WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Фізична культура жінок під час вагітності - Реферат

Фізична культура жінок під час вагітності - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Фізична культура жінок
під час вагітності"
План
1. Значення фізичної культури для вагітних
2. Види фізичних вправ для вагітних
3. Правила під час заняття фізичним вихованням:
4. Вправи для тазобедренних суглобів
5. Вправи для черевних м'язів
6. Вправи для грудних м'язів
7. Вправи проти плоскостопія
8. Вправи і прийоми для запобігання розширенню вен на ногах
9. Вправи для правильного дихання
10. Тренування на загальне розслаблення
Значення фізичної культури для вагітних
Під час вагітності слід не тільки дотримуватися режиму їжі, дня, слідкувати за гігієною тіла, але і велику роль слід приділяти фізичному вихованню під час вагітності. Тому, що важливе значення під час родів відіграють м'язи матки і живота. Роди можна порівнювати з спортивною діяльністю (яка тягнеться декілька годин) наприклад, з змаганнями по ходьбі. Свого роду тренування перед родами являються специфічними вправами, які проводяться під час вагітності.
При нормальній вагітності в організмі жінки відбуваються зміни, що є вираженням пристосування материнського організму до нових умов існування, зв'язаним з розвитком плоду. Під час вагітності всі органи функціонують нормально, але з підвищеним навантаженням. Здорова жінка звичайно переносить вагітність легко, але при недотриманні правил харчування, гігієнічних вимог, перевтомі й інших сприятливих факторах зовнішнього середовища функції організму можуть порушуватися і виникають різні ускладнення.
Фізкультура має значення для збереження і зміцнення здоров'я вагітних жінок. Спостереження показують, що в жінок, що займаються під час вагітності спеціальною гімнастикою, пологи протікають швидше і легше. Під час пологів і в післяпологовому періоді в них рідше спостерігаються ускладнення.
Користь жінкам фізичні вправи приносять ще і тому, що вони сприяють зміцненню нервової системи, поліпшенню подиху і роботи серця, розвитку м'язів живота, що дуже необхідно вагітним.
У жіночій консультації жінок попереджають, що займатися фізкультурою можна тільки в тих випадках, коли вагітність протікає нормально. Спеціальні вправи при нормально протікає вагітності особливо корисні тим жінкам, що ведуть переважно сидячий і малорухомий спосіб життя.
Протипоказанням до занять фізкультурою є: гострі стадії захворювань серцево-судинної системи з розладом кровообігу, туберкульоз легень у фазі загострення, а також при ускладненні плевритом і ін., усі гострі запальні захворювання, хвороби бруньок і сечового міхура, токсикози вагітних, кровотечі під час вагітності.
Варто пам'ятати, що навіть добре треновані спортсменки при заняттях фізкультурою під час вагітності повинні дотримувати великої обережності. До змагань такі жінки не допускаються, тому що крім фізичного навантаження, у них виникає при цьому нервова напруга, що може привести до переривання вагітності.
Фізичні вправи зручно проводити ранком, незабаром після сну, при цьому вагітна повинна бути в зручному одязі. Для занять фізкультурою приділяється (найчастіше в жіночій консультації) спеціально обладнане приміщення з гарною вентиляцією і висвітленням. Заняття фізкультурою серед вагітних, що знаходяться на обліку в жіночій консультації, можуть здійснюватися двома способами: груповим і самостійно індивідуально в домашніх умовах. При останньому способі вагітна повинна кожні десять днів відвідувати лікаря по лікувальній фізкультурі (методиста), що здійснює лікарський контроль і перевіряє правильність виконання вправ.
Фізичні вправи не тільки зміцнюють здоров'я вагітної жінки, але і сприяють попередженню слабості родової діяльності.
Не менше значення фізична культура має в післяпологовий період. Дотримання правильного рухового і гігієнічного режиму допомагає зміцнити організм, підсилює його опірність до багатьом захворюванням.
Медичною наукою встановлено, що кількість ускладнень у післяпологовому періоді значно менше в жінок, що займаються фізичною культурою.
Фізичні вправи в післяпологовому періоді можна починати через два дні після пологів. Однак вони вимагають строго індивідуального підходу й обов'язкового спостереження лікаря. Після виписки з родильного будинку фізичні вправи можна продовжувати й у домашніх умовах.
За період вагітності не допускається збільшення тіла більш ніж на 10-12 кілограмів. Якщо ви перевищите цю межу, звернетеся до лікаря, що призначить вам відповідну дієту.
Загальні підходи до занять фізичною культурою вагітними
Усі вправи бажано виконувати в добре провітреній кімнаті. Одяг не повинен стискати рухи: узимку найкраще займатися в тренувальному костюмі, улітку - у бавовняному купальнику. Якщо ви ніколи не займалися фізкультурою, не чекайте швидких і чудодійних результатів. Краще вже робити самі немудрі вправи і потроху, але щодня. Якщо у вас з'являються неприємні чи відчуття болі, виберіть інші вправи, що вам більше по вдачі і під силу. У кожного організму свої внутрішні резерви, свій стан м'язової системи і своя реакція серцево-судинної системи. Не женетеся за рекордами: виберіть свій темп і стежите за своїм самопочуттям. Вагітність в усіх проходить по-різному. Справа не в термінах вагітності, а в самопочутті - вашому власному і вашій дитині. Потрібно перебороти лінь, але ні в якому разі не доводити себе до знемоги. Слід пам'ятати, що під час вагітності тіло розігрівається не так швидко, та й дихати необхідно за двох. Так що краще робити поменше вправ, але постійно, повільно нарощуючи навантаження.

 
 

Цікаве

Загрузка...