WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Організація залізничних перевезень туристів (на прикладі ТЦ “Карпати”) - Курсова робота

Організація залізничних перевезень туристів (на прикладі ТЦ “Карпати”) - Курсова робота

році до 1,9 грн. у 2002 році, і до 2,2 грн. у 2003 році; фондовіддача основних фондів - з 2,1 грн. у 2001 році зросла до 2,4 грн. у 2002 році, а у 2003 році збільшилася до 2,7 грн.
Рентабельність капіталу із 39 відсотків у 2001 році зросла до 41,2 відсотка у 2002 році, а у 2003 році зросла відповідно до 48,1%; рентабельність послуг у 2003 році підвищилася на 0,5 відсотка і досягла значення в 21,8 відсотка (у 2001 - 2002 роках вона мала такі значення: 21,6 та 21,7 відсотка відповідно); рентабельність перемінного капіталу у 2003 році склала 62,0 відсотка (у 2001 - 2002 роках: 75,3 та - 68,2 відсотка відповідно).
Такі зміни відбулися внаслідок як загального підвищення виробітку на одного працюючого - до 10,23 грн. у 2003 році - на 7,9 відсотка у порівнянні із 2002 роком (9,48 грн., а у 2001 році -9,16 грн.), так і внаслідок зростання обігових коштів підприємства до 117,8 тис. грн. у 2003 році (у 2001 - 2002 роках - 83,6 та 99,1 тис. грн. відповідно), та у зв'язку із низьким значенням витрат на 1 грн. наданих послуг: із 0,68 грн. у 2001 році і 0,69 грн. у 2002 році та 0,68 грн. у 2003 році.
Одним з найбільш важливим для характеристики фінансового стану підприємства є норма прибутку на вкладений капітал, яка визначається відношенням суми прибутку до загальної суми пасиву по балансу:
де: Р - норма прибутку;
П - сума балансового прибутку за звітний період, тис. грн.;
к - загальна сума пасиву, тис. грн.
Так, зростання цього показника характеризує тенденцію прибуткової діяльності суб'єкта господарювання, його прибутковість.
У нашому випадку в 2001 році цей показник склав:
У 2002 році він збільшився до: .
За 2003 рік цей показник досяг максимального значення:
Таким чином, сума прибутку, одержана з 1 грн. вкладеного капіталу, підвищилася у 2003 році на 0,09грн. - з -0,59 грн. до 0,68 грн., а загальне зростання за 2 роки досягло 0,12 грн.
Підсумки аналізу фінансово-господарської діяльності дає підстави для оптимістичних очікувань від майбутньої діяльності підприємства, так як ТОВ туристичний центр "Карпати" не тільки зберігає досягнуті темпи розвитку, але і постійно збільшує їх.
2.2. Організація подорожей залізничним транспортом
Крім красот природи, величної архітектури і мистецтва предметом законної патріотичної гордості і засобом притягнення заможних туристів у всьому світі є пам'ятники інженерної думки взагалі і транспорту особливо.
Вітрильники, пароплави, паровози, літаки, бойові кораблі і танки - ізюминка багатьох престижних закордонних турів. А подорож на пароплаві або в стародавньому експресі - межа мріянь розбещеного туристичними винаходами мандрівника. Все більше заможних людей віддають перевагу "подорожі в минуле".
У цивілізованих і багатих країнах історична техніка зберігається в "живому" стані. На заздрість нащадкам заслужені літаки, паровози, автомобілі, танки "своїм ходом" відчиняють паради і фестивалі, беруть участь у ювілеях і кінозніманнях. І заробляють на себе і виховують патріотизм.
У Україні, та й у всьому колишньому Союзі цього практично немає. Закономірно, що вихід з безвиході нерідко знаходять люди з боку. Декілька київських інтелігентів, що не працювали раніше ні в музейній, ні в туристській, ні в транспортній сфері, знайшли сміливе і несподіване рішення. Вони придумали, як залучити заможних іноземців в Україну, як показати їм красоти української глибинки, куди ще не ступала нога інтуриста, як не просто воскресити унікальну вітчизняну техніку, але й ефективно використовувати її для оригінальних турів. Для цього потрібно взяти стародавні красені-паровози, причепити до них комфортні вагони і їздити по мальовничих місцях України, повз які звичайний пасажир фірмового експреса мчиться вночі в сплячому виді.
Так народилася ідея туристичного потягу "Карпати".
Задача безпрецедентна, але вирішена. Свої кошти були цілком вкладені в справу. Біля 200 тисяч гривень на порятунок паровозів, майже стільки ж - на ремонт і устаткування вагонів.
Але вони могли б стати просто вкладеним у металобрухт, якби не розуміння і підтримка з боку "Укрзалізниці" - і вищих керівників галузі, Південно-Західної і Львівської залізниць, по яких пройшли перші паровозні тури "Карпат", і рядових залізничників.
Перші тури "Карпат" пройшли по Закарпаттю і Прикарпаттю і Волині. Львівська дорога стала своєрідним полігоном відпрацьовування туристичної стратегії "Карпат". Постійних пасажирів "Карпат" уже не дивує, що в кожному новому турі вони бачать прекрасні пам'ятники архітектури - вокзали не просто відреставровані до початкового виду, але і доведені до європейських стандартів пасажирського сервісу. Це - одне з очевидних свідчень того, що Україна відроджується.
Туристичний потяг "Карпати" по праву може рахуватися загальною дитиною ентузіастів із ТЦ "Карпати" і самих залізничників - спеціалістів і керівництва локомотивних і вагонних депо, керівництва Державної адміністрації залізничного транспорту України і служб усіх залізниць країни.
У даний час у турах фірми "Карпати" працюють такі раритетні паровози:
СУ-250-64 Червоне Сормово, зав. 3468, 1948 р.;
Л-0029 Коломенський завод, зав. 8432, 1946 р.;
ЕМ-721-68 Харківський завод, 1933 р.
Травневими (із 25 по 28 травня і з 30 травня по 2 червня) подорожами відчиняє фірма "Карпати" програму туристичного потягу "Карпати" у Карпатах, що стала вже традиційною. [8]
Як і торік, маршрут проходження потягу починається по п'ятницях із станції "Львів". На наступний ранок потяг прибуває в Карпати на станцію "Стрий", а потім, після туристичної програми - у "Мукачево". Проживання організоване в самому потязі у вагонах купе або в готелі турбази.
На турбазі діє школа по навчанню техніці катання на гірських лижах, прокат лиж, снігоходів, працює лазня, сауна. У понеділок о 6-й ранку склад прибуває назад у Львів. У програмі свята: XII обласне фольклорне свято "Криниці". Вартість путівки для дітей - 400 грн., для дорослих - 585 грн. У вартість путівки входить: проїзд на туристичному потязі Львів - Стрий - Мукачево (включаючи вартість постільної білизни); страховка; смачне 3-х разове харчування; проживання в номерах (2 - 4 місцеве розміщення); екскурсійне обслуговування; участь в основних заходах Дня Міста; дискотека і більярд; провідини міської резиденції, пошти, майстерні, сувенірної лавки; подарунок на пам'ять.[10]
Проаналізуємо прибутковість туру на основі фактичних даних у 2002 - 2003 роках (табл. 2.2).
Таблиця 2.2
Склад витрат на здійснення подорожі на туристському потягу "Карпати" за

 
 

Цікаве

Загрузка...