WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Вправи для підготовки баскетболіста - Реферат

Вправи для підготовки баскетболіста - Реферат

гравця окремо. Документи планування повинні розроблятися при участі всіх тренерів, що піймаються з командами.
При розробці всіх видів плану можна рекомендувати наступну методику:
1) Виявити індивідуальні можливості баскетболіста (команди) і їх спортивну перспективність на основі педагогічного і методичного контролю.
2) Встановити ціль та продовжуваність строку її досягнення.
3) Розробити задачі вивчення, виконання та збільшення функціональних можливостей на планований строк.
4) Підібрати учбовий матеріал для досягнення цілі на планувальний строк (величина навантажень, методи і т. д.).
5) Розробити методичну послідовність навчання техніці та тактиці і їх удосконалення.
6) Розробити методичну послідовність розвитку та вдосконалення функціональних можливостей та фізичних якостей.
7) Зробити розрахунок часу і виявити послідовність проходження програмного матеріалу (складення командного та індивідуального планів підготовки).
8) Намітити строки методичного та педагогічного контролю.
3. Структура організації тренувального процесу баскетболістів складається з чотирьох рівнів:
- макроцикл (МАЦ) великий цикл (1 або 2 цикли на протязі року);
- мезоцикл (МЕЦ) середній цикл (10-30 днів);
- мікроцикл (МЦ) малий цикл (3-7днів);
- моноцикл (МОЦ) одноденний цикл (1-3 заняття в день)
3.1. Характеристика мікроциклів, їх типи.
Головною одиницею в структурі організації тренувального процесу у спеціальній літературі визначено мікроцикл (МЦ).
Мікроцикл складається з визначеної кількості моноциклів співвідношення яких визначається загальною, тренувального процесу на тому чи іншому етапі. Найважливішим питанням при розподілі навантаження у мікроциклі є оптимальний розподіл навантажень субмаксимальної і максимальної інтенсивності. У навчально-тренувальній роботі баскетболістів головним є тижневий мікроцикл він використовується найчастіше під час підготовки до ігор, по туровій системі: де навантаження планується відповідно до режиму ігор. Однак більш оптимальним є мікроцикл 3-1 де планується одне тренування субмаксимальної інтенсивності. День відпочинку є в деякій мірі умовним: організовується зарядка з великою інтенсивністю та реабілітаційні заходи (сауна, басейн і т. д.). Під час проведення тренувальних зборів на початку сезону оптимальним є мікроцикли 4-1. Для найбільшого утримання рівня спортивної форми слід чергувати типи мікроциклів (4-1 ; 3-1).
Суттєві зміни у побудові мікроциклів проводяться у перехідному періоді.
Існують такі типи мікроциклів:
1) Втягуючий мікроцикл - направлений на підведення організму спортсмена до інтенсивної тренувальної роботи. Тут даються невеликі навантаження (особливо на початку року). В подальшому ці навантаження можна збільшувати.
2) Ударні мікроцикли - характеризуються високими навантаженнями, їх основна задача стимулювати адаптаційні процеси в організмі спортсменів, вирішувати основні задачі. Сильно використовуються мікроцикли в змагальний період.
3) Відновні мікроцикли - завершують серію ударних мікроциклів. їх планують після змагальної діяльності. Основна роль забезпечення оптимальних умов для протікання відновних і адаптаційних процесів в організмі спортсмена. Невисокі навантаження.
4) Підводящі мікроцикли - направлені на підготовку до змагань. Вирішують питання повноцінного відновлення і психологічної настройки. В перших 2-3 підводящих мікроциклах спостерігається підготовка до конкретних змагань при невисоких навантаженнях, але при високій спеціалізованості.
5) 3магальні мікроцикли - будуються в відповідності з програмою змагань. Структура цього мікроцикла направлена на забезпечення оптимальних умов, для успішної змагальної діяльності. Пік навантажень тут припадає на дні змагань. Як бачимо, типи мікроциклів в спортивній треніровід різноманітні. Легко уявити собі, що ще більше різноманітні можливі варіанти їх поєднання в середніх циклах тренування.
3.2. Структура мезоциклів.
Мікроцикли різного типу служать якби будівельними блоками, із яких складається середній цикл тренування (мезоцикл). Один мезоцикл включає в себе як мінімум 2 мікроцикли. Загально підготовчий мезоцикл слід включати у всіх поєднаннях або комбінаціях у процесі підготовки команди. Тому вони є домінуючими у підготовчому періоді баскетболістів. У змагальний період вибір МЕЦ зумовлюється системою змагань, тобто календарем ігор. Якщо змагання проводяться за туровою системою з перервою між турами в 20 - 25 днів, то найбільш придатними можуть бути, відновлювально-підготовчий і відновлювально-утримуючий МЕЦ Перший з них придатний до початку змагального періоду, а другий у заключній частині змагань.
Якщо змагання проводять з виїздами на 2-3 гри то планування структури тренувального процесу ускладнюється. У цьому випадку слід планувати змагальний МЕЦ. А у перерві між кругами змагань, що тривають кілька неділь, слід використовувати один МЕЦ відновлювального типу. Змішана система змагань (одна частина по турам - друга на виїзді), ще більше ускладнює підбір оптимального поєднання МЕЦ, адже відомо, що від підбору МЕЦ залежить підвищення і стабілізація спортивної форми гравців і команди в цілому. Для перехідного періоду найбільше придатний відновлювально-утримуючий МЕЦіз зниженням навантажень.
Треба відзначити, що існує деяка відповідальність між етапами підготовки і окремими мезоциклами є більш вузько структурною ланкою (етап складається з декількох мезоциклів і глибше характеризують зміст навчально-тренувальної роботи). Вказані в таблиці перші 5 типів мезоциклів використовуються у підготовчому періоді. Втягуючий і загально-підготовчий мезоцикли слід планувати на загально підготовчому етапі. Спеціально-підготовчий і контрольний мезоцикли складають етап спеціальної підготовки підготовчого періоду. Передзмагальний мезоцикл відповідає етапу тієї ж назви. Найбільш важливим із усіх згаданих мезоциклів є загально-підготовчий і спеціально-підготовчий.
3.3. Характеристика макроциклів.
Структура підготовки на протязі року макроцикл зумовлюється головною задачею, рішення якої присвячується тренуванню на даному етапі багаторічного удосконалення. Побудова річної підготовки на першому етапі багаторічного удосконалення де основною задачеює створення на основі гармонійного фізичного розвитку і зміцнення здоров'я, технічних та функціональних передумов для ефективного удосконалення в подальшому. На першому і другому етапі багаторічного удосконалення підготовка спостерігає в основному паралельне (а при необхідності і послідовне) рішення задач техніко-тактичних, фізичних, психологічних. Принциповою особливістю річної підготовки являється те, що вона будується на основі відносно самостійних структурних утворень, всі елементи яких з'єднані загальною педагогічною задачею - досягнення конкретного стану підготовленості спортсмена, забезпечуючи успішні виступи в головних змаганнях. Побудова річного тренування на основі одного макроцикла називається - одноцикловим, двох - двохцикловим, трьох - трьохцикловим і т.д.
В кожному макроциклі виділяють три періоди: підготовчий, змагальний, перехідний.
В підготовчому періоді закладається міцна функціональна база для успішної підготовки і участі в основних змаганнях В змагальному періоді - проходить подальше удосконалення усіх сторін підготовленості (участь у змаганнях).
Перехідний період - направлений на відновлення фізичного та психічного потенціалу спортсмена після фізичних навантажень.
Типи тренувальних мезоциклів у підготовці висококваліфікованих

 
 

Цікаве

Загрузка...