WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Підбір рухливих ігор для учнів 5-11 класів на розвиток швидкості, координації уваги - Курсова робота

Підбір рухливих ігор для учнів 5-11 класів на розвиток швидкості, координації уваги - Курсова робота

змістом іграх вони вміло використають раніше придбані рухові вміння й навички, що нерідко проявляються в нових сполученнях і комбінаціях. Учасники ігор борються за перемогу своєї команди при сполученні єдиноборства, взаєморозуміння й виторгу. У цьому віці активно розвиваються почуття довге, дружби.
ДО 14-15 років закінчується розвиток рухового аналізатора, що сприяє поліпшенню координації, точності й економічності рухів. Тому значне місце в іграх приділяється прояву спритності, швидкісно-силових якостей.
Таким чином, головнийзміст рухливих ігор в 7-8 класах становить дії з м'ячем, стрибками, лазанням й перелазанням, метання в мету, опір силою, орієнтування в просторі, біг з подоланням перешкод. Правила в іграх більше складні, дозвіл ігрових конфліктів жадає від учасників досить розвинених вольових якостей, тактичного мислення. Багато ігор характеризуються яскраво вираженим змагальним початком, містять елементи спортивної техніки й тактики: "У чотири стійки", палка з перешкодами, ігри підготовчі до баскетболу, волейболу й властиво спортивні ігри із трохи полегшеними правилами й скороченим регламентом часу - міні-баскетбол, міні-гандбол, міні-футбол. Не тільки в спортивних, але й у рухливих іграх для окремих гравців або груп нерідко встановлюються особливі ролі (капітан команди, що нападає, захисник і т.д.). У зв'язку з тим, що дівчинки уступають хлопчикам в іграх, що вимагає прояви швидкісно-силових якостей, уміння діяти з м'ячем, складні командні ігри краще проводити роздільно. Якщо ж ігри проводяться спільно, що грають завжди бувають зацікавлені в тім, щоб у кожну команду входила однакова кількість хлопчиків і дівчинок.
У підлітковому віці закінчується формування характеру, але разом з тим фізіологічна перебудова організму ускладнює діяльність нервової системи, що нерідко виражається в порушенні врівноваженості, загостренні почуття самолюбства й ін. Тому керувати іграми потрібно з особливим тактом, витримкою, умінням, сполучаючи ці якості з вимогливістю, умінням уникати конфліктних ситуацій.
У роботі зі школярами 9-10 класів (15-I7років) можуть бути використані ігри учнів попередньої вікової групи. Однак вони повинні бути ускладнені в змісті підвищення вимог до точності виконання тих або інших технічних прийомів. У старшокласників широке застосування можуть знайти ігри й всі ігрові форми сюжетно-конфліктного характеру без зіткнення й із зіткненням суперників, конкурси, ігрові вправи. Застосування знаходять також естафети, у яких дії виконуються в парах (волейбольні, баскетбольні передачі, перенесення товариша й ін.).
Рухливі ігри на уроках фізичної культури використовують для вирішення освітніх, виховних й оздоровчих завдань відповідно до вимог програми. Їх включають в усі частини уроку. У підготовчій частині перевагу віддають таким іграм, які розвивають швидкість і сприяють мобілізації уваги учнів. Основна частина уроку включає гри, що складаються з декількох елементів.
2.1Правильний підбір рухливих ігор
Ігри можуть виконувати роль вправ, що підводять, по закріпленню тієї або іншої рухової навички, удосконалюванню або розвитку рухових якостей. У заключній частині уроку для зниження м'язової напруги й нормалізації процесів порушення й гальмування використають спокійні й малорухомі ігри.
Діти, віднесені лікарем до основної групи, можуть брати участь у всіх рухливих іграх відповідно до їх віку й підготовленості. Дітей, включених у спеціальну групу, обмежують у рухах, незважаючи на їхнє бажання бути активними учасниками ігор. Їх використають у ролях, що не вимагають великої рухливості, або скорочують їхнє перебування в грі. Не зачіпаючи самолюбства, таких дітей залучають як помічників суддів, лічильників окулярів і т.д. У той же час необхідно пам'ятати, що ці діти особливо мають потребу в русі, і тому треба утягувати їх у посильні рухливі ігри.
Готуючись до уроку, важливо вміти правильно підібрати гру. При цьому вчитель виходить із конкретних умов, ураховує завдання, дозволу якого повинна сприяти намічувана гра. Якщо гра проводиться на місцевості, учитель заздалегідь добре знайомить із місцевістю й позначає умовні границі для гри.
Підготовляючи місце й інвентар, він проводить розмітку площадки до початку гри. Це важливо в тих випадках, коли розмітка вимагає багато часу, як, наприклад, в іграх, перехідних до спортивного. Якщо ж розмітка площадки не складна, її можна зробити одночасно з поясненням змісту гри.
Лінії кордонів для ігор намічають на відстані не ближче З м. від забору, стіни або предмета, об які діти можуть поранитись. Це особливо важливо в іграх з перебіжками. Перш ніж приступитися до пояснення гри, учасників розставляють у вихідне положення для проведення гри з таким розрахунком, щоб під час пояснення вчитель добре бачив всіх дітей і щоб вони добре бачили вчителя.
2.2 План проведення гри
Оповідання гри повинно бути коротким, логічним і послідовним. Дотримуються наступного плану:
1) назва гри;
2) роль граючих і місце розміщення;
З) хід гри;
4) результат гри;
5) правила гри.
Для кращого засвоєння гри оповідання супроводжують показом деяких найбільш важливих ігрових моментів. Багато ігор носять командний характер. Правильно розподілити учасників по двох або декількох командах завдання нескладна, але дуже важлива. Гра стає нецікавої, якщо одна команда сильніше.
Існує кілька способів поділу на команди:
а) за розрахунками номерів, тобто коли однакові номери становлять одну команду;
б) по призначенню декількох капітанів (по числу команд), які по черзі вибирають собі гравців;
в) по призначенню вчителя;
г) за домовленістю самих граючих.
Для підрахунку очок, обліку результатів гри, роздачі інвентарю вчитель призначає собі помічників. Завданням учителя є визначення дозування навантаження, що зростає від емоційного стану граючого, пов'язаного зі змаганням, з подоланням перешкод. Щоб знизити навантаження, роблять короткочасні перерви в грі, які використають для розбору помилок, підрахунку очок, уточнення правил, призначення нових помічників. Після проведення гри вчитель повідомляє результати й дає оцінку окремим гравцям, указавши на допущені помилки.
Особливу увагу обертають на поводження гравців з ослабленим станом здоров'я, зі зниженим фізичним розвитком. До таких дітей ставляться більш уважно й разом з тим прагнуть, щоб кожний з них почував себе рівним членом граючого колективу. Таким чином,

 
 

Цікаве

Загрузка...