WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Міжнародний день миру - Реферат

Міжнародний день миру - Реферат


Реферат
на тему:
Міжнародний день миру
Хай буде мир на всій землі!
Хай дім новий будується,
Хай сад новий росте в селі,
Нова зростає вулиця.
У наш час, коли в різних куточках світу лунають постріли та проливається людська, це свято особливе
Міжнародний день миру Встановлений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН від 30 листопада 1982 року відзначається в 3-й вівторок вересня.
У 1986 році в цей день з ініціативи філософа-миротворця Шрі Чинмоя пройшла символічна Ходьба Світу.
Тепер щороку в Міжнародний День Світу ООН люди більш ніж у 100 містах по усьому світі беруть участь у Ходьбі, виражаючи безмовну підтримку прогресу Організації Об'єднаних Націй у її роботі, спрямованої на світ в усьому світі.
Учасники Ходьби несуть прапори Організації Об'єднаних Націй чи своїх країн. Вони бачать у цьому можливість для людей усіх національностей, культур і ідеологій сконцентруватися на якостях людського духу, що формують основу для встановлення міцного світу.
Генеральна Асамблея в резолюції 55/282 від 7 вересня 2001 року ухвалила, що починаючи з 2002 року Міжнародний день світу буде щорічно відзначатися 21 вересня.
Асамблея заявила, що День буде відзначатися як день глобального припинення вогню і відмовлення від насильства, запропонувавши всім державам і народам дотримувати припинення воєнних дій протягом цього дня.
Генеральна Асамблея призвала всі держави-члени, організації системи Організації Об'єднаних Націй, регіональні і неурядові організації й окремі обличчя відповідним чином відзначати День, у тому числі шляхом освіти й інформування громадськості, і співробітничати з Організацією Об'єднаних
Ходьба миру - це можливість для людей усіх національностей, культур і ідеологій виразити готовність об'єднати зусилля для встановлення міцного миру. У 2004 році Ходьба Світу пройшла в 110 містах 25 країн на 5 континентах.
Організаторами Ходьби Світу є неурядові організації разом з організацією Ініціатором створенняцієї групи і натхненником її діяльності є відомий філософ і прихильник світу, композитор, спортсмен, поет і письменник Шрі Чінмой.
Шрі Чінмой (Чінмой Кумар Джоуз) народився 27 серпня 1931 р. у Бенгалії.
З 1942 по 1964 р. жив у громаді свого вчителя Шрі Ауробіндо.
Шрі Чинмой присвятив себе служінню людству, своє життя подарував для установлення миру на землі і розкриттю безмежного потенціалу людських можливостей (творчих, суспільних, фізичних і ін.).
Цей філософ та громадський діяч у різних країнах і у різний час прочитав сотні і сотні лекцій, які доводили, що людина - істота добра і світла, створена для творчості і для взаємопідтримки собі подібних. Жодна ціль - матеріальна, політична чи національна - не може бути дорожчою за людське життя. Він закликав до єднання різні релігії, різні нації, різні раси. Життя Шрі Чинмої - яскравий приклад того, якою має бути сучасна людина: не войовнича, спрямована до взаєморозуміння, взаємотерпіння та пошуку всеможливих компромісів.
Якщо сучасники, ми з вами, прислухаємося до того, що проповідував у свій час цей видатний громадський діяч і філософ, то можна сподіватися, що це свято - Міжнародний день миру - буде тривалістю в цілий рік. А до того часу, поки лунають постріли, йдуть міждержавні чи внутрідержавні військові конфлікти, потрібно приєднуватися у Міжнародний день миру до тих людей, які мовчки крокують, підтримуючи найцінніше на цій планеті - мир, людське життя, право мати над головою мирне небо.
Хочеться закінчити миролюбним віршом Г.Сенченко
Слухайте, чесні люди Землі, і
Дуже ми просимо вас:
Боріться, боріться, - бо ми ще малі -
Мир захищайте для нас.
Хочемо миру - хай буде мир.
Пісня лунає і сміх,
Хай сонечко сяє, хай світить в наш двір,
Сонце хай сяє для всіх.
Друже мій, не стій окремо,
В наше коло поспішай!
В танці миру ми пройдемо
По планеті з краю в край!
Беремось міцніше за руки, малята,
Щоб все життя так пліч-о-пліч пройти.
В цей сонячний ранок дитячого свята
Про дружбу почнем хоровод наш вести.
Loading...

 
 

Цікаве