WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Олімпійський спорт на сучасному етапі (з 1991 р. до 2005 р.) - Реферат

Олімпійський спорт на сучасному етапі (з 1991 р. до 2005 р.) - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Олімпійський спорт на сучасному етапі (з 1991 р. до 2005 р.)
Ігри ХХV Олімпіади ( Барселона, 1992 р.)
На Іграх було присутнє 9368 з 173 країн. Після розпаду СРСР у 1991 р. на Олімпіаді виступала в перший і останній раз Об'єднана команда незалежних держав (ОКНГ). Об'єднаною командою Німеччини виступали і спортсмени ГДР і ФРН. ОКНГ зуміла випередити найсильніших суперників США і Німеччини (45 золотих, 38 срібних і 29 бронзових медалей). Весь п'єдестал по спортивній гімнастиці зайняли члени ОКНГ Віталій Щербо, Геннадій Мисютін і Володимир Біленький. Вперше за всю історію спортивної гімнастики на одних Іграх 6 золотих нагород одержав Віталій Щербо з Білорусії. Небувалого досі успіху домоглися плавці - Євгеній Садовий завоював 3 золоті медалі, а Олександр Попов зумів на 100 м вільним стилем випередити відомого Мэтта Біонді. Супроводжував успіх і плавців з Угорщини - 3 золоті нагороди завоювала Христина Эгерсеги і 2 перемоги одержав Тамаш Дарньї. Хав'єр Сотомайор приніс збірній Куби перемогу в стрибках у висоту. У довжину далі усіх стрибнула Хайке Дрекслер з команди Німеччини. Як і в Сеулі, золоту олімпійську нагороду одержала американка Джеккі Джойнер-Керси, що випередила всіх суперниць у семиборстві. Чудовим шоу став виступ американської команди-мрії з баскетболу.
Ігри ХХVI Олімпіади (Атланта, 1996 р.)
Ігри проводилися в знаменну дату - 100-річчя перших Олімпійських ігор сучасності. Вперше з 1912 р. на Олімпіаді виступала збірна України. Усього серед 10700 атлетів розіграно 197 комплектів медалей.
Солт-Лейк Сіті (2002 р.)
Програма Ігор 2002 у Солт-Лейк Сіті була найбільшою в історії зимових Олімпійських Ігор і налічувала 78 різних першостей у 15 видах спорту і 7 дисциплінах. На Іграх-2002 було проведено на 10 більше змагань, включаючи кілька додаткових змагань для жінок, ніж під час зимової Олімпіади у Нагано (Японія) в 1998 році. Визначним моментом стало включення до програми жіночого бобслею та збільшення кількості жіночих хокейних команд.
На 10 змагальних аренах пройшло загалом 165 стартів, де було вручено 234 комплектів нагород, без врахування подвійних призових місць. Перший комплект медалей буде розіграно у жіночій лижній гонці на 15 км; останній буде матч за золоті нагороди у хокеї серед чоловіків.
Зміни і додатки до програми, порівняно з Іграми-98:
Скелетон: Додано жіночі і чоловічі види.
Бобслей: Додано змагання серед жінок.
Біатлон: Додано гонку-переслідування серед чоловіків на 12,5 км, а також гонку-переслідування серед жінок на 10 км.
Лижна гонка:
Додано вільний спринт серед чоловіків і жінок.
Додано класичну гонку на 15 км серед чоловіків і на 10 км серед жінок.
Чоловічу гонку на 30 км і жіночу на 15 км змінено з старту через інтервал на масовий старт.
Першу і другу половину чоловічих змагань у гонці-переслідуванні буде проведено в один і той же день і об'єднано церемонію вручення нагород; другу частину гонки переслідування було скорочено з 15 км до 10 км у чоловіків і з 10 км до 5 км у жінок.
Лижне двоборство: Додано індивідуальний спринт, що включає стрибок з К120 і лижну гонку на 7,5 км.
Шорт трек із бігом на ковзанах (Short track speed skating): додано змагання на дистанції 1500м у жінок і чоловіків.
Керлінг: Збільшено кількість команд, як у турнірах чоловіків, так і жінок з вісьми до 10.
Хокей: Збільшено кількість команд у жіночому турнірі з шести до вісьми.
Сноубордінг: У чоловіків і жінок змінено слалом-гігант на паралельний слалом-гігант.
Олімпійське селище було розміщене на території студентського містечка університету Юти та стало домівкою для 3500 спортсменів та офіційних осіб. Отримавши назву Житлової зони, вона включила житлові приміщення, їдальні, фітнес-центр, ігрові центри, релігійні служби та кімнати відпочинку. Міжнародна зона включила банк, переговорний пункт, кав'ярню, хімчистку, квітковий магазин, фотостудію, пошту, світовий інтернет-центр.
Олімпійський рух в Україні
Історія олімпійського руху в Україні розпочалася в 1952 році, коли спортсмени України у складі збірної команди Радянського Союзу вперше прийняли участь в Іграх XV Олімпіади в Хельсінкі.
З 1952 по 1990 роки олімпійський рух в Україні розвивався та зміцнював свою позицію в житті країни. Українські атлети складали щонайменше 25% кожної олімпійської команди СРСР. Під час Ігор ХХІІ Олімпіади 1980 року деякі матчі футбольного турніру з великим успіхом проводилися в Києві.
22 грудня 1990 року І Генеральна асамблея засновників прийняла рішення створити Національний олімпійський комітет України і ця дата є офіційною датою його створення. У вересні 1993 року НОК України був остаточно визнаний Міжнародним олімпійським комітетом.
НОК України діє у відповідності до положень Олімпійської хартії, Конституції України та чинного законодавства України і свого Статуту.
Основні завдання НОК України - організація підготовки та участі спортсменів в Олімпійських іграх, розширення міжнародного співробітництва, популяризація масового спорту і здорового образу життя, фізичне і духовне збагачення людей. З цією метою НОК України співпрацює з державними, громадськими та іншими організаціями. На засадах незалежності та доброї волі Національний олімпійський комітет України об'єднує більше 50 федерації з видів спорту. Він також має 24 відділення у всіх областях та по одному відділенню в Автономній республіці Крим, містах Києві і Севастополі. Колективними членами НОК України є більше 80 організацій.
Першим президентом НОК України був обраний олімпійський чемпіон Валерій Пилипович Борзов (Ігри ХХ Олімпіади в Мюнхені, легка атлетика 100 м та 200 м). У 1994 році В.П.Борзов був обраний членом Міжнародного олімпійського комітету в Україні та перевибраний президентом НОК в грудні цього ж року.
10 грудня 1998 року ІХ Генеральна асамблея НОК України обрала президентом Івана Никифоровича Федоренка.
Генеральні секретарі НОК України:
29 вересня 1991 року - пан Володимир Кіба;
13 березня 1992 року - пан Борис Башенко;
19 квітня 1997 року - пан Володимир Геращенко.
Вперше НОК України представляв самостійну національну команду на Іграх XVII Олімпіади в Лілехамері, де українські атлети завоювали 1 золоту і 1 бронзову медалі і посіли 13 місце в неофіційному командному заліку. На іграх ХХVI Олімпіади в Атланті національна команда України завоювала 9 золотих, 2 срібні і 12 бронзо-вих медалей, посівши 9 загальнокомандне місце. На XVIIІ Олімпійських зимових іграх в Нагано завойовано 1 срібну медаль.
Всього 959 атлетів України приймали участь в Олімпійських іграх. Ними завойовано 207 золотих, 134 срібних і 139 бронзових медалей.
НОК України брав участь в 4 зимових (1993 - 1999 роки) та 3 літніх (1993 - 1997 роки) Європейських юнацьких олімпійських днях. Учасники завоювали всього 60 медалей (зимові дні: 4 срібних та 1 бронзова медаль, літні дні: 19 золотих, 15 срібних та 21 бронзовамедаль).
НОК України має угоди з відомими у світі фірмами "Adidas", "Coca-Cola", "Samsung", оператором мобільного зв'язку "UMC", українською правничою фірмою "Юріс", яка надає постійну юридичну допомогу в діяльності організації. Офіційним Інтернет-провайдером НОК є компанія "Relcom-Ukraine".
В 1995 році НОК україни почав випускати свій офіційний (квартальний) журнал, який виходить кожних три місяці, під назвою "Олімпійська арена", а з 1997 року видає щомісячний бюлетень "Олімпійські новини від НОК України".
НОК України має широкі зв'язки з НОКами сусідніх країн та олімпійськими організаціями. 16 представників НОК України є членами різних міжнародних організацій і об'єднань.
Тісні зв'язки НОК України має з українськими спортивними осередками за кордоном. Комітети друзів НОК України були створені і працюють зараз у США, Канаді, Австралії.
20 грудня 2002 року відбулась XIV звітно-виборна Генеральна асамблея НОК Україна, яка обрала новий склад керівництва на 2002-2006 роки. Президентом НОК абсолютною більшістю голосів був обраний Віктор Янукович - Прем'єр-міністр України, Голова Організаційного Комітету по підготовці та участі спортсменів України в Олімпійських і Паралімпійських іграх, Всесвітніх іграх глухих та Всесвітніх Універсіадах. Першим віце-президентом обрано Івана Федоренка, віце-президентами - Анатолія Писаренка та Миколу Костенка. На посаду генерального секретаря був переобраний Володимир Геращенко.
Генеральна асамблея затвердила склад членів НОК нового скликання (139 членів), обрала склад Виконавчого комітету (23 члени) та склад ревізійної комісії (3 члени).
23 червня вiдбулася XVIII позачергова Генеральна асамблея НОК України шляхом таємного голосування був обраний новий президент НОК України. Їм став член Виконавчого комiтету МОК та НОК України, уславлений легкоатлет, олiмпiйський чемпiон Сергiй Бубка. За пропозицiєю С.Н. Бубки вiце-президентом НОК було обрано члена Виконкому НОК, президента Федерацiї бiатлону України, заступника мiнiстра у справах молодi та спорту Володимира Бринзака.
До складу Виконкому НОК замiсть Миколи Костенка та Миколи Кужукiна, якi подали вiдповiднi заяви про складання своїх повноважень, були обранi Юрiй Павленко та Володимир Платонов. 1 липня Президент НОК України Сергiй Бубка пiдписав наказ про введення до структури Нацiонального олiмпiйського комiтету посади виконавчого директора, на яку призначений заслужений працiвник фiзичної культури i спорту Анатолiй Васильович Домашенко.

 
 

Цікаве

Загрузка...