WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Розвиток туризму на Прикарпатті - Реферат

Розвиток туризму на Прикарпатті - Реферат

трамплінів, що завдяки штучному покриттю діють цілорічно, лижний стадіон, до якого веде канатна дорога довжиною 1,5 кілометра.
На наданні послуг з гірськолижного туризму спеціалізується лікувально-оздоровчий комплекс "Гірський" в с.Яблуниця Яремчанської міськради. Тут діють лижні траси, працюють канатно-буксирувальні підйомники, прокат гірськолижного спорядження і санок. Крім того, підйомники діють у Верховині, Косові, Яворові, Вишкові. Послуги туристам надають ряд державних і приватних закладів рекреації. Ліцензії на право надання туристичних послуг нині мають 22 підприємства. Серед них за кількістю переважають приватні - 15, є 5 державних, 2 акціонерних. Серед приватних - 2 спільних підприємства з участю іноземного капіталу ("Аускопрут", "Українська подорож").
Найбільший обсяг послуг надає обласне дочірне підприємство "Івано-Франківськ-турист". Добрі показники мають обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, ЗАТ "Надія", спільне підприємство "Оле-тур" (м.Івано-Франківськ), "Спорт-тур" (м.Косів), "Марко" (м.Коломия).
Все більш популярним у області стає сільський зелений туризм.
Цей вид туризму має чудові можливості розвитку на Івано-Франківщині, особливо у її гірських та передгірських районах. Різноманітність і краса ландшафтів, самобутній фольклор, народне мистецтво, смачні страви - все це приваблює гостей з усіх усюд.
Не менше за чудову природу гостей цікавлять і господарі цього краю, самобутній життєвий лад котрих зовсім не такий, як у мешканців інших регіонів. Етнографічне" область поділяється на Гуцульщину, Бойківщину, Покуття, Опілля.
Кожен край, кожне місто і село Прикарпаття по-своєму привабливі, колоритні.
На відміну від багатьох інших форм бізнесу, сільський туризм не потребує великих капіталовкладень. Він допомагає вирішувати проблеми зайнятості сільського населення, покращувати його добробут.
Івано-Франківщина - одна з чотирьох областей, де запроваджується проект Євросоюзу за програмою ТАСІЗ "Підтримка місцевого розвитку та туризму в Карпатському регіоні". Серед іншого він передбачає й комплекс заходів, які сприятимуть розвиткові сільського зеленого туризму. Особлива увага приділяється створенню нових і вдосконаленню наявних турпродуктів, просуванню їх на потенційні ринки. В рамках програми проводяться тренінги для сільських господарів, навчальні курси у сфері екотуризму, ознайомчі тури. Консультанти проекту видали проект для господарів осель, де йдеться про вимоги та сподівання гостей, викладаються методи роботи з ними, наводяться права та обов'язки господарів (4, с.66-69).
В Івано-Франківській області виділено 365 територій і об'єктів природно-заповідного фонду, в тому числі 30 заказників, 99 пам'яток природи, 9 дендропарків, 8 пам'яток садово-паркового мистецтва, 212 заповідних урочищ, 4232 пам'ятки історії та культури. На теренах області діє 120 рекреаційних закладів (санаторії, туркомлекси, бази відпочинку, спортивно-оздоровчі табори, учнівські турбази тощо) на 13 тисяч місць. У 2000 р. цей потужний комплекс обслужив 205 тисяч зареєстрованих туристів та відпочиваючих, було надано послуг на 24 млн. гривень.
В останні роки найбільше приваблює іноземних туристів наша дика природа (екотуризм). І для розвитку його в горах є ціла низка з'єднаних між собою стежок. Більшість пішоходних маршрутів уже починають використовуватись екотуристами, а також лижні маршрути. Значні перспективи має кінний туризм, який у деяких районах також успішно працює. Приваблює людей і водний туризм. Любителі спокійної води можуть сплавлятись Дністром, а ті, хто хоче перевірити силу та мужність, залюбки скористаються швидкоплинними течіями Черемоша і Прута.
Розроблені заходи для розвитку в області велотуризму. Закуплено гірські велосипеди і тепер Івано-Франківський велоклуб може надавати їх в оренду навіть рекреаційним закладам.
Успішно працює релігійний туризм (паломництво). За 1999 рік Івано-Франківська Єпархія УГКЦ прийняла понад 40 тисяч паломників. Третина з них припадає на відвідини Гошівського монастиря, який знаходиться на висоті 500 метрів. Великою популярністю у туристів користуються Хресто-Воздвиженський монастир (Богородчанський район), монастирський комплекс у с.Дора поблизу Яремчі, церкви і пам'ятники галицьких князів, митрополича резиденція у с.Крилос, що входять у заповідник "Давній ґалич". Завершується робота над проектом у рамках програми Європейського Союзу ТАСІЗ "Підтримка місцевого розвитку та туризму Карпатського регіону". Як розповів виконавчий директор п.Джим Флеинері, метою проекту є сприяння ініціативам у сфері туризму (особливо сільського зеленого), навчання, маркетингу Карпатського регіону України в цілому, підприємцям малого бізнесу та підприємництва. Основним виконавцем у результаті тендеру було обрано ірландську консалтингову компанію "1ОІ". На основі цього проекту Львівська, Закарпатська, Чернівецька, Івано-Франківська облдержадміністрації підписали спільні проекти про об єднання зусиль для популяризації Карпатського регіону як туристичного. Завершено підготовку інформації та рекламних матеріалів, організовано кілька турів для закордонних туроператорів для ознайомлення з можливостями регіонів, проведено десятки виїздів кореспондентів газет і телебачення в регіони. Взято участь у туристичних ярмарках "Україна -1999" та "Україна -2000" (м.Київ); "Турекспо -1999", "Турекспо-2000" (м.Львів); "Туристичний салон - 2000" (м.Познань, Польща), де демонструвалися дванадцять стендів і десятки рекламних буклетів. Створено кілька сторінок у мережі "Інтернет" - "Туристична Ізано-Франківщина", "Сільський зелений туризм у Карпатах на Івано-Франківщині", "Карпатський національний природний парк" та інші.
3. Гуцульщина - перлина туризму на Прикарпатті
Іншим великим рекреаційно-історико-етнографічним комплексом Карпат має стати Гуцульщина. Природні умови та рекреаційні ресурси цього "раю дуже сприятливі для лікування і відпочинку населення, туризму, заняття різними видами спорту, особливо зимовими. Найбільш привабливою Гуцульщина є для туризму.Неповторної краси гірські краєвиди, унікальні пам'ятки природи, заповідники, заказники (Горгани, печери Довбуша поблизу с.Космач, Страгора, де знайдено джерела залізистої води, та багато інших, своєрідна архітектура і побут гуцулів, розвиток кустарних промислів,
виробництво різноманітних високохудожніх виробів та побутових речей, унікальних сувенірів, найстародавніші пам'ятки матеріальної культури створюють найкраще у світі середовище для туризму. У цьому відношенні Гуцульщина може конкурувати навіть з австрійськими Альпами, польськими Татрами, італійськими Апенінами та іншими. Цілюще повітря, велика кількість лікувальних рослин, грибів і ягід, сприятливі умови для розвитку бджільництва створюють можливість для будівництва санаторно-курортних комплексів.
Гуцульщина має дуже сприятливі умови для зимових видів спорту і навіть для проведення великих міжнародних змагань з лижного спорту. Однак для того, щоб перетворити Гуцульщину на край організованого туризму, відпочинку, спорту, необхідно розширити сітку заповідників, розпочати будівництво санаторно-курортних комплексів, баз відпочинку, спортивних баз, визначити туристські маршрути тощо. Причому всі проекти будівництва мають бути виконані в суто гуцульському стилі з урахуванням особливостей місцевої архітектури.
В Чорногорі - найвисокогірнішому ландшафті Гуцульщини і Українських Карпат - знаходиться ряд унікальних природних систем, які приваблювали і приваблюють увагу туристів. Тут розташована найвища вершина України - Говерла (2061 м).
Чорногора - найвищий хребет Українських Карпат, єдиний масив, де зосереджені всі карпатські двохтисячним. Чорногора - найбільш живописна частина Карпат і єдиний хребет, де чітко збереглись сліди плейстоценового зледеніння у формі висячих долин, цирків, амф'театрів та інших післяльодовикових форм

 
 

Цікаве

Загрузка...