WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Фізична підготовка дітей дошкільного віку - Курсова робота

Фізична підготовка дітей дошкільного віку - Курсова робота

тиждень). Діти виконують вправи босоніж, в одних трусах.
При проведенні загартування здійснювати індивідуальний підхід до дітей, враховувати їхній стан здоров'я ступіньзвикання до впливу загартовуючих заходів.
Фізкультурно-оздоровча робота. Виховувати у дітей звичку до щоденного виконання ранкової гімнастики та гігієнічної гімнастики після денного сну (тривалість 8-10хв.). Привчати послідовно виконувати вправи для рук і ніг, тулуба з більшою амплітудою у заданому темпі; узгоджувати активний видих з певними фазами рухів. Звертати увагу на формування постави та зміцнення стопи.
торбинкою або медицинболом на голові (маса 500 г). Стоячи на гімнастичній лаві (колоді), підніматись на носки, повертатись навколо себе: стояти на одній нозі (друга відведена назад, руки в вгору, на поясі, робити "ластівку". Крутитися парами, тримаючись за руки.
Загально-розвиваючі вправи. Вправи виконуються з різних вихідних положень (стоячи, сидячи, лежачи) з використанням обручів, палиць, скакалок, м'ячів та інших предметів.
Вправи для рук і плечового поясу. Приймати різні вихідні положення: руки перед грудьми, руки до плечей (лікті опущені, лікті в сторони). З першого положення розводити руки в сторони, випрямляти вперед, розгинаючи руки в ліктях ; з другого - положення руки за голову розводити руки в сторони, піднімати вгору. Піднімати руки вперед-вгору зі зчепленими в замок пальцями (кисті повертати всередину тильною стороною). Піднімати обидві руки вгору-назад по черзі й одночасно. Піднімати й опускати кисті, стискувати і розтискувати пальці.
Вправи для ніг. Переступати на місці, не відриваючи від опори носків ніг. Присідати кілька разів підряд, з кожним разом нижче, піднімати пряму ногу вперед махом. Робити випад уперед, у сторону, тримаючи руки на поясі, виконуючи руками рухи вперед, у сторону, вгору. Захоплювати предмети пальцями ніг; трохи піднімати і опускати; перекладати або пересувати їх з місця на місце. Переступати приставними кроками в сторону на п'ятках, спираючись носками ніг об палицю, канат.
Вправи для тулуба. Стати до стіни без плінтуса, притиснутися до неї потилицею, спиною, сідницею і п'ятками, піднімати руки вгору й опускати їх униз. Притиснувшись спиною до гімнастичної стінки, взятися руками за рейку (на рівні стегон), по черзі піднімати зігнуті і прямі ноги. Стоячи обличчям до гімнастичної стінки, взятися руками за рейку на рівні пояса, нахилитися уперед, угинаючись. Повертатися, розводячи руки в сторони, з
положення перед грудьми, за голову. Нахилятися уперед, намагаючись торкнутися підлоги долонями, піднімати за спиною зчеплені руки. Тримаючи руки вгорі, нахилятися в сторони. Прийняти упор присівши, з упору присівши переходити в упор присівши на одній нозі, відводячи другу в сторону. Стоячи на колінах, сідати на підлогу праворуч і ліворуч від колін. Лежачи на спині, рухати ногами, схрещувати їх; підтягувати голову, ноги до грудей - групуватись. Лежачи на животі, упиратися руками, випрямляти їх, трохи піднімаючи голову і плечі. Підтягатися на руках по гімнастичній лаві.
Танцювальні вправи. Починати та закінчувати рухи відповідно до музичної фрази. Виконувати приставні кроки з присіданням, крок галопу; змінювати характер рухів на швидкий, пожвавлений, точно виконувати ритмічний малюнок. Чергувати простий і дрібний крок, виконувати перешикування у колі. Розходитись та сходитись парами. Творчо застосовувати знайомі танцювальні дії.
Шикування та перешикування. Самостійно шикуватись у колону, шеренгу по одному, парами, в коло, перешикуватися з однієї колони в три, чотири через центр трійками, четвірками; повертатися вправо і вліво. Рівнятися у колоні, шерензі, по лінії, носках. Розмикатися у колоні на витягнути руки вперед, у шерензі, колі - на витягнуті руки в сторони.
Рухливі ігри та ігрові вправи. Ігри з ходьбою, бігом, рівновагою: "Птахи і зозуля", "Гуси-лебеді", "Ми веселі діти", "Чия ланка швидше збереться", "Зроби фігури", "Каруселі", "Хто перший", "Мишоловка", "Квач", "Карасі і щука", "Хитра лисиця", "Шпаки", "Теремок, "Хлібчик".
Ігри з повзанням і лазінням: "Ведмідь і бджоли", "Хто швидше до прапорця", " Курочка і горошинки".
Ігри з киданням та ловінням предметів : "Мисливці і зайці", "Цілься краще", "Серсо", "Підкинь і злови", "Не давай м'яч"., "Кільцекид".
Ігри із стрибками: "Вудочка", "Хто краще стрибне", "Чижик у клітці",
"Не боюсь", "Снігурі і кіт", "Не залишайся на підлозі".
Ігри на орієнтування у просторі: "Піжмурки", "Горюдуб", "Відгадай, чий голосок?", "Заборонений рух", "Бережи предмет", "Чий вінок кращий", "Довгоносий журавель", "Ходить гарбуз по городу".
Доріжка перешкод. Виконування послідовно такі вправи: біг, підлізання під дуги, прорізання в обруч, ходьба по колодці (лаві), стрибок у глибину, бігом повертатись на місце старту.
Спортивні ігри та ігрові вправи. Бадмінтон. Учити правильно тримати ракетку. Відбивати волан ракеткою, спрямовуючи його в певний бік; грати одне з одним, з вихователем.
Баскетбол. Перекидати м'яч один одному обома руками від грудей, вести м'яч правою та лівою рукою з відскоком від землі (підлоги). Кидати м'яч у кошик обома руками від грудей, знизу, зверху. Грати за спрощеними правилами.
Футбол. Виконувати удари по м'ячу з місця та розбігу. Вести м'яч правою та лівою ногою. Зупиняти м'яч який котиться, підошвою або внутрішньою стороною ступні, відбивати його у зворотньому напрямку. Ударяти м'ячем об стінку кілька разів підряд. Передавати м'яч ногою один одному в парах (відстань 3-5 м). Влучати м'ячем у предмети (булава), забивати м'яч у ворота. Грати за спрощеними правилами.
Ігрові вправи : "Влучи у ворота", "Влучи в кеглю", "Проведи м'яч", "М'яч у стінку", "Точний пас", "Гол у ворота".
Хокей. Прокочувати шайбу (маленький м'яч) ключкою один одному в парах. Прокочувати шайбу (м'яч) ключкою у заданому напрямку; забивати її у ворота. Грати за спрощеними правилами.
Ігрові вправи. "Забий шайбу у ворота", "Збий городок".
Вправи спортивного характеру. Катання на санках. Кататися з гірки по одному, по двоє. Катати на
Продовження табл.2.
Фізкультурна хвилинка Щоденно по мірі необхідності 1-3 хв. в залежності від виду та змісту занять
Фізкультурні свята Не менше 2 раз на рік. Тривалістю до 60 хв.
2-3 рази на рік, тривалістю до 1,5 год.
Самостійна рухова діяльність дітей Щоденно. Характер та продовженість залежать від індивідуальних потреб дітей.
Основною формою занять фізичною культурою є заняття з фізичної культури. Структура занять з фізичної культури є загальноприйнятою і складається з ввідної частини (4-6 хв.), основної (18-20хв.) та заключної частини (3-4хв.). В першій частині заняття пропонуються вправи в ходьбі, бігу, шикування, перешикування, нескладні ігрові завдання.

 
 

Цікаве

Загрузка...