WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Оздоровча фізична культура у виробничій сфері - Реферат

Оздоровча фізична культура у виробничій сфері - Реферат

межах, визначених законодавством, не обкладаються податками кошти підприємств, установ, організацій, спрямовані на фізкультурно-оздоровчу та спортивну діяльність.
Суб'єктам підприємницької діяльності, які займаються виробництвом товарів фізкультурно-спортивного призначення та спортивного обладнання, може надаватися пільговий режим кредитування та оподаткування.
Органами виконавчої влади, місцевого самоврядування встановлюються пільгові тарифи на комунальні послуги та енергопостачання для фізкультурно-оздоровчих і спортивних споруд або їм надається фінансова підтримка для компенсації витрат на їх оплату.
Громадські організації фізкультурно-оздоровчої та спортивної спрямованості можуть користуватися матеріальною, в тому числі фінансовою, підтримкою держави.
4. Орієнтовний комплекс вправ виробничої гімнастики для працюючих сидячи
1. Сидячи на стільці і спираючи на нього руками, устають на носки, потягуючи, руки піднімають у сторони і нагору-вдих, повертаються у вихідне положення-видих. Повторюють 3-4 рази.
2. Коштуючи білястільця, руки кладуть на спинку стільця, відставляючи одну ногу назад розводять руки в бік-вдих, повертаються у вихідне положення-видих. Повторюють 3-4 рази з кожною ногою.
3. Коштуючи біля стільця, руки кладуть на спинку стільця, відставляючи праву ногу убік, ліву руку піднімають над голова-видих, повертаються у вихідне положення-вдих. Повторюють 5-6 разів для кожної ноги.
4. Коштуючи спиною до стільця, руки опускають уздовж тіла, ноги разом, піднімають руки нагору-вдих, згинаючи, опускають руки вниз і назад і доторкаються ними до стілець-видих. Повторюють 3-4 рази.
5. Коштуючи перед стільцем, руки опускають уздовж тіла, присідають, тримаючи витягнутими руками за спинку стільця, повторюють 4-5 разів, присіда-видих, випрямля-вдих.
6. Коштуючи перед стільцем з опушеними уздовж тіла руками, піднімають обидві витягнуті руки і, повертаючи тулубом поперемінно вправо і вліво, доторкаються до спинки стільця, при повороті видихнув, при поверненні у вихідне положення-вдих. Повторюють 5-6 разів.
7. Сидячи на стільці і спираючи руками на нього, витягнуті вперед ноги поперемінно піднімають і опускають, повторюють 6-8 разів, подих довільне.
8. Сидячи на стільці і спираючи на нього руками, ноги витягають, піднімають руки в сторони і нагору-вдих, повертаються у вихідне положення-видих. Повторюють 3-4 рази.
9. Коштуючи боком до стільця, ліву руку кладуть на спинку стільця, відводять праву ногу убік, праву руку піднімають уперед-вдих, повертаючи у вихідне положення видихнув. Те ж для лівої руки і ноги, повторюють 5-6 разів у кожну сторону.
10. Коштуючи боком до стільця, ліву руку кладуть на спинку стільця, праву руку піднімають нагору і кладуть на потилицю-вдих, повертаючи у вихідне положення-видих, те ж для лівої руки. Повторюють для кожної сторони 3-4 рази.
5. Орієнтовний комплекс вправ виробничої гімнастики для працюючих стоячи
(вихідне положення у всіх вправах, крім четвертої вправи,-сидячи на ослоні)
1. Сковзаючи п'ятами по підлозі, витягають ноги вперед, праву руку заводять за голову, ліву убік - вдих, розслаблено опускають руки вниз - видихнув, те ж в іншу сторону. Повторюють 6-8 разів.
2. Ноги витягають уперед, руки перед грудьми, тулуб повертають вправо, руки розводять у сторони, повертаються у вихідне положення, те ж у ліву сторону. Повторюють 8-10 разів, подих довільне.
3. Сковзаючи по підлозі п'ятами, витягають ноги вперед, піднімають руки нагору і прогинаються. Потім нахиляються вперед, стосуючись руками підлоги перед собою, випрямляючи, руки піднімають нагору, ноги з'єднують і повертаються у вихідне положення, повторюють 6-8 разів, подих довільне.
4. Коштуючи обличчям до столу, беруться за нього руками, ліву ногу відводять назад, потім присідають на носках, випрямляються, те ж з іншої ноги, повторюють 8-10 разів подих довільне.
5. Ноги витягають уперед, руки на поясі. По черзі відтягають і піднімають носки, злегка згинаючи ноги в колінах, потім розгортають ноги вправо, носками стосуючись підлоги. Те ж в іншу сторону. Повторюють 10-12 разів, подих довільне.
6. Сидячи на стільці, руки витягають уздовж тіла, потім, прогинаючи назад, піднімають руки нагору, ноги також трохи піднімають, носками стосуючись підлоги. Нахиляючи вперед, роблять бавовна руками під витягнутою ногою, повертаються у вихідне положення. Те ж з іншої ноги. Повторюють 6-8 разів, подих довільне.
7. Сидячи на стільці, руки приставляють до пліч, ліву ногу витягають уперед, повертаються у вихідне положення і руки відводять у сторони, потім расслабленно опускають їхній униз, повторюють 5-6 разів подих довільне.
6. Орієнтовний комплекс вправ виробничої гімнастики для працівників розумової праці
1. Потягування, руки підняті над головою, кисті зчеплені "у замок"-вдих, руки опускав-видихнув.
2. Ногу відставляють убік на носок, руки за голову-вдих, опускаючи руки і приставляючи ногу-видих.
3. Руки витягнуті вперед, кисті розслаблені й опущені вниз. Присідаючи, руки вниз-видихнув, випрямляючи руки назад, піднімаються на носок-вдих.
4. Стрибки на місці на носках, руки на поясі.
5. Руки в сторони, повороти тулуба і голови поперемінно вправо і вліво.
6. Піднімаючи руки нагору, прогинаються назад-вдих, потім нахиляються вперед, тримаючи руки на пояс-видих.
7. Ноги розставлені на ширину пліч, руки перед грудьми. Поперемінно відводячи те праву, те ліву руку убік, роблять вдих, опускаючи руку-видих.
Кожну вправу повторюють 6-12 разів. Перед початком і наприкінці занятт-спокійна ходьба, після 4-5 вправ для людей, більш фізично підготовлених,-прискорена ходьба чи біг 1-3 хвилини.
Список використаної літератури:
1. Закон України "Про фізичну культуру і спорт".
2. Фізична культура на виробництві / За ред. Семенова В.І. - М., 1986.

 
 

Цікаве

Загрузка...