумнівно Вайнахт, Святий Вечір, а по-українськи - Різдво.
Німці готуються до нього довго і ретельно, ніяк не менше місяця. За чотири неділі до Святого Вечора про прийдешнє свято згадує кожний: відзначається перший Адвент. У багатьох німецьких будинках у цей день запалюється перша з чотирьох свіч на заздалегідь приготовленому ошатно прикрашеному вінку, і найближчі друзі всідаються за святково накритий стіл, щоб покуштувати гордість господарки - "штоллен" - дріжджовий кекс із запашними пряностями, ізюмом, цукатами й іншою смакотою.
Грудень у Німеччині - місяць покупок. Збуджена, що поспішає, навантаженими пакетами юрба із самого ранку заповнює гігантські універмаги і невеликі сувенірні лавочки. Усім відомо, що після Нового року почнуться розпродажі, усі різко подешевіє, але ложка дорога до обіду, а подарунок - до свята. Статистика стверджує, що за цей місяць німці спускають навряд чи не більше грошей, ніж за весь інший рік.
У багатьох фірмах у трудову угоду включається зобов'язання роботодавця виплачувати своїм працівникам спеціальну різдвяну премію.
І навіть безробітним клієнтам соціальних служб до звичайного щомісячного посібника в грудні додають визначену суму: адже і вони повинні купити подарунки своїм рідним і друзям, не виявитися осторонь від загальних веселощів. Та й допомога біднякам до Різдва - древня, освячена церквою традиція. Так що дню народження Христа в багатона-ціональній і поліконфесіональній Німеччині радуються і турки, і індійці, і євреї, і китайці.
Звичайно напередодні першого Адвента починають працювати різдвяні базари. У різних містах країни розвертаються майже три сотні таких ярмарків, і туристичні агентства починають навперебій запрошувати в поїздки до сусідів - подивитися, чим торгують у них. Але самий головний, самий популярний різдвяний базар Німеччини, за традицією, організується в Нюрнберзі, куди спрямовуються тисячі гостей із усіх кінців Землі.
На Ринковій площі, розташованій в самому центрі будь-якого німецького міста, по сусідству з головним міським собором і ратушею, як по помаху чарівної палички виростають казкові теремки, будиночки-пряники, прикрашені ялиновими галузами і яскравою ілюмінацією. Чого в них тільки немає: ялинкові іграшки і ювелірні вироби, ошатні ляльки і забавні звірі, мініатюрні керамічні будиночки, у вікнах яких коливається полум'я свічі, і величезні вручну розписані кулі, зірки і янголятка, золото і срібло, скло і порцеляна, камені-самоцвіти і корали. Бельгійські мережива, голландський фаянс, французька емаль, польський янтар, чеський кришталь, шотландські спідниці, китайські віяла, російські скриньки і мотрійки... Усі сяє, блищить, переливається, приваблює.
Однак різдвяний базар - це не тільки грандіозне торговище. Це - і виставка місцевих промислів, і парад майстерності народних умільців, і концертна площадка, і місце сімейних прогулянок.
Музичні ансамблі і солісти-одинаки з усіх кінців планети перемінюють один одного на спеціально спорудженій естраді під покровом величезної ялинки, та й просто на прилеглих вуличках. Голландська рок-група грає по сусідству з колумбійським фольклорним ансамблем; там звучить дійсна шотландська волинка, тут - скрипаль виводить сумну циганську мелодію, духовий квартет бадьорить публіку бравурними маршами, на табличці-трафаретці напис "Санкт-Петербурзька консерваторія". Неподалеку - чудо дивовижне: пронизливо-щемливу мелодія, що прийшла з дитинства нашихбабусь. Літня шарманщиця, схожа на пані Метелицю, - фрау Холі, однією рукою крутить рукоятку свого інструмента, іншою - дістає з мішка льодяники, пригощає малят. Сіяють дитячі очі: навкруги дійсна казка! А за порядком спостерігає величезний Лускунчик ростом під три метри - яке ж без нього Різдво в Німеччині?
Годинами можна бродити навколо Ринкової площі по середньовічних вуличках, де готичні шпилі простромлюють низькі зимові хмари, де таємничим передзвоном про щось попереджають стародавні куранти, а хвойний аромат змішується з запахом палаючих свіч. Легкий морозець - не перешкода, адже на кожному кроці можна зігрітися кухлем гарячого, ароматного глінтвейну.
А красивий керамічний кухоль із зображенням святкової Ринкової площі варто прихопити на пам'ять. Кожне місто готує для різдвяного базару свої сувенірні кружки, щорічно їх забарвлення і малюнок змінюються, так що за кілька років можна зібрати чудову колекцію.
До пізнього вечора шумить на площі веселий торг, а ранком відновляється з новою силою. І так - чотири тижні.
Наближається кульмінація! Але в перший різдвяний ранок - новий подив: місто чисте, тихе і порожнє. Повні народом тільки церкви. Навіть той німець, що цілий рік не відав сюди дороги, у Різдво відправляється до меси. Кірха теж святково прикрашена пухнатими ялинами, над вівтарем сіяє Віфлеємська зірка, а у входу під вітринним склом ціла композиція: вертеп, ясла дитини Христа, вдалині урочисті процесії - наближаються волхви з дарунками. Кинеш монетку в щілину - і оживе біблійна сцена: займе дороговказна зірка, побіжить гірський струмочок, рушать каравани.
Після різдвяної служби німецька родина всідається за святковий стіл, який очолює, звичайно ж, традиційний гусак з яблуками і капустою. Закриваються вікна і двері, починається Святий Вечір, коли кожний прагне опинитися в колі найближчих людей, насолодитися радістю спілкування один з одним. Після місячної метушні і вакханалії передсвяткових готувань два різдвяних дні уражають тихою урочистістю і камерністю.
Але зате через тиждень у Новорічну ніч, коли стрілки годинника зійдуться на дванадцятьох, - і старий і малий висипають на вулицю. Стріляють петарди, розсипаються в небі різнобарвні снопи, вертяться вогненні вертушки - довго триває грандіозний феєрверк. Усі поздоровляють один одного, ні на мить не розстаються з мобільними телефонами - бажають далеким друзям щастя в році, який наступив.
Також Німеччина багата на інші цікаві події та свята, але щоб описати їх усіх, потрібно більше часу і якнайменше кілька томів захоплюючих описів.
Список використаної літератури:
1. Святкування в Німеччині. - М., 1996.
2. Країни світу. Довідник. - К., 2000.
3. Країни і народи світу. - М., 1989.

 
 

Цікаве

Загрузка...