WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Засоби фізичного виховання - Реферат

Засоби фізичного виховання - Реферат


на тему:
"Засоби фізичного виховання."
Основними засобами фізичного виховання є: фізичні вправи, які застосовуються в різних випадках спорту, ігор, туризму; природні фактори (повітря, сонце, вода); гігієнічні умови праці і побуту.
Фізичні вправи - це усвідомлені рухові дії, спеціально розроблені для розв'язання завдань фізичного виховання.
Різноманітні фізичні вправи широко застосовуються у вихованні дітей і юнацтва. Це викликає потребу вивчення впливу фізичних вправ на організм, наукового підходу до їх добору і використання фізичних вправ, бо тільки тоді їх ефективність буде найбільша і відповідатиме основній меті запровадження фізичної культури в нашій країні.
Гімнастика - один із засобів фізичного виховання - являє собою сукупність спеціально відібраних фізичних вправ для впливу на організм людини, щоб змінювати її здоров'я і моральні якості, а також усувати фізичні вади.
До характерних особливостей гімнастики належать: різноманітність вправ - від найпростіших, елементарних, до складних, комбінованих, у тому числі штучних вправ без спортивних приладів, з приладами і на приладах; різнобічний вплив на організм; можливість відносно точного регулювання фізичного навантаження на організм гімнастів. Виконання гімнастичних вправ відрізняється не тільки точністю, а й красою й виразністю.
Гімнастика є невід'ємною складовою частиною обов'язкових програм з фізичного виховання дітей дошкільного віку, учнів загальноосвітніх шкіл і училищ трудових ресурсів, студентів спеціальних середніх і вищих навчальних закладів.
Широкі можливості застосування гімнастики і велика різноманітність вправ привела до створення таких відносно самостійних її видів:
1. основна гімнастика, та її різновид - гігієнічна гімнастика;
2. спортивна гімнастика;
3. акробатика;
4. художня гімнастика;
5. допоміжна гімнастика, до якої входять спортивно-допоміжна гімнастика, виробнича і лікувальна.
Основана гімнастика спрямована на зміцнення здоров'я, на загальний розвиток і загартування організму та підвищення працездатності організму людини. Засоби основної гімнастики забезпечують формування і удосконалення рухових навичок, а також уміння доцільно застосовувати набуті навички в практичній діяльності.
У цьому виді гімнастики застосовуються найрізноманітніші вправи: стройові, порядкові, для загального розвитку, вільні, прикладні, на спортивних приладах, опорні служби, прості акробатичні, художньої гімнастики і рухові ігри.
Гігієнічна гімнастика сприяє зміцненню здоров'я і загартування організму, поліпшує розвиток і працездатність людини. Заняття нею розвивають організаційні і дисциплінарні вміння і навички. Гігієнічна гімнастика мусить стати невід'ємною частиною побуту всіх громадян; її вправи прості, доступні для людей різного віку з різною підготовленістю.
При доборі вправ гігієнічної гімнастики мають на меті поліпшення дихання, кровообігу, обміну речовин, зміцнення нервово-м'язового апарату.
Спортивна гімнастика забезпечує фізичний розвиток фізкультурників у поєднанні із зростанням спортивної майстерності виконання складних гімнастичних вправ, яка досягається внаслідок поступового їх ускладнення.
Основою для навчання роботи з спортивної гімнастики є дина класифікаційна програма, з якою проводять гімнастичні заняття. Згідно з її вимогами, всі вправи виконувати з дотриманням принципу поступового наростання труднощів; від вправ, доступних гімнастам-початківцям, до вправ, що підсилу тільки спортсменам вищих розрядів.
До класифікаційної програми і програми змагань з спортивної гімнастики входять такі види вправ:
а.) для чоловіків - вільні вправи, вправи на перекладені, брусах, кільцях, коні з ручками і стрибки;
б.) для жінок - вільні вправи, вправи на брусах, в рівновазі і стрибки.
Акробатика має ті самі завдання і спрямування, що і спортивна гімнастика, але відрізняється від неї своєрідністю вправ. Специфічними вправами є перекиди, перекати, перевороти, мости, стойки, піраміди.
Акробатичні вправи виконуються індивідуально, парами і групами, без спортивних приладів. З акробатики також є класифікаційна програма і проводяться змагання.
Художня гімнастика - особливий вид гімнастики, в якому одночасно з загальним фізичним вихованням здійснюється і виховання естетичне.
Разом з тим художня гімнастика подібна до спортивної та акробатики, має своє спортивне спрямування і певну специфіку. Художньою гімнастикою займаються лише жінки. В цьому виді гімнастики застосовують як спеціальні вправи, так і для загального розвитку, а також акробатичні.
Своєрідністю художньої гімнастики є тісний зв'язок з музикою і танцями, які посилюють виразність виконання вправ, підвищують емоційний вплив на гімнасток і сприяють розвитку почуття ритму.
Допоміжна гімнастика має кілька різновидів: спортивно-допоміжна, виробнича, лікувальна.
Спортивно-допоміжна гімнастика набула широкого застосування у навчально-тренувальних заняттях. Її метою є загальна фізична підготовка і удосконалення певних фізичних якостей. Це досягається добором спеціальних вправ для тренування спортсменів: боксерів, гімнастів, футболістів. Основна мета виробничої гімнастики - зміцнення роботи робітників і підвищення продуктивності праці. Найбільш поширені дві форми виробничої гімнастики:
1. гімнастика перед роботою;
2. фізкультурні паузи, які проводяться під час організованих протягом робочого дня спеціальних перерв для боротьби з втомою та підвищенням працездатності.
Лікувальна

 
 

Цікаве

Загрузка...