WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Туристичні можливості малих історичних міст України - Реферат

Туристичні можливості малих історичних міст України - Реферат

громадськості.
Ці ініціативні групи за допомогою консультантів RTI проаналізували стан та перспективи розвитку міст методикою SWOT аналізу (слабки, сильні сторони, можливості та загрози розвитку), винесли питання стратегічного розвитку своїх міст на обговорення з громадянами через проведення громадських слухань. В нашому випадку наведені міста є малими історичними містами.
Визначення спільної для територіальної громади стратегії розвитку підштовхнуло процеси активізації громадських ініціатив, які вилилися у створення в цих містах центрів розвитку. Ці центри взяли на себе функцію координації та реалізації безпосередніх проектів інформаційної підтримки розвитку туризму. Завдяки ініціативам територіальної громади та місцевої влади такі міста, як Бережани, Збараж, Кременець та інші набули статусу державних історико-культурних заповідників.
Розвиток місцевих ініціатив підняв проблему обмеженості ресурсів, які має кожне історичне місто, і відповідно виникла ідея об'єднання зусиль цих малих історичних міст України для просування своїх інтересів у розвитку туризму як стратегічного напрямку.
Після низки обговорень у 2001 році міські голови 7 міст започаткували створення "Спілки розвитку туризму та ремесел малих міст Західної України". Спілка взяла на себе функцію координації спільних дій міст-членів Спілки щодо розвитку туризму, лобіювання та просування інтересів її членів на регіональному та центральному рівнях. Зараз спілка нараховує вже 18 міст і цей список постійно розширюється.
Об'єднання міст у Спілку дозволило швидко поширювати вдалі приклади та досвід щодо конкретних рішень та ініціатив з підтримки туризму, відпрацювати спільну ідеологію створеннятуристичних продуктів, об'єднуватися у нові туристичні маршрути, впроваджувати єдині корпоративні стандарти гостинності, а головне - об'єднувати ресурс там, де індивідуальної ініціативи кожного міста не вистачає.
Окремим напрямком діяльності стала безпосередня співпраця з Державною туристичною адміністрацією, спільно з якою розпочата робота з розробки "Програми розвитку туризму та ремесел малих міст Західної України", яка стане регіональною конкретизацією Національної програми підтримки розвитку туризму до 2010 року. До речі, цей досвід активізації територіальних громад не є одиничним. Після циклу тренінгових семінарів RTI з міськими головами та місцевим активом малих південних міст України виникла Асоціація розвитку курортних міст Українського Приченомор'я "Таврія", яка має на меті ті ж цілі, що й Асоціація малих історичних міст Західної України.
Перетворення малих туристичних міст в сучасні туристичні центри є складним комплексним завданням. Вирішити його можна тільки завдяки спільним зусиллям всіх зацікавлених сторін. Тільки тоді, коли ця справа стане спільною для територіальної громади і держави, можливі швидкі позитивні зрушення. Для запуску цього процесу конче необхідна зовнішня професійна допомога. Вдалий приклад міжнародної допомоги, що наведено вище, з боку RTI/ USAID ілюструє вплив першого вдалого поштовху в мобілізації місцевих ресурсів. В даному випадку підготовка місцевих керівників і місцевого активу, здатного на самостійну ініциативу і дії, й стала ключем до успішних зрушень. Але від початку до закінчення справи - довга дистанція. Розробка і впровадження місцевих політик, що спрямовані на залучення місцевого бізнесу і громади до:
створення готельної, транспортної та сервісної інфраструктури малих міст;
формування характерних туристичних продуктів;
розвитку місцевих інститутів підтримки туризму;
пошуку та залученню зовнішніх та внутрішніх ресурсів;
захисту та лобіюваннюзагальних інтересів малих історичних міст - це складна групова діяльність, що вимагає професійної підтримки і супроводу.
За власним досвідом ми усвідомили, що перехід від закликів і паперових рішень до реальної реорганізації у відношеннях влада - бізнес - громада на місцях портебує чималих постійних зусиль. Із розвитком складність завдань соціального проектування зростає, а існуючих можливостей для залучення спеціалістів у малих міст немає. Не має такого ресурсу й держава. Тому зараз особливого значення набуває цільова зовнішня допомога, залучення професійності та досвіду відомих міжнародних дослідницьких інституцій з питань:
формування бачення майбутнього розвитку малих міст;
створення програм регіонального і місцевого розвитку на базі власних ресурсів;
синхронізація стратегічних зусиль партнерів з розвитку (держава, місцеве самоврядування, бізнес) - може стати важливою складовою успіху загалом. Гарантією ефективності використання ресурсів, що залучаються, можуть бути взаємні консультації між представниками центральної влади, міських громад та організацій - донорів.
Ми впевнені, що саме таке співробітництво є ефективним шляхом до успіху у впровадженні економічних та соціальних змін, до яких вже готове наше суспільство. Створення на першому етапі подібної "позитивної енергетики" міста дозволить перехід до наступних етапів, найважливішим з яких є пошук серйозних джерел інвестицій та організація професійного діалогу міста з інвестором або інвесторами. Але це - тема окремої (іншої) розмови.
Без сумнівів, важливо вже зараз порушити питання соціального статусу малих історичних міст. Адже однією з основних функцій цих міст буде збереження їх історико-культурної спадщини - найважливішої частини національного надбання всієї держави. Це має бути відображеним і в структурі їх бюджету, і в спеціальних нормативно - правових актах, що стимулюють залучення приватних коштів до реставрації, збереження і розумного цільового використання пам'яток історії та кільтури.
Необхідно з оптимізмом дивитись у майбутнє, тому ми впевнені, що вже через декілька років щезнуть ті проблеми, з якими зіштовхнувся наш гіпотетичний турист з перших рядків цього матеріалу, а Україна за правом увійде до переліку країн, відвідувння яких назавжди залишить у туриста незабутні приємні враження, Крім того, найцікавіші та найнасиченіші дня подорожі пройдуть саме в малих містечках зі славетним історичним минулим.

 
 

Цікаве

Загрузка...