WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Фізична підготовка дітей дошкільного віку - Курсова робота

Фізична підготовка дітей дошкільного віку - Курсова робота


Фізична підготовка дітей дошкільного віку
КУРСОВА РОБОТА
Вступ
Актуальність теми. особлива роль відводиться оновленню всієї системи дошкільного виховання. Умовно визначено три основних напрямки оновлення системи дошкільного виховання :
1. Оновлення та розширення функції традиційних загально
розвиваючих садків шляхом відкриття в них профільних
реабілітаційних груп.
2. Створення міні-садків (сімейних, прогулянкових),
шкіл-садків, центрів.
3. Відкриття дошкільних закладів, які працюють за
альтернативним та новітніми технологіями.
Відрізняються вони від традиційних дошкільних закладів самостійними концепціями, спеціалізованими програмами, широким діапазоном послуг за межами державних програм, спрямованих на розвиток індивідуальних здібностей дітей [39, 44].
Такі дошкільні навчальні заклади функціонують майже у всіх областях України. В 1995 році в Луганській області проводився Всеукраїнський семінар "Організація нетрадиційних типів дошкільних закладів та використання новітніх технологій у педагогічному процесі з дітьми дошкільного віку", де були продемонстровані принципово нові моделі педагогічного процесу, які були обґрунтовані на історичних традиціях, культурі народу і загальнолюдських цінностях.
Центральною фігурою в педагогічному процесі є творча особистість педагога, котрий спрямований акумулювати в собі все нове, прогресивне, трансформуючи це в співробітництво з дитиною, сім'єю та колегами по роботі.
Всі ці обставини мають безпосереднє відношення також і до процесу фізичного виховання та фізичної підготовки дошкільнят в умовах занять в
РОЗДІЛ І.
Фізичний розвиток та фізична підготовленість дітей середньої та старшої вікових групи дошкільних навчальних закладів
1.1. Анатомо-фізіологічні особливості розвитку організму дітей середньої та старшої вікових груп дошкільних навчальних закладів і
їх використання у фізичному вихованні
Віковий період від 5 до 7 років називають періодом "першого витягнення", коли за один рік дитина може вирости на 7-10см. Середній ріст дошкільника 5 років складає біля 106,0-107,0 см, а маса тіла - 17-18 кг. За шостий рік життя середній приріст маси тіла за місяць досягає 200,0 г, а росту - 0,5 см.
Розвиток опорно-рухового апарату (скелета, суглобно-зв'язковий апарат, м'язи ) дитини до п'яти-шести років ще не завершився. Кожна з 206 кісток продовжує змінюватись за розміром, формою, будовою, причому у різних кісток фази розвитку неоднакові [4, 16, 25, 38, 42].
Зрощування частин решітчастої кістки черепу та окостеніння слухового проходу завершується до шести років. Зрощування ж між собою частин потиличної, основної та обох половин лобної кісток черепу до цього віку ще не завершене. Між кістками черепа зберігаються хрящові зони, тому ріст продовжується. Окружність голови дитини в цей період дорівнює приблизно 50 см. Ці розміри слід враховувати при підготовці атрибутів для святкових заходів та рухливих ігор.
Окостеніння опорних кісток носової перегородки починається з 3-4 років, але до шести років ще не завершене. Ці особливості необхідно враховувати при проведенні рухливих ігор, ігрових вправ та фізкультурних занять, так як навіть самі легкі травми в області носа і вуха можуть призвести
швидкому темпі на коротких дистанціях з переходом на більш спокійний темп. Виконання вправ в різному темпі сприяє розвитку у дітей вміння прикладати різні м'язові зусилля у відповідності до запропонованого темпу.
В заняттях та в ігровій діяльності використовуються біг в ускладнених стартових положеннях (сидячи, сидячи навприсядки, стоячи на одному коліні та ін.)
Час (сек.)
4,0 3,0 2,0 1,0
Вік
Рис. 1. Вікові особливості швидкості бігу на 10 м з ходу.
Розвиток швидкості сприяють і рухливі ігри. В них, виконуючи завдання на швидкість за сигналом, дитина може самостійно змінювати характер руху, його швидкість в залежності від зміни ситуації. Правильна рухова реакція дитини буде визначатись вмінням швидко сприймати напрямок і швидкість предмету, що рухається з врахуванням відстані і часу його наближення. Це вимагає визначеного рівня розвитку рухливості нервових процесів і сприяє їх вдосконаленню, а також деяких просторових і часових оцінок. Все це дозволяє дитині правильно орієнтуватись в ситуації, яка складається на той момент часу [3, 12, 26].
CM
120
100
80
60
40
З 4
5 6
7
Вік
Рис. Вікові особливості швидкісно-силових якостей (за показниками стрибка)
При проведенні загально розвиваючих вправ необхідно більше використовувати набивні м'ячі по мірі того, як діти оволодівають відповідними до їх віку вправами без обтяжень. По мірі засвоєння таких вправ їх можна використовувати в рухливих іграх та під час прогулянок [12, 15, 25 ].
Витривалість - це здатність протидіяти втомі в ході виконання будь-якої діяльності. Витривалість визначається функціональною стійкістю нервових центрів, координацією функцій рухового апарату [З, 24, 25]. В дошкільному віці енергетичні ресурси організму
1000
900
800
700
600
500
400
300
200
Вік
Рис.3. Розвиток витривалості. Біг на витривалість (за пройденою дистанцією), (черв.)-хлопчики, (зел)- дівчатка.
Таким чином, діти старшої та середньої вікових груп, при використанні раціональних форм занять фізичними вправами , мають необхідний потенціал для різностороннього розвитку основних фізичних якостей, рівня розвитку яких визначається успішністю рухової діяльності дітей.
Охорона життя та зміцнення здоров'я дітей. Загартування. Створити умови життя, що відповідають гігієнічним вимогам. Продовжувати здійснювати комплекс загартовуючих заходів. У приміщенні групові кімнати систематичним провітрюванням підтримувати температуру повітря у тих же межах, що і в середній групі.
Забезпечити щоденне достатнє перебування дітей на повітрі, відповідність їхнього одягу погодним умовам.
Продовжувати закріплювати в дітей самостійні навички проведення простих водних процедур. Температуру води при місцевих процедурах постійно знижувати (так же, як і в попередній групі).
Можна проводити обливання ніг водою контрастних температур. При обливаннях всього тіла початкова температура води +34-35 С, кінцева +22-24°С. Знижувати температуру води при місцевих і загальних процедурах, керують гігієнічними вимогами.
Продовжувати купання дітей у відкритих водоймах. Тривалість купання збільшити до 8-10 хвилин.
Загартувати дітей прохолодним повітрям під час ранкової гімнастики та гігієнічної гімнастики після денного сну. Температура повітря у фізкультурному залі поступово знижується з +23-24°С до +14-15°С (на 1°С кожен

 
 

Цікаве

Загрузка...