WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Туризм в світовій економіці - Курсова робота

Туризм в світовій економіці - Курсова робота

від сезону
2.1.1. Розрахунки ціни туристичного продукту.
Вартість путівки містить у собі наступні статті:
- вартість проїзду;
- вартість харчування;
- вартість проживання;
- вартість трансферту;
- вартість екскурсійної програми;
- вартість оформлення візи;
- вартість страхового поліса.
Ціна ж туристичної путівки більше собівартості на величину витрат і доходу туристичної фірми.
Витрати, подані в цих статтях, діляться на постійні і змінні. До категорії постійних витрат відносяться:
- вартість проїзду;
- вартість трансферту;
- вартість страхового поліса;
- оформлення всіх необхідних документів.
Як правило, постійні витрати не залежать від тривалості туру і якості обслуговування.
Частка готельного обслуговування і харчування в загальній вартості путівки складає 60 - 65%. Обидва ці елементи є змінними і залежать від зміни цін на дані види послуг, а також від сезонної градації, географічної зони розташування готелю, виду і класу обслуговування, договірних комерційних умов між турагенством і адміністрацією готельного підприємства.
На вартість готельного обслуговування і харчування впливає і тривалість проживання. Чим вона більше, тим нижче вартість одного туродня.
При розрахунку готельного обслуговування ціна проживання і харчування розбивається на тарифну сітку, що має діапазон 7 днів.
В даний час основна частина потоку туристів перебуває з укомплектованих груп. Це означає, що туристична фірма визначає оптову ціну поїздки для всієї групи. При цьому звичайно дається знижка для масової оптової угоди в залежності від об'єму опера - до 10%, по термінах і тривалості - до 5%, знижка в залежності від тривалості проживання туристів у готельному підприємстві - до 10%.
З оптової ціни можуть робитися додаткові знижки за участь фірми в рекламі і виданні рекламних проспектів по країні, окремому місту, окремому готелю, куди фірма відправляє туристів. Так, нерідко турфірма реалізує рекламні проспекти країни, рекламуючи в такий спосіб не тільки свої тури, але і країну в цілому.
Знижки можуть також робиться при попередній оплаті туристичного обслуговування.
У цілому ціна на туристичне обслуговування груп може бути нижче ринкової ціни для разових угод у середньому на 10-20%.
Таким чином, на вартість путівки впливає чинник кількості запропонованих послуг. Туристу можуть бути надані або визначені види послуг по його виборі, або повний комплекс послуг. Повний комплекс послуг може бути наданий шляхом продажі так званих інклюзивів-турів (inclusive tour) або пекидж-турів (packadge tour).
При інклюзивах-турах, які застосовуються при авіаперевезеннях, вартість перевезення туристів до місця призначення й назад визначається на основі спеціально розроблених інклюзивів-тарифів, що можуть бути наполовину нижче звичайних. Тур включає також вартість розміщення туристів у готелі, харчування (повне або часткове) і інші послуги, надані на визначене число днів перебування туристів у країні призначення, які використовуються при групових і індивідуальних поїздках.
Загальний рівень рентабельності і ціни інклюзив-тура повинна бути не нижче звичайного тарифу вартості транспортування. Клієнту повідомляється паушальна (загальна) ціна інклюзив-тура без розбивки її на окремі види послуг.
При розрахунку вартості інклюзив-тура фірма включає в неї крім вартості туристичних послуг, власні витрати на утримання апарата фірми, витрати на рекламу, а також визначений прибуток. Незважаючи на це, загальна вартість інклюзив-туру для окремого туриста обходиться дешевше, ніж при індивідуальній поїздці без допомоги турфірми з таким же комплектом і рівнем послуг.
Пекідж-тури припускають надання клієнту повного комплексу послуг, що, однак, може і не включати транспортні витрати. Організуються вони по визначеної, заздалегідь рекламованій програмі. Структура турів варіюється в залежності від країни, складу туристів, їхньої купівельної спроможності, характеру, асортименту і якості послуг.
2.1.2. Організація виконання операцій міжнародного туризму.
Здійснення міжнародних туристичних операцій припускає визначенівідношення між туристами - споживачами туристичних послуг і туристичних фірм - їхніми виробниками і реалізаторами (дистриб'юторами), а також відношення останніх із різними організаціями (банками, транспортними і страховими компаніями і т.п.), що забезпечують виконання цього виду міжнародних послуг.
Система відношень цих головних суб'єктів міжнародного туристичного бізнесу подана на схемі
турист
посольства, консульства турагент банки
страхові компанії туроператор державні органи
транспортні компанії закордонні партнери
Мал. 6: Суб'єкти операцій міжнародного туризму
Робота туристичних фірм із туристами містить у собі:
- пропозиція туристу або групі туристів визначеного набору туристично-екскурсійних послуг;
- одержання від клієнта коштів за путівку (тур);
- перерахування коштів визначеним організаціям за розміщення, проживання, екскурсійне обслуговування.
Договірні відношення туриста і туристичної фірми складаються як відношення покупця (замовника) і продавця (виконавця). При цьому варто підкреслити особливий характер "продукт", що купується в туристичної фірми. Вступаючи з ній у договірні відносини, турист розраховує одержати в остаточному підсумку необхідний йому набір послуг. Фірма ж дає йому, як правило, ще не самі послуги, а права (гарантії) одержання у визначений час, у визначеному місці послуг, безпосередньо здійснюваних іншими фірмами, що не мають прямих договірних відношень із даним туристом, але перебувають у договірних відношеннях із направляючою туристичною фірмою. Турист купує також і гарантії надання визначених видів послуг і самої направляючої фірми. Сукупність цих прав відображається в путівці, що є кінцевим "продуктом" діяльності туристичної фірми і відповідно предметом її реалізації.
Туроператорська діяльність - це діяльність по формуванню, просуванню і реалізації туристичного продукту, здійснювана на підставі ліцензії юридичною особою або індивідуальним підприємцем (туроператором).
Турагентська діяльність - діяльність по просуванню і реалізації туристичного продукту, здійснювана на підставі ліцензії юридична особа або індивідуальний підприємець (турагентом).
Взаємовідносини між туроператором і туристом частіше усього будуються на підставі агентського договору про надання першим другому права на реалізацію туристичного продукту, сформованого туроператором. Саме тому при організації турів туристичні фірми співпрацюють із страховими компаніями.
2.1.2. Страхування та оформлення віз
Страховий внесок входить у вартість путівки. Його розмір залежить від тарифу. Існують чотири різновиди тарифів, що грунтуються на:
- умовах посольств, що можуть визначити мінімальний розмір страхової суми, наприклад, для Західної Європи це приблизно 30 доларів США;
- терміні поїздки;
- кількості чоловік в групі (можливі знижки від 5 до 20%);
- вік (для людей старше 60 років страхова сума може бути збільшена в два рази).
На сьогоднішній день існують дві форми страхового обслуговування туристів.
1. Компенсаційна.
Передбачає оплату самим мандрівником усіх медичних витрат і відшкодування їх лише після повернення на батьківщину, що, як правило, незручно, тому що змушує туриста мати при собі значний грошовий запас на цей випадок.
1.1. Програма

 
 

Цікаве

Загрузка...