WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Перспективи туризму в регіонах України - Реферат

Перспективи туризму в регіонах України - Реферат

(кемпінги, готелі), інформаційного забезпечення (фільми, буклети) і навіть сувенірної продукції. Розглядаючи туризм як фактор наповнення бюджету, облдержадміністрація робить невеликі поступові кроки. Ще в 1997 році було схвалено "Програму розвитку туризму в області до 2005 року". Найбільш помітним заходом стало відтворення історичного центру Глухова і облаштування там історико-культурного заповідника. 20 червня 2002 року було схвалено нову програму на період 2002-2010 років. Остання складається з 28 заходів. Передбачено початок фінансування цих заходів з обласного бюджету. Також розраховують і на урядову підтримку. На цей час жодної копійки на реалізацію програми не виділено ні з обласного, ні з міського бюджету Сум. Наявні 22 турфірми, зокрема ті, що в обласному центрі, більше рекламують поїздки в Крим і за кордон.
Згідно з угодою про торговельно-економічне і культурне співробітництво між Сумською обласною держадміністрацією та адміністрацією провінції Мугла (Турецька Республіка) на Сумщині в липні відпочивали 73 турецьких дітей у супроводі 12 дорослих. Це вже другий приїзд дітей з Мугли на відпочинок у Сумську область: торік Україну відвідали 30 чоловік. Сумчани так само вдруге навесні цього року відвідали Туреччину: до Мугли їздили діти-сироти, діти-чорнобильці, переможці шкільних олімпіад, юні таланти.
Волинська область
Заповідник "Козацькі могили" поблизу Берестечка та знамениті Шацькі озера з волинською перлиною "Світязь" упродовж останнього десятиліття є справжніми туристичними "мекками" регіону. Але якщо масові паломництва до місця козацької битви з польським військом відбуваються епізодично (традиційне свято під Берестечком відбувається щороку наприкінці червня за участю тисяч туристів із різних регіонів України під патронатом Волинської та Рівненської облдержадміністрацій), то узбережжя Світязя й навколишніх озер привертає увагу туристів, починаючи з кінця травня й аж до останніх теплих днів осені.
Цього сезону волинські екологи та представники адміністративних установ краю виступили з офіційним попередженням про можливе закриття десятків туристичних баз на узбережжі Світязя у звязку з небажанням їхнього керівництва сплачувати кошти, необхідні для створення інфраструктури очисних споруд. Однак поки що бази відпочинку функціонують у звичному режимі.
Натомість адміністрація Шацького національного природного парку запровадила спеціальне мито за відвідування території. Для фізичних осіб за добу плата становитиме 0,5 грн. і 3 грн. для іноземців. Власники автомобілів сплачуватимуть від 3 грн. до 15 дол. залежно від виду транспортного засобу та громадянства. Таким чином працівники парку сподіваються залучити кошти, необхідні для збереження природних ресурсів у регіоні та розвитку інфраструктур для відпочинку.
Донецька область
У планах Словяногірської міської адміністрації - створення на базі заповідника "Святі гори" туристичного комплексу, в який би входили унікальні природні утворення. Для огляду туристам заплановано також запропонувати монастир "Святі гори", де шостий рік тривають інтенсивні реставраційні роботи. "Святі гори" - памятник архітектури 16 ст. Він був повністю переданий під санаторій, а в храмі створили спочатку кінотеатр, а потім віддали під склад. Реставраційні роботи проводяться силами УПЦ Московського патріархату, якому передано більшість приміщень. Проте місцеві керівники вважають, що для створення туристичної зони необхідно надати місту статус обласного підпорядкування (нині Словяногірськ входить до складу міста Словянська), перейменування його у Святогірськ та залучення інвестицій для створення відповідних умов розвитку туризму. Сьогодні Словяногірськ - курортно-оздоровча зона, і вся інфраструктура міста в основному зосереджена у цій галузі Перетворення міста в туристичний центр Сходу України сприяло б вирішенню гострих соціальних проблем не тільки міста, але й області.
Черкаська область
Далеко за межами України відомі історичні та культурні памятки цього регіону, які викликають зацікавленість в усьому світі. Це Канів з музеєм-заповідником Тараса Шевченка, Умань зі славетним Софіївським парком та святинею брацлавських хасидів - могилою цадика Нахмана, села Шевченкове та Моринці на Звенигородщині, де народився і виріс Тарас Шевченко, Корсунь-Шевченківський, де в 1943 році палала одна з найзапекліших битв Вітчизняної війни.
Черкаси можна було назвати туристичним містом років 10 тому. У Каневі до могили Шевченка державні мужі та національна еліта зїжджаються лише на роковини. Дирекція музею-заповідника волає про нестачу коштів на елементарне утримання національної святині. Пристань на Дніпрі біля Тарасової гори багато років законсервована.
Іще більше проблем із паломництвом брацлавських хасидів. Вони раз на рік, у другій або третій декаді вересня масово приїздять до Умані, аби за заповітом Нахмана відсвяткувати свій Новий рік (Рош-Гашан) біля його поховання. До сьогодні на державному рівні не вирішено проблему розташування тисяч паломників. Сотні тисяч доларів, які могли б поповнити бюджет області, осідають у кишенях комерційних фірм або приватних осіб.
На цьому фоні єдиним острівцем благополуччя виглядає дендропарк "Софіївка" - державний заповідник, на утримання якого централізовано виділяються кошти з держбюджету.
Розмови на найвищому рівні щодо створення на території Звенигородського району державного заповідника поки що залишаються розмовами. Дороги до сіл Моринці та Шевченкове в дуже незадовільному стані.
На місцевому ж рівні досі не можуть розібратись із заборгованістю з пенсій та зарплат, тому проблеми туризму -далеко не найголовніші.
Чернівецька область
Чернівецька область лише починає розвивати свій туристичний потенціал. А він є досить значним: це передгіря та низькогіря Карпат, гірські села зі своїми автентичними принадами, тисячолітня Хотинська фортеця, комплекс печер на кордоні з Молдовою, включно зі 100-кілометровою печерою "Попелюшка", яка є третьою за розміром у світі гіпсовою печерою.
Серед науковців побутує гіпотеза й про те, що є доступні печери, які проходять під річкою Дністер. Однак коштів на детальні дослідження немає.
Чернівецька влада може звітувати лише про початок налагодження зеленого туризму та спроби налагодження бізнес-туризму (побудовано кілька невеличкихготелів на 40-50 місць, придатних як для клімато-фіто-грязетерапії, так і для проведення різних зустрічей та семінарів).
На користь туризму за останній період зявився лише регулярний авіарейс Чернівці-Київ-Чернівці.
Вперше за останні 5 років відновлено пасажирське авіасполучення між Чернівцями та Києвом. На перший відновлений рейс, який відбувся 3 липня, придбали квитки лише 12 пасажирів, нова ціна авіарейсу в 140 грн. встановлена в рамках запровадженого Міністерством транспорту України експерименту. Найближчим часом заплановано відновити пасажирське авіасполучення Чернівці-Одеса та Чернівці-Сімферополь. Крім цього, керівництво аеропорту до кінця літа планує запровадити чартерні авіарейси з Чернівців до Італії та Голландії.
Чернігівська область
Чернігів називають міні-Києвом за кількістю історичних та культових памяток, однак туристичний належний сервіс у цьому місті відсутній. Досі не налагоджено місця зупинки та відпочинку навіть для тих туристів, які приїздять на вихідні дні подивитися церкви та історичну частину міста. Готелі Чернігова класифікують не вище як двозіркові, однак усі вони мають проблеми із водопостачанням та опаленням. Наявні будинки відпочинку та пансіонати не відновлено.
Місцеві громадські організації вже рік виступають із пропозиціями проведення моніторингу туристичних можливостей Чернігова й

 
 

Цікаве

Загрузка...