WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Характеристика туристичного потенціалу Львівської області - Реферат

Характеристика туристичного потенціалу Львівської області - Реферат


Реферат
на тему:
Характеристика туристичного потенціалу Львівської області
?
Населення: 2,75 млн. осіб. Область належить до найбільш густозаселених у країні. Щільність населення - понад 120 осіб на 1 кв. км.
Площа: 21,8 тис. кв. км.
Обласний центр: м. Львів.
Географічне положення: розташована на заході України; північна частина області лежить у межах Волинської височини, Малого Полісся та Подільської височини, відокремлена долиною Дністра від Передкарпаття; на південному заході області розташовані хребти Українських Карпат. Північна частина області розташована в лісостеповій зоні. Головні річки - Дністер з притоками, Західний Буг з притокам, Вишня і Шкло. Місто Львів розташоване на р. Полтва.
Клімат: помірно континентальний. Середня температура січня -5°C, липня від +18°C у центральній частині області до +12°C в горах. Кількість опадів становить 750-1000 мм.
Природно-рекреаційний потенціал: область відома, як одне з найкращих в Україні місць рекреації та туризму. 400 територій і об'єктів природно-заповідного фонду, зокрема державний природний заповідник "Розточчя", 33 заказники, ботанічний сад Львівського університету, 240 пам'яток природи, 55 парків - пам'яток садово-паркового мистецтва, 61 заповідне урочище. На базі багатих природно-рекреаційних ресурсів створено санаторно-оздоровчі заклади: Великий Любінь, Моршин, Немирів, Роздол, Східниця, Трускавець, Шкло. Зоною туризму є південь області, територія Українських Карпат та Прикарпаття. Найбільші центри пізнавального туризму - Львів та інші старовинні міста з історико-архітектурними пам'ятками: Жовква, Дорогобич, Городок, Самбір, Золочів.
Ландшафт - різноманітний, що зумовлено розташуванням на стику різних фізико-географічних регіонів. Водні ресурси: густа мережа річок, найбільші з яких - Дністер і Західний Буг. Грунти - переважно темно-сірий підзолистий та лучний.
Адміністративно-територіальний розподіл: 20 районів.
Влада: Львівська облдержадміністрація і її структурні підрозділи: Головне управління економіки; Головне управління сільського господарства і продовольства обласної держадміністрації; Головне управління зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної діяльності та іноземних інвестицій; Головне фінансове управління; Головне управління праці та соціального захисту населення; Головне управління освіти і науки; Головне управління молодіжної політики; Головне управління з питань надзвичайних ситуацій; Управління промисловості, транспорту та зв'язку.
Транспортна мережа: загальна довжина залізниць - 1309 км, автошляхів - 8,0 тис. км, у тому числі з твердим покриттям - 7,4 тис. км. Найбільші залізничні вузли - Львів, Красне, Стрий. У Львові є аеропорт. Область має одну з найбільш розвинутих в держав транспортних мереж. Через її територію проходять важливі залізничні автомобільні, трубопровідні та електричні магістралі, що з'єднують Україну з країнами Центральної Європи. Найважливіші залізничні магістралі: Київ-Львів-Прага (Будапешт), Варшава-Перемишль-Львів-Бухарест. Найважливіші залізничні вузли - Львів та Стрий. Головні автомагістралі: Львів-Рівне-Київ, Львів-Тернопіль-Вінниця-Київ, Львів-Івано-Франківськ-Чернівці, Львів-Ужгород.
Економічний потенціал. Промисловість: у структурі промислового виробництва регіону найбільшу питому вагу мають харчова, паливна промисловість, машинобудування і металообробка, електроенергетика. У структурі виробництва товарів народного споживання частка продовольчих товарів становить 65%. Загалом у регіоні на самостійному балансі перебувають 728 промислових підприємств, функціонує 1679 малих промислових підприємств. Головні економічні центри області: Львів, Дрогобич, Стрий, Борислав, Новий Розділ, Червоноград, Сокаль. Для економіки області характерна складна галузева і територіальна структура.
Галузями спеціалізації сільського господарства є вирощування зернових культур, картоплі, овочів, цукрових буряків, льону. Розвинуте м'ясо-молочне скотарство, свинарство і птахівництво.
Корисні копалини: родовища нафти і газу, поклади вугілля, великі запаси глини, піску, гіпсу, вапняку, пісковиків, піщано-гравійних сумішей; відкрито 4 родовища лікувальних мінеральних вод типу "Нафтуся".
Історико-культурний потенціал: загальна кількість пам'яток історії, археології, містобудування, і архітектури, монументального мистецтва в області - 3934.
До найважливіших об'єктів туризму належать Львівський державний історико-архітектурний заповідник, Державний музей-заповідник "Олеський замок", Державний історико-культурний заповідник "Тустань"(залишки наскельної фортеці ІХ-ХІV ст., Державний історико-культурний заповідник "Нагуєвичі", філія Львівського історичного заповідника у Жовкві, монастирський комплекс у Крехові, давньоруські городища Х-ХІІІ ст. у Звенигороді та Стільському; Олеський замок ХІІІ-ХVІІ ст.; найдавніші архітектурні пам'ятки Львова - Високий замок, Миколаївська церква, Вірменський собор, пам'ятки в стилі готики, бароко - костьоли кармеліток босих 1644 р. та ін. В області є: 5 театрів, створено 14 державних музеїв, більшість яких - у місті Львові.
Розташування Львівської області
Герб та прапор Львівської області
Вид на Львів
?
" Ботанічні резервати та пам'ятки природи
" Зоологічні заказники
" Ландшафтно-естетичні траси
" Геологічні й геоморфологічні резервати й пам'ятки природи
З загальної території області 21,8 тис. км2 більше однієї третини належить до карпатської зони. У свій час ця територія була покрита суцільними лісами середньоєвропейського типу з домінуванням ялиці білої та бука. Для їх розвитку в пізньому голоцені настали сприятливі кліматичні умови. Тепер для гірських районів найбільш характерні букові, ялицево-букові та буково-ялицеві ліси. Смереково-ялицево-букові ліси природного походження трапляються зрідка і не мають зонального поширення. Збільшення участі смереки за останні століття зв'язане з господарським впливом.
Оскільки гірські ліси були доступними для експлуатації, вони зазнали істотних змін. Тому в області не

 
 

Цікаве

Загрузка...