WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Підбір рухливих ігор для учнів 5-11 класів на розвиток швидкості, координації уваги - Курсова робота

Підбір рухливих ігор для учнів 5-11 класів на розвиток швидкості, координації уваги - Курсова робота

попередньо продумана й педагогічно правильно проведена підготовка до гри сприяє кращому її проведенню.
Щоб ефективно використати рухливі ігри на уроках по фізичній культурі для всебічного фізичного виховання школярів, їх планують на весь навчальний рік з урахуванням завдань, що коштують перед класом у кожній чверті навчального року.
При плануванні навчального матеріалу керуються переліком ігор відповідно до програми по фізичній культурі. Учитель може змінити й доповнити цей перелік, виходячи з умов роботи школи, підготовленості учнів, наявності інвентарю, устаткування, приміщення для занять, природних і кліматичних умов. У плануванні як по чвертях, так і поурочно передбачають послідовність проходження ігрового матеріалу і його повторення.
3.РУХЛИВІ ІГРИ.
Сильні й спритні
П і д г о т о в к а до г р и. У центрі залу або площадки чотирикутником розставляють вісім булав (городків). Відстань між булавами (городками) 50 см. У середину чотирикутника кладуть волейбольний м'яч. Учні діляться на дві команди. Одній з них видають шапочки або нарукавніпов'язки. Гравці обох команд стають через один із гравцями команди "супротивника", беруться за руки, утворюючи коло, у центрі якого перебуває чотирикутник з булав (городків).
О п и с г р и. По команді вчителя гравці починають рухатися по окружності вправо або вліво, дивлячись за умовою. У процесі руху вони намагаються наштовхнути "супротивників" на булави. Як тільки хтось зіб'є булаву, гравці обох команд розбігаються, а той, що збив булаву стає в середину чотирикутника, бере м'яч і влучний кидок "плямує" кого-небудь із команди "супротивника". Якщо це йому вдасться, містечко збитих ставиться на місце, і гра починається спочатку. Якщо кидок м'ячем виявиться невдалим, команда метальщиків одержує два штрафних очка. Якщо ж метальщик попадає в гравця своєї команди, вона штрафується трьома балами. Виграє команда, що одержала до кінця гри меншу кількість штрафних очок.
П р а в и л а г р и. 1. Під час просування по окружності не можна роз'єднувати руки. Пари гравців, що двічі роз'єднала руки, із гри вибувають. 2. Кидати м'яч можна тільки із чотирикутника.
М е т о д и ч н і в к а з і в к и. Перед початком гри показують, як правильно втримувати руки сусіднього гравця.
Естафета з елементами рівноваги
П і д г о т о в к а д о г р и. Для проведення лінійних естафет з елементами рівноваги учні діляться на кілька команд і вибудовуються в колони по одному за загальною стартовою рисою на одній стороні площадки. На протилежному кінці площадки проводять лінію повороту, на якій проти кожної команди ставлять предмет (стійку для стрибків, стілець, табурет, булаву й т.п.). Між стартом і рисою повороту проти кожної команди кладуть дошку або гімнастичний ослін або проводять на підлозі дві паралельні лінії довжиною 5,5 м кожна на відстані 10-15 див одна від іншої.
О п и с г р и. Гравці команд по черзі проходять або пробігають по ослоні (дошці), оббігають предмет, поставлений на лінії повороту, і. повернувшись до команди, дотиком до руки наступного гравця дають йому можливість почати біг. Виграє команда, гравці якої закінчать естафету першими.
П р а в а л а г р и. 1. По ослоні (дошці) можна проходити або пробігати тільки способом, показаним учителем перед початком естафети. 2. Гравець, що допустив помилку, по команді "назад!" повинен повернутися й пройти по ослоні або дошці знову.
М е т о д и ч н і в к а з і в к и. Необхідно попередити одержання травм, можливих при квапливому виконанні вправи в рівновазі. Учитель призначає собі в допомогу по одному судді в команду.
Варіанти:
а) Пройти (пробігти) з бавовною над головою.
б) Пройти приставними кроками, боком у напрямку руху.
в) Пройти, високо піднімаючи зігнуті в колінах ноги.
г) Проходячи, присісти на двох або одній нозі.
д) Пройшовши до кінця, зробити поворот навкруги й пройти у зворотному напрямку.
е) Дійшовши до середини, стати на одне коліно руки в сторони. Здійнявшись із коліна, продовжити рух.
ж) Проходячи, переступити через гімнастичний ціпок, що гравець тримає руками за кінці. Після переступу однією ногою, ціпок правою або лівою рукою виводять із положення між ніг убік.
з) Пролізти в обруч. При виконанні двох варіантів ціпок й обруч є естафетою, що передається після пробіжки черговому гравцеві.
Охорона перебіжок
П о д г о т о в к а до г р и. На протилежних сторонах залу або площадки проводять по двох поперечної лінії. Відстань між ними 2м. У середині площадки креслять коло діаметром ,а в центрі кола поміщають стійку для стрибків. Учні діляться на дві команди. Одна з них по жеребу метальники, а інша - захисники. Розділившись на дві групи, метальники вибудовуються в шеренги за лініями на протилежних сторонах площадки. Крайній ліворуч однієї із шеренг метальників одержує малий м'яч. Захисники, розрахувавшись один по одному номерів, розташовуються навколо стійки для стрибків, не переступаючи за обкреслене коло. Перший гравець команди захисників стає на лінію команди метальників на протилежній стороні від гравця, що одержав м'яч.
О п и с г р и. По сигналу вчителя метальники намагаються влучним кидком потрапити м'ячем у стійку. Із цією метою гравці другої групи підбирають кинутий м'яч, б'ють їм через свою лінію по стійці. Захисники намагаються відбивати м'яч. Одночасно перший гравець команди захисників біжить від лінії, де він стояв, до протилежної й назад. У цей час місце що біжить займає другий номер. Перший номер, доторкнувшись до руки другого, стає на захист стійки, а другий починає перебіжку. Так само відбувається зміна наступних гравців. Як тільки м'яч потрапив у стійку, гра переривається. Підраховують кількість гравців, що закінчили перебіжку до моменту влучення м'яча в стійку, і команді захисників нараховують виграшні бали. Потім команди міняються ролями, і гра повторюється. Виграє команда, гравці якої набрали більшу кількість балів.
П р а в и л а г р и.
1. Метання м'яча гравці кожної групи роблять по черзі. М'яч, що пролетів мимо стійки, піднімає гравець метальників, що був ближче до м'яча. Він кидає м'яч черговому гравцеві своєї команди.
2. Метати м'яч у стійку можна тільки через рису, не переступаючи неї.
З. Гравці команди захисників не повинні захоплювати м'яч руками. Вони лише відбивають м'яч, що летить у стійку.
4. Якщо м'яч упаде в коло біля стійки, його може підняти

 
 

Цікаве

Загрузка...