WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Підбір рухливих ігор для учнів 5-11 класів на розвиток швидкості, координації уваги - Курсова робота

Підбір рухливих ігор для учнів 5-11 класів на розвиток швидкості, координації уваги - Курсова робота

опору: виштовхування з кола, упираючись руками в плечі; виштовхування, коштуючи боком один до іншого, упором плече в плече, коштуючи особою друг до друга.
Естафета по колу
П і д г о т о в к а до г р и. Естафету проводять на шкільній спортивній площадці, що має кругову бігову доріжку. Граючі діляться на 2-4 команди й будуються в колони по одному на віражах у бігової доріжки, із внутрішньої її сторони, особою до неї, і розраховуються один по одному номерів. Перші номери стають на бігову доріжку напроти своїх команд, у руках у них естафетні палички.
О п и с г р и. По команді вчителя перші номери, оббігши по доріжці повне коло, передають естафетні палички другим номерам команд, які стали на бігову доріжку. Передавши естафету, бігуни стають у кінець своєї колони. Останнім біжить капітан. Оббігши коло, він оббігає із зовнішньої сторони свою колону й, згорнувши з доріжки, біжить у центр поля, де й л вручає естафету вартому там учителеві. Виграє команда, чий капітан передасть естафету першим.
П р а в и л а г р и. Черговий гравець вибігає вперед тільки при одержанні естафети.
М е т о д и ч н і в к а з і в к и. Розподіл на команди виробляється шляхом розрахунку шеренги, побудованої по росту, на перші - другі або перші четверті номери. Повороти на біговій доріжці можна позначити прапорцями. Більша естафета по колу дуже цікаве й у відношенні спостерігання. Тому вона може бути включена й у програму шкільних змагань, спортивних свят. У цьому випадку естафету найкраще провести між паралельними класами.
Біг командами
П і д г о т о в к а д о г р и. На протилежних кінцях площадки креслять лінії старту й фінішу. Відстань між ними 40-60 м. Граючі діляться на не скільки команд, які будуються в шеренги на відстані 2-3 кроків від лінії старту. Проти кожної команди на лінії фінішу - суддя із прапорцем у руках.
О п и с г р и. По сигналу вчителя перші номери команд стають на старт (у положенні високого або низького старту, залежно від умов). По команді "марш!" перші номери біжать до лінії фінішу, а другі займають місце на старті. Як тільки бігун перетне лініюфінішу, суддя різко опускає вниз піднятий на початку перегони прапорець. По цьому сигналі починає біг черговий гравець. Виграє команда, останній гравець якої раніше перетне лінію фінішу.
П р а в и л а г р и. Черговий гравець починає біг тільки тоді, коли суддя опустить прапорець.
Варіанти:
а) Граючі діляться на 4-6 команд, стають у шеренги в 2-3 кроках за лінією старту й розраховуються один по одному номерів. По сигналі вчителя перші номери стають на старт і по команді "марш!" біжать до лінії фінішу. Гравцеві, що закінчив біг першим, судді на фініші присуджують одне очко, другому - два й т.д. Перемагає команда, що закінчила гру з найменшою кількістю очок.
б) Граючі діляться на кілька команд. Гравці кожної команди по черзі, певною жеребкуванням, пробігають дистанцію на місцевості з позначеним місцем старту й фінішу. Виграє команда, гравці якої швидше закінчили пробіг. Під час перегони гравці можуть робити один одному допомога. Час, показаний командою, визначається після перетинання лінії фінішу останнім її бігуном.
П і д г о т о в к а д о г р и. Учні діляться на дві команди. Гравці однієї команди влаштовують перешкоди, а гравці іншої намагаються проникнути через них. Потім команди міняються ролями, для гри позначають бігову доріжку шириною З м.
О п и с г р и. По сигналу вчителя гравці проникаючої команди переборюють першу перешкоду - намагаються прослизнути мимо вертикальної мотузочки з мішечком на кінці, яким керує один з "супротивників", стоячи на стільці. Друга перешкода - не зачепити двох гравців іншої команди, які біжать назустріч один одному поперек ігрової доріжки. Третя перешкода - пробігти повз маленькі м'ячі, що перекидають, так, щоб не бути "зачепленим" ні одним з них. Виграє команда, що швидше проникне через всі перешкоди з меншою кількістю штрафних очок.
П р а в и л а г р и. 1. Гравці проникаючої команди не мають права виходити за межі площадки (доріжки). 2. Обертати мотузочку, кидати м'ячі й рухатися поперек доріжки треба ритмічно.
М е т о д и ч н і в к а з і в к и. Для підтримки ритму руху вчитель може вести лік уголос.
ВИСНОВКИ.
Рухливі ігри сполучаються з гімнастикою, легкою атлетикою, спортивними іграми, заняттями плаванням. Число годин на ігри в уроках визначено програмою. Можливі деякі відступи залежно від умов роботи. Рухливі ігри на уроках фізичної культури плануються на весь навчальний рік з урахуванням сезону й завдань, поставлених у кожній навчальній чверті. Методика проведення рухливих ігор на уроках фізкультури підкоряється загальним вимогам, але має й свою специфіку, що пов'язана з необхідністю зберегти певну щільність уроку. Це диктує оперативність, чітку продуманість методичних прийомів, необхідність домагатися, щоб всі діти, беручи участь в іграх, одержували приблизно рівне навантаження. Учитель повинен створити умови для активної участі в грі всіх що займаються, щоб зберегти в дітей інтерес до гри й бажання пограти наступного разу.
Питання організації рухливих ігор, вивчення їхнього змісту й методики проведення включаються в навчальні плани підвищення кваліфікації курсів і семінарів для вчителів фізичної культури.
Рухливі ігри застосовуються з певними педагогічними цілями, спрямованими на формування й розвиток рухових умінь, навичок й якостей, із завданнями забезпечення фізичного навантаження й різнобічного впливу на організм що займаються.
Список використаної літератури:
1. Пермяков А.А. Внешкольное физическое воспитание подростков .- 1989 - С.15-19
2. Ткачев Ф.Т. В поисках мышечной радости .- К.1988.-С.36-54
3. Озолин Н.Г. Молодому коллеге .- М.1988.-С.99-113
4. Бондарчук А.П. Тренировка легкоатлета .- К .1986.-С.7-10
5. Ашмарин Б.А. Теория и методы физического воспитания. Учебное пособие для студентов факультетов физического воспитания педагогических институтов. М. Просвещение, 1979, 1984г.
6. Каменцер М.Г. Урок после урока. М. "Физкультура и спорт".1972.
7. Кузнецова В.И. Развитие двигательных качеств школьника, М, Просвещение, 1967.
8. Лупандина Н.А. Физическая подготовленность школьников г.Москвы. В кн. "Ученые записки" том 182. Физическое воспитание и спорт. Вып.4, 1967.
9. Ведмеденко Б.Ф. Теорія та методика фізичного виховання.-2003.-№2.

 
 

Цікаве

Загрузка...