WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Туризм в світовій економіці - Курсова робота

Туризм в світовій економіці - Курсова робота

і керування туристичної фірми визначається задачами і стратегією компанії, але, як правило, має керівника, що здійснює загальне керівництво і розробляє загальну стратегію фірми, а також відділи посередницьких операцій, маркетингу і реклами, бухгалтерію.
генеральний директор
відділ посередницьких операцій відділ маркетингу і реклами бухгалтерський відділ
Мал.2: Організаційна структура турфірми
Відділ по організації посередницьких операцій міжнародного туризму веде роботу з планування і здійснення туристичних поїздок на підставі дилерських договорів із туроператорами. На початку кожного сезону на підставі даних про попит і стан ринку, наданих відділом маркетингу, складається план набору груп з різних напрямків, запит пересилається туроператору на надання окремих турів на визначений період. Вся робота по забезпеченню договору: формування груп, добір керівників і гідів-перекладачів, надання необхідної інформації, списків груп при візовому оформленні і страхуванні здійснюється також цим відділом.
Контроль за роботою фірми здійснюється за допомогою бухгалтерського відділу, куди надходить інформація про наявність і рух коштів і здійсненні різних господарських операцій.
Маркетингова і рекламна стратегія, а також розробка туристичного продукту здійснюється відділом маркетингу.
У туристичному бізнесі, як і в будь-якому іншому виді діяльності, необхідно вивчення проблем попиту і пропозиції на ринках, тобто проведення маркетингових досліджень.
При наданні послуг фірма повинна орієнтуватися на потребі туристів, обумовленого за допомогою опитування потенційних клієнтів. Важливим джерелом інформації є й аналіз рекламних проспектів і листівок, що доставляються українськими і закордонними фірмами-партнерами і конкурентами.
Варто враховувати, що за цілями поїздки туризм класифікується на:
- курортний туризм із метою відпочинку і лікування;
- екскурсійний туризм - знайомство з природними, історичними і культурними визначними пам'ятками;
- діловий туризм - для проведення ділових переговорів;
- науковий туризм - знайомство з досягненнями науки і техніки, участь у конгресах, конференціях і т.п.
По чисельності учасників розрізняють груповий і індивідуальний туризм.
При виборі свого сегмента на ринку туристичних послуг аналізуються наступні чинники:
1. Цілі поїздки: відпочинок бізнес, навчання, шопінг.
2. Географічні чинники: відпочинок на морі, розваги, інтерес до культурних і архітектурних цінностей.
3. Вікові і сімейні групи: школярі, студенти, дорослі, сім'я без дітей або з дітьми.
4. Економічні потреби і престиж: економія часу і зусиль при досягненні комфорту, прагнення належати до визначеної соціальної групи.
На рис. 3 відображена структура потреб туристів, що лежить в основі туристичної програми, яка показує, що організація турів на відпочинок повинна враховувати такі чинники, як місце відпочинку, престиж або, навпроти, економію засобів, а також вік туристів; при організації ділових поїздок і шоп-турів особливе значення має місце розташування країни туризму, а для турпоїздок із метою навчання до останнього добавляється й аналіз вікової структури туристів.
Цілі туризму
відпочинок Ділові навчання
географія поїздки і географія
шопінг-тури
вік вік
географія
престиж економія
Мал. 3: Сегментація ринку міжнародного туризму
Процес створення будь-якої туристичної програми починається з розробки загальних цілей, вироблення попередніх прогнозів, заснованих насамперед на вивченні попиту споживачів і пропозиції конкурентів.
У діяльності туристичних фірм, особливо на етапі її виходу на ринок, велике значення надається правильно розробленій рекламній компанії.
Туристична компанія може бути спрямована на турагентів або на потенційних клієнтів. Інформація стосовна перших, поширюється насамперед на туристичних виставках, де представляють свої продукти всі самі великі компанії різних країн.
Дуже велике значення в туристичній рекламі мають спеціалізовані документи - листівки, брошури й ін.
Звичайно двухзіркові і більш високого класу готель випускає свої власні брошури, наявність котрих необхідно насамперед у курортних зонах, центрах спортивних заходів, архітектурних і культурних центрах.
Всі перераховані вище засоби використовують турагенти та туроператори, які також використовують проспекти курортних зон і відеорекламу, де відбивається насамперед своєрідність даної місцевості, культурні традиції й історичні пам'ятники. У даному випадку основною ціллю, щовибирається туроператором, є створення іміджу того або іншого регіону. Для цього використовується набір продуманих кадрів, що висвітлюють даний регіон із визначених позицій і відрізняють його від будь-якого іншого.
Рекламою різних туристичних зон і туристичних програм займаються насамперед туроператори: користуючись тим, що потенційного споживача володіє якоюсь інформацією, публікують невеликі оголошення в друкарських чорно-білих виданнях, що стосуються запропонованих послуг і рівня тарифів, причому для майбутніх клієнтів основним аргументом є низькі ціни.
Один з основних етапів - просування товару. На міжнародному рівні необхідна не просто реклама, а насамперед участь на міжнародних ярмарках і виставках, що дають можливість привернути увагу не до одного конкретного продукту, а до фірми в цілому. Розрізняють наступні види виставок:
- туристичні виставки загального призначення для професіоналів і публіки
- спеціалізовані виставки, що організуються по визначених критеріях, наприклад, що стосуються зимових видів спорту.
- багатоцільові ярмаркові експозиції.
Основними туристичними центрами, що організують відомі у усьому світі ярмарки і виставки, є Брюссель, Мілан, Люксембург, Париж, Лондон.
Крім сегментації ринку і вибору маркетингової стратегії, необхідно враховувати, що туристичні послуги мають свій життєвий цикл, який формується з декількох фаз (дивися рис. 4):
- розробки - період дослідження ринку, аналізу інформації, розрахунку вартості послуг на даний момент пошуку партнерів, налагодження зв'язків.
- "запуску" - період поширення рекламних оголошень, завоювання потенційних клієнтів, для якого характерний непостійний об'єм збуту і коливання ціни.
- зрілості - період, коли продукт стає відомим, з'являються постійні клієнти, число бажаючих скористатися послугами зростає, збільшується об'єм продажів.
- занепаду - період, коли попит на даний вид послуг падає завдяки появі нових удосконалених турів.
Рівень
прибули
час
розробка запуск зрілість занепад (фази циклу)
Мал. 4: Життєвий цикл туристичного продукту
Необхідно ретельно аналізувати і продукти, що є маловідомими, новими для даного ринку, і добре відомі, для збуту яких потрібно зміна іміджу.
Крім того, для туризму характерні фази, що залежать від пори року. Вони засновані насамперед на перевагах клієнтів, що можуть вибрати для відпочинку найбільше прийнятний для їх інтересів сезон (рис. 5).
Країна
Франція
Болгарія
Індія
Кіпр
Пора
Зима Весна Літо Осінь року (сезон)
Мал. 5: Зміна попиту на туристичні послуги
в окремих країнах в залежності

 
 

Цікаве

Загрузка...