WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Їзда на велосипеді - Реферат

Їзда на велосипеді - Реферат

МІСЬКИЙ ВЕЛОСИПЕД (Citybike, дорожній велосипед)
Цей тип велосипедів призначений для неспішного та зручного пересування по місту. Характерними рисами міського велосипеда є закрита (чоловіча) або відкрита (жіноча) рама, великі колеса (28", 622 мм) з шинами середньої товщини, ножними, як правило, гальмами. Завжди присутні крила на колесах, захист ланцюгу, багажник. Часто на нього вже в магазині влаштовано електрообладнання. Посадка на міському велосипеді дуже висока, що не навантажує руки, а сідло з пружинами, або встановлене на амортизаційному підседільному штирі, що суттєво збільшує комфорт при їзді.
Велосипеди зазвичай комплектуються задніми планетарними втулками з внутрішніми перемиканням передач на 3-7 швидкостей, наприклад Shimano Nexus або SRAM Spectro. Раніше такі велосипеди часто мали одну передачу та називалися у нашій країні дорожніми, а за кордоном single speed або coasterbrake. Рідко можна зустріти велосипеди, котрі за всіма параметрами, виключаючи зовнішнє перемикання передач, можна було б також віднести до міських.
Головний плюс міських велосипедів - практично повна відсутність потреби в їхньому обслуговуванні, так як майже всі механізми заховані всередину. Задня втулка з внутрішнім перемиканням передач дозволяє перемикати їх стоячи на місці, що також зручно для міста. Але такі велосипеди достатньо важкі і не призначені для екстремальних навантажень.
2.ШОСЕЙНИ ВЕЛОСИПЕД (Road bike, road racing bike).
Шосейний або гоночний, як називали раніше, велосипед призначений для довгої швидкої їзди по гарному шосе. Візитна картка шосейного велосипеда - гнуте кермо, котре зветься в народі "баранні роги". Колеса як правило 27", 2 або 3 ведучі зірки та 8 - 10 зірочок у касеті, котрі підібрані з малим кроком від передачі до передачі. Тобто в шосейному велосипеді від 16 до 30 передач. Характерна особливість сучасних шосейних велосипедів - монетки, інтегровані у гальмівні ручки. Більш старі моделі обладнуються монетками, котрі закріплені на рамі. Майже на всіх велосипедах зараз встановлюються шини високого тиску (трубку вже стали рідкістю).
Перевага шосейних велосипедів у повній мірі виявляється, відповідно до їхньої назви, на шосе, де з'являється можливість їхати значно швидше, ніж на інших велосипедах. На гладкому асфальті при однакових енерговитратах можна тримати швидкість на 7 - 10 км/год вище, ніж на міському або гірському велосипеді, хоча, на крупнозернистому асфальті перевага значно менша, а збільшена тряска буде дуже сильно виснажувати.
3. ГІРСЬКИЙ ВЕЛОСИПЕД (MTB, mountain bike).
Основне призначення гірського велосипеда - їзда по дорогам не високої якості ( або поза такими) по місцевості з сильно складним рельєфом. Взагалі, гірський велосипед це дуже широке поняття, що включає в себе декілька підтипів.
Характерні риси гірського велосипеда - міцна рама відносно невеликого розміру з великим кліренсом. Колеса як правило 26", з міцними, часто двохстінковими, ободами із легких сплавів, та потужними покришками. Зараз практично будь який гірський велосипед має амортизаційну вилку, і не рідкістю стала і задня амортизаційна підвіска. Монетки (важелі перемикання передач) зажди розташовуються на кермі так, що перемикати передачі можна не відриваючи рук від керма. Нині гірські велосипеди мають від 21 до 27 передач, що забезпечує дуже велику різницю між крайніми передачами. Гальмівна система гірського велосипеда може бути укомплектована обідними консольними гальмами, що забезпечують великий між гальмівними важелями та шинами, або дисковими гальмами. Спеціальна конструкція переднього та заднього перемикача, зірок та ланцюгів дають можливість надійно перемикати передачі в умовах сильного забруднення та високих навантажень.
До класу гірських велосипедів з деякою натяжкою можна віднести і вседоріжні велосипеда (АТВ), котрі мають з ними багато спільних рис. Створювалися вони для їзди по поганим дорогам, головна відмінність - те, що це більш утилітарні а ніж спортивні велосипеди: укомплектовуються крилами, багажником і т.д. На даний момент деякі дешеві гірські велосипеди скоріше можна віднести до класу АТВ.
4. ГІБРИД (Hybrid кросовий).
Усі вищезазначені велосипеди так сильно відрізняються, що з'явилася потреба зробити нові проміжкові варіанти, котрі дозволили б поєднати переваги різноманітних типів велосипедів. Один з таких представників - гібридний велосипед (кросовий). Це наче полегшений варіант гірського велосипеда, краще пристосований до тривалої їзди по шосе.
Особливості конструкції виявляються в більш легкій, порівняно с гірським велосипедом, рамі з геометрією більше прилаштованої д їзди по шосе. Колеса більшого діаметру (28", 622мм) мають шини середньої товщини і не дуже розвинений протектор. Сідло дуже часто встановлюється на амортизаційний підсідельний шток. Більшість вузлів, таких, як перемикачі швидкостей та гальмівна система, запозичені з гірського велосипеда, хоча частина обладнання може бути спеціалізованою (Shimano Nexave, C900, C600 ... C050). Останнім часом з'явилася тенденція ставити на такі велосипеди короткоходні амортизаційні вилки, з ходом 40-60 мм. Рідше зустрічаються моделі з амортизацією заднього колеса. Багажник, крила, рога на кермі та інші аксесуари одночасно можуть бути і відсутніми, та можуть входити у заводську комплектацію велосипеда
Головна перевага - гібридний велосипед більш універсальний: при незначному знищенні характеристик, що характерні гірському велосипеду, гібридний велосипед набуває кращих ходових якостей на шосе.
5. ТУРИНГ (ТУРИСТИЧНИЙ ВЕЛОСИПЕД)
Якщо гібрид - це крок до більш універсального велосипеда від гірського, то туринг є кроком до універсалізму від шосейного велосипеда. Призначений до довготривалих подорожей у швидкому темпі, але з можливостями їзди як по шосе, так і, за необхідності, по дорогах середньої якості.
Рама та загальне обладнання туринга близька до шосейного велосипеда. Туринг відрізняється від нього більш міцними колесами, що обладнані у більш широку гуму. Рама зазвичай довша, що підвищує плавність їзди. Головна ж відмінність від шосейного

 
 

Цікаве

Загрузка...