WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Стан, проблеми та перспективи розвитку туристичної індустрії в Україні - Реферат

Стан, проблеми та перспективи розвитку туристичної індустрії в Україні - Реферат

на державному та регіональному рівнях і визначити механізм управління нею, спираючись як на логічне, так і математичне обґрунтування його елементів, використання економічних моделей та закордонного досвіду.
Отож, значення туристичного бізнесу постійно зростає. Це пов'язане із підвищенням його впливу на розвиток міжнародних зв'язків, пожвавлення економічного стану країни та окремих регіонів, можливістю поповнення валютних надходжень. За рахунок проведення послідовної економічної та культурної політики між різними народами світу туризм виступає стабілізатором налагодження та укріплення відносин між державами, дійовим фактором посилення престижу країни в світовому співтоваристві, ділових колах.
Туризм позитивно впливає на процес диверсикації економіки, оскільки надає певний обсяг робіт для суміжних галузей системи господарства, які безпосередньо беруть участь в обслуговуванні туристів під час мандрівки. Це стосується роздрібної торгівлі, громадського харчування, готельного господарства, побутового обслуговування, зв'язку, виготовлення сувенірів та інших товарів туристичного призначення, сільського господарства, будівництва, рекламної індустрії, екскурсійної діяльності, культури та сфери розваг.
Надання туристичних послуг є вигідним для держави з точки зору використання ресурсів. Зарубіжні туристи платять за туристичний продукт, не вивозячи його з України. Історико-культурні та архітектурні пам'ятки, природний потенціал залишаються на місці.
Особливістю туристичних послуг є те, що споживачі (туристи) мають можливість корисно провести своє дозвілля, отримати приємні враження від мандрівки, оздоровитись, здійснити шоп-тури, розширити культурно-пізнавальний кругозір, поєднати навчання з відпочинком, реалізувати свої потенційні можливості у видах туризму спортивного спрямування.
Таким чином, соціальне значення туризму полягає в забезпеченні відновлення життєвих сил людини, раціонального використання вільного часу, підвищення освітнього рівня дітей, підлітків, студентів та інших груп населення.
Туристи виявляють інтерес до української культури, своєрідності побуту та місцевих традицій, бажають ознайомитись із видатними пам'ятками стародавньої історії, археології, архітектури міжнародного та національного значення, скористатись цілющим кліматом, відомими лікувальними мінеральними джерелами.
Висновки
Значення туристичної галузі українського народного господарства постійно зростає. За останні роки підвищився вплив цієї галузі на міжнародні зв`язки та на розвиток окремих регіонів нашої країни. Значна частка валютних надходжень до бюджету країни походить саме з туристичного бізнесу.
За останні десять років з`явилося багато нових туристичних агенцій, які пропонують як відпочинок на території українських туристично-рекреаційних зон , так і на іноземних курортах.
Надання туристичних послуг є вигідним для держави з точки зору використання ресурсів. Зарубіжні туристи платять за туристичний продукт, не вивозячи його з України. Історико - культурні та архітектурні пам`ятки, природний потенціал залишаються на місці.
Особливістю туристичних послуг є те, що споживачі (туристи) мають можливість корисно провести дозвілля, отримати приємні враження від мандрівки, оздоровитись, здійснити шоп - тури, розширити культурно пізнавальний кругозір, поєднати навчання з відпочинком, реалізувати свої потенційні можливості у видах туризму спортивного спрямування.
Таким чином соціальне значення туризму полягає у забезпеченні відновлення життєвих сил людини, раціонального використання вільного часу, підвищення освітнього рівня дітей, підлітків, студентів та інших груп населення.
Україна має все необхідне для того , щоб стати туристичною державою. Така кількість відпочинкових зон властива далеко не кожній країні. Але цей потенціал використовується все ще не на повну силу.
Прискорити розвиток туризму в Україні дозволять:
" Розробка сітки цікавих туристичних маршрутів міжнародного значення на території нашої країни з урахуванням потреб та інтересів приїжджаючих гостей, потенціалу туристичних ресурсів з подальшим представленням комерційних пропозицій іноземним туристичним фірмам для їх використання;
" Забезпечення випуску високоякісної рекламно - інформаційної продукції на іноземних мовах, яка висвітлить туристичні можливості, історію, культуру України для розповсюдження серед іноземних туристів та закордонної спільноти.
" Проведення маркетингового дослідження відносно можливості відкриття туристичними та спортивними організаціями центрів спортивного туризму для іноземців на базі наявної інфраструктури водного, пішого, гірничого, мисливського та інших видів туризму.
Підсумовуючи проведене дослідження по поставлених у роботі завданнях можна зробити такі висновки:
1. Проаналізувавши сучасний стан українського туризму, робимо висновок, що за останні десять років він знаходиться на етапі розвитку, та все більшого наближення до міжнароднихстандартів: відкривається багато туристичних фірм, вдосконалюється система надання туристичних послуг, знаходяться нові підходи до їх реалізації;
2. Українські туристично-рекреаційні зони потребують значної модернізації та розширення. Нехватка грошових ресурсів не дає можливість довести стан рекреаційних зон України до належного рівня. Простежується зацікавленість Україною - туристичною іноземних інвесторів, але як відомо інвестиції в Українську економіку несуть значний ризик, тому більше 50 процентів потенційних інвесторів не зважаються вкладати гроші у наші туристично-рекреаційні зони.
3. У нашій роботі пропонуємо можливі ефективні шляхи розвитку туризму України. Серед них зазначимо основні: проведення необхідної рекламної та агітуючи роботи по зацікавленню української діаспори, як потенційних інвесторів у вкладанні коштів в український туризм; введення новітніх технологій у цій галузі, створення великої кількості туристичних WEBSITE; створення туристичних центрів; проведення зарубіжних рекламних компаній для потенційних іноземних туристів; використання логістичного підходу до збуту туристичної продукцій.
4. Законодавча база туристичного бізнесу потребує реформування: введення більш чітких, гарантуючих безпеку та впевненість туристів у об'єктивності інформації, статей Закону України "про туризм". Нажаль ми все ще прослідкуємо тенденцію багатьох туристичних агенцій надавати суб`єктивну інформацію про туристичні тури , умови проживання та трансферу.
5. Серед шляхів підвищення рівня туризму України вважаємо за потрібне зазначити використання нових видів туристичного обслуговування. Серед них ми пропонуємо :медичний туризм; релігійний; науковий та інші.
6. Як вже зауважили вище важливим процесі розвитку туризму вважаємо логістику у цьому бізнесі. При аналізі особливостей логістики в туризмі робимо висновок, що у цій галузі логістика - це управління продуктовими потоками туристичних підприємств, що включає в себе раціональну організацію формування, виробництва та збуту туристичного продукту і супроводження цих процесів інформаційними потоками.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Беба П. Зробити крок у наступне століття : туризм.// Урядовий кур`єр.- 1999- 9лютого.
2. Безнесюк В. Туризм і його місце в соціально - економічному розвитку України // Регіональна економіка.- 2001. - №1.- с.232-336
3. Безнесюк В.А. Туризм і народне господарство. // Трибуна. - 2000. - №7-8 .- с. 21-23.
4. Бізнес на індустрії відпочинку // Галицькі контракти . - 2001 . -№ 7,-с.22-23.
5. Бородюк Н. Аксіома туристичного ринку // Урядовий кур`єр.- 2000.- 23 грудня.
6. Виноградарська А. Розвиток управлінського туристичного бізнесу. // Економіка. Фінанси. Право. - 2000 - вип. 5., с.13-18.
7. Олійник О. Туризм в Україні має перспективи// Урядовий кур'єр. - 1997. - 25 лютого.
8. Хлопяк С.В. Управління туристичною галуззю: стан та перспективи// Регіональні перспективи. - 2000. - № 2-3. - с. 346.

 
 

Цікаве

Загрузка...