WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Роль самоконтролю у процесі удосконалення особистості спортсмена - Курсова робота

Роль самоконтролю у процесі удосконалення особистості спортсмена - Курсова робота

потрібно навчитися проводити психом'язове тренування. І хоч спочатку воно триватиме у два-три раза довше, траплятимуться помилки, треба настирливо продовжувати тренування і передусім оволодіти навичками засвоєння вихідної пози ,потім розслаблення м'язів, супроводжуючи цей процес словесними формулами та уявленнями.
2.2 Структура, зміст та методика проведення ранкової гігієнічної гімнастики у поєднанні із психофункціональним самоконтролем.
Ранкова зарядка у поєднанні з психофункціональним самоконтролем складається з трьох частин - підготовчої, основної та заключної. Особливо важливе для неї суворе спрямування змісту кожної частини. При цьому сам зміст ранкової гігієнічної гімнастики повинен максимально відповідати індивідуальним особливостям тих, хто займаються: віку, статі, рівню фізичного розвитку, стану здоров'я та ін. Ці особливості враховується в кожній частині ранкової гігієнічної гімнастики.
Підготовча частина 5-10 хв:
1) організація ранкової гігієнічної гімнастики;
2) здійснення самоконтролю, самооцінки загального психічного стану, формування необхідної установки;
3) розминка.
Основна частина 20 - 25хв:
1) виконання вправ та дій у певній послідовності відповідно із запланованим загальним навантаженням - згідно з графіком ранкової гігієнічної гімнастики. Заключна частина 3-5хв:
1) вправи у повільній ходьбі і глибокому диханні;
2) психом'язове тренування;
3) самооцінка і формування мобілізаційної готовності до інтенсивної трудової або навчальної діяльності.
Таблиця 1. Орієнтовний тижневий цикл ранкової гігієнічної гімнастики для юнаків та дівчат 16-18 років.
Дні тижня Основне спрямування варіантів ранкової гігієнічної гімнастики Місце проведення
Понеділок
Вівторок
Середа
Четвер
П'ятниця
Субота Розвиток та удосконалення загальної витривалості
Розвиток та удосконалення швидкості та спритності. Емоційна підготовка.
Розвиток та удосконалення сили та швидкісно-силової витривалості (гантелі, гімнастичні вправи на простих приладах)
Те саме, що й у понеділок
Те саме, що й у середу
Те саме, що й у вівторок Парк. Кросова дистанція.
Ігровий майданчик
Гімнастичний майданчик, місце у кімнаті
Організація комплексної ранкової гігієнічної гімнастики включає в себе наявність спеціального місця для проведення ранкової гігієнічної гімнастики, необхідного спорядження та інвентаря, типового тижневого графіка варіантів ранкової гігієнічної гімнастики (табл. 1.), таблиці самооцінки загального стану (табл. 2.).
Найбільш корисно проводити ранкову гігієнічну гімнастику у природних умовах (у сквері, саду, парку, зеленіц зовн біля дому). Якщо такої можливості немає ранкову гігієнічну гімнастику проводять в кімнаті, яку заздалегідь старанно провітрюють (звичайно відчиняючи настіж балконні двері).
" місця для проведення ранкової гігієнічної гімнастики, необхідного
ранкову платну "Їм^та^пртводять в кімнаті, яку зазделегідь старанно провітрюють ( звичайно відчиняють настіж балконні двері ).
Таблиця 2. Загальний психофункціональний стан
Загальний психічний стан і його самооцінка Основні психофункціональні показники Стисла характеристика стану Методичні рекомендації по проведенню психом'язевого тренування та ранкової гігієнічної гімнастики
Самопочуття
Настрій Працездатність
Стан піднесення
10 Відмінне Чудовий Надзвичайно висока Натхнення Ранкова гігієнічна гімнастика проводиться із дозуванням великих та помірних фізичних навантажень
9 Таке саме Піднесений Дуже висока Творчий або душевний порив, відчуття легкості та упевненості в успіху Такі ж
Бадьорий стан
8 " Відмінне Високе Відчуття загальної бадьорості, активне прагнення досягти високих результатів "
7 " Такий же Така сама Звичайний робочий стан з відмінною працездатністю, результативністю та бажанням працювати
"
Робочий стан
6 Добре Добрий Вище за середню Найзвичніший стан з відмінною та доброю результативністю діяльності Зарядка проводиться з дозуванням помірних фізичних навантажень
5 Таке саме Такий же Середня Стан з доброю та задовільною результативністю у праці Окрім самоконтролю обов'язково потрібен медичний контроль. При серцевих хворобах вправи на швидкість та силу виключаються: при простудних - заняття проводяться лише у приміщенні "плавання виключається
4 Задовільне Задовільний Нижче середнього Стан із задовільною результативністю праці Заняття проводять лише на свіжому повітрі у формі прогулянки та відпочинку на лаві
Стан пригнічення та хвороби
3 Погане Задовільний Низька Фізичні або нервова перевтома, сильні емоційні переживання
2 Хворобливий Поганий Дуженизька Патологічний стан середньої форми Ранкова гігієнічна гімнастика не проводиться
1 Дуже хворобливий Дуже поганий Практично відсутня Патологічний стан тяжкої форми Те саме
Люди, які мешкають у гуртожитках, повинні привчити себе робити ранкову гігієнічну гімнастику на вулиці (біля гуртожитку, в парку ). З цією метою рада та актив гуртожитку обладнують на прилеглій території найпростіші спортивно-гімнастичні містечка (майданчики).
У процесі ранкової гігієнічної гімнастики використовують гантелі (розбірні), гімнастичні палиці, скакалки, гумові бинти, гума, масажери, ігрові м'ячі, ракетки та інші. Одяг для вулиці повинен відповідати погоді, сезону в; кімнаті слід виконувати у футболці і лише після розминки її можна скинути. Недоцільно восени взимку, напровесні вибігати на вулицю роздягнутим по пояс. Таке можуть собі дозволити тільки добре загартовані спортсмени. Спочатку треба зробити легку розминку, адаптуватися до температури повітря, а потім можна зняти куртку.
Графік (тижневий цикл) ранкової гігієнічної гімнастики складається з урахування пори року, погодних умов та передбачає чергування по днях тижня. Усі ці фактори в цілому і обумовлюють головну спрямованість ранкової гігієнічної гімнастики, різноманітність змісту та інтенсивності навантаження.
З таблиці 1 можна побачити, що ранкова гігієнічна гімнастика передбачає розвиток та удосконалення у молоді насамперед основних фізичних якостей - сили, швидкості, витривалості, спритності. Сучасні наукові та практичні дані свідчать., що основною необхідною рисою для людини є загальна витривалість при гармонічному розвитку всіх інших сторін. Ось чому слід приділяти цьому неослабну увагу протягом усього життя, особливо замолоду. Кращими засобами розвитку та удосконалення загальної витривалості є чергування варіантів ранкової гігієнічної гімнастики, кросова підготовка, біг (підтюпцем, рівномірний, рівномірно-прискорений). Середня норма рівномірного бігу під час ранкової гігієнічної гімнастики спрямована на розвиток витривалості: для молодої людини - 2,5 - 3 км, для спортсмена -3-5 км, для осіб старшого віку (біг підтюпцем ) - 3 - 5 км .
Розминка - обов'язковий елемент ранкової гігієнічної гімнастики. Звичайно її починають виконувати при пересуванні до місця проведення заняття, а в домашніх умовах - відразу після

 
 

Цікаве

Загрузка...