WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Засоби фізичного виховання - Реферат

Засоби фізичного виховання - Реферат

гімнастика є основним засобом лікувальної фізичної культури. Її завдання - відновленню здоров'я і працездатності людей. Вона широко увійшла в практику роботи лікувальних і лікувально-профілактичних закладів.
У лікувальній гімнастиці застосовується вправи, які впливають як на весь організм людини, так і на окремі його частини.
Спорт - могутній засіб фізичного виховання, в якому завдання - зміцнення здоров'я, розвитку фізичної сили і рухових функцій людини тісно поєднуються з досягненням високих результатів в окремих видах фізичних вправ.
Специфікою особливістю спорту порівняно з іншими засобами фізичного виховання є спортивні змагання. Вони служать для перевірки стану спортивної роботи, виявлення кращих технічних результатів і поширення передового досвіду. В той же час спортивні змагання стимулюють дальше оволодіння спортивною технікою та удосконалення її є одним з ефективних засобів залучення широких мас трудящих до знань фізичною культурою.
Спорт - дійшов засіб агітації і пропаганди. Спортивні змагання, показові виступи майстрів спорту, масові гімнастичні вправи спортсменів виховують любов до спорту, примножують ряди його прихильників. Ігри є одним з найпоширеніших засобів фізичного виховання і являють собою свідому, активну та індивідуальну діяльність людей, спрямовану на досягнення умовної мети , добровільно встановленої гравцями.
Розрізняють ігри рухливі і спортивні.
До рухливихналежать ігри, метою яких є загальний фізичний розвиток без спеціальної підготовки.
До спортивних належать ігри, які мають всі характерні ознаки спорту, вони потребують підготовки і спортивного удосконалення гравців.
Регулярне проведення ігор у процесі фізичного виховання дітей та молоді сприяє формуванню в них основних рухових навичок, поліпшує діяльність організму, збільшує працездатність і зміцнює здоров'я.
Значну увагу приділяють іграм у школі. В початкових класах рухливі ігри є одним із основних засобів фізичного виховання дітей. Їх проводять на уроках фізичної культури, перервах, а також на заняттях груп і секцій фізкультурних колективів.
Під туризмом розуміють організоване короткочасні або тривалі подорожі, здійснюване для ознайомленням з рідним краєм, історичними і культурними пам'ятками і природними багатствами нашої Вітчизни, а також для розширення загального кругозору мандрівників.
Туризм є також одним із засобів всебічного фізичного розвитку, загартування організму і виховання витривалості, наполегливості та звички до похідного життя.
Велике значення туризму у вихованні і розвитку прикладних умінь і навичок: готування їжі, розпалення вогнища, встановлення намету, орієнтування на місцевості, користуванням картою, компасом.
Важливе значення має туризм для формування і розвитку високих моральних і вольових якостей, для організованості і дисциплінованості людей. Спільні мандрівки, колективні дії в у мовах похідного життя, переборення труднощів згуртовують туристів, розвивають почуття товариської взаємодопомоги.
Найбільш доступною і масовою формою туризму є туризм вихідного дня, тобто туринські походи у вільний від роботи або навчання день, з ночівлею або без неї.
Більш складною формою є багатоденні походи, які потребують тривалої і ґрунтовної підготовки туристів та необхідного спорядження. Такі походи проводять під час відпустки або канікул.
Серед засобів фізичного виховання важливе місце посідають природні фактори - сонячне проміння, повітря, вода, правильне використання яких зміцнює здоров'я і загартовує організм. Вони застосовуються у фізичному вихованні як супутні при заняттях фізичними вправами, а й інколи самостійно. Найбільш широко і організовано їх використовують у дитячих яслах і садках, у школах і навчальних закладах на промислових підприємствах, у парках, на стадіонах і водних станціях.
Додержання необхідних гігієнічних умов відіграє важливу роль у фізичному вихованні. До них належать твердий режим дня, під яким розуміють чіткий розпорядок усіх його компонентів, раціональний розподіл часу праці і відпочинку, сну і їжі. Такий режим дня, якщо його дотримуватися протягом тривалого (року) часу, сприяє зміцненню здоров'я людини, створює бадьорий, життєрадісний настрій і підвищує працездатність.
Точне додержання розпорядку дня виховує у людях такі цінні якості, як дисциплінарність, акуратність, організованість.
Для занять фізичними вправами необхідно забезпечити і ряд інших гігієнічних умов. Приміщення в яких проводять уроки чи секційні заняття , фізкультурні виступи і спортивні змагання, необхідно тримати у чистоті, підтримувати у них відповідну температуру і безперервний доступ свіжого повітря.
До гігієнічних умов належать і особиста гігієна фізкультурника, тобто сума всіх заходів, що забезпечують збереження здоров'я людини. Особливими умовами особистої гігієни є: чистота тіла і догляд за ним; чистота білизни, одягу, взуття, житла і робочого місця; акуратне використання предметів обстановки і особистого вжитку. До вимог особистої гігієни школярів входить також бережливе ставлення до книжок, зошитів, особистих і шкільних речей, правильна поведінка вдома, в школі, на вулиці і громадських приміщеннях.
Таким чином гігієнічні умови, що безпосередньо належать до процесу фізичного виховання і умови, які сприяють фізичному вихованню в органічному поєднанні є одним із важливих засобів фізичного виховання, поряд з фізичними вправами і природними факторами.
Література.
1. В.М. Качашкін "Методика фізичного виховання".

 
 

Цікаве

Загрузка...