WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Роль фізичних вправ в життєдіяльності організму та фактори, що впливають на здоров’я дорослих та літніх людей - Дипломна робота

Роль фізичних вправ в життєдіяльності організму та фактори, що впливають на здоров’я дорослих та літніх людей - Дипломна робота

випадків гострих респіраторних захворювань;
- зміни факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань (нормалізація або зменшення маси тіла, нормалізація або зниження артеріального тиску, нормалізація ліпідного обміну, відмова від шкідливих звичок, підвищення рухової активності);
- зниження ЧСС в спокої після сну і при стандартному навантаженні;
- підвищення рівня фізичного стану з низького до нижче середнього, з нижче середнього - до середнього рівня фізичного стану і т.п.;
- покращення результатів рухових тестів (збільшення дистанції за стандартний час, скорочення часу на подолання стандартної дистанції, зменшення реакції ЧСС при виконанні стандартного навантаження).
Особливе значення в процесі фізкультурно-оздоровчих занять відводиться самоконтролю. Самоконтроль під час самостійних занять використовується з метою оцінки:
- рівня фізичного стану;
- інтенсивності і адекватності використовуваних засобів оздоровлення;
- ефективності оздоровчих занять.
Поряд з позитивними змінами в ряді випадків при надмірному навантаженні можуть спостерігатися ознаки пере тренованості. Найчастіше це відбувається при неконтрольованих самостійних заняттях. Через це не тільки спеціалісти в області фізичної рекреації, але й самі люди які займаються, повинні знати ці ознаки:
- зміни настрою, поява роздрукування абодепресії;
- загальна апатія;
- втрата інтересу до занять фізичними вправами;
- стан загальної втоми, відчуття важкості в ногах;
- проблеми зі сном;
- головні болі;
- зниження рухових результатів;
- підвищення ЧСС в спокої;
- збільшення лімфовузлів;
- аменорея у жінок передкліматиричного віку;
- підвищена чутливість простудним захворюванням, алергія;
найбільш типовими причинами пере тренованості в процесі самоконтрольованих занять фізичними вправами є:
- значно швидке збільшення рівня фізичної активності;
- недостатній період відпочинку;
- інтенсивні тренувальні заняття більше трьох разів на тиждень;
- неправильна техніка рухів;
- наявність стресів;
- проблеми з екіпіруванням (наприклад, зношене взуття);
- хворобливі відчуття в суглобах (в колінних - у тих, хто займається ходьбою і бігом підтюпцем, і в плечових - плаванням);
- туго рухливість і хворобливі відчуття в області м'язів;
- запалення сухожиль і зв'язок.
Для профілактики пере тренованості рекомендують:
- використовувати в заняттях навантаження, які по направленості, інтенсивності і об'єму відповідають індивідуальному рівню фізичного стану;
- збільшувати фізичне навантаження не більше ніж на 10% в тиждень;
- раціонально співставляти навантаження і відпочинок протягом дня і тижня, не перевантажувати себе в ті дні, які вільні від занять;
- навчитись правильно оцінювати свої суб'єктивні відчуття.
Висновок. Необхідно пам'ятати, що перед тим, як вирішити займатися спортом чи фізичною культурою, необхідно пройти поглиблений медичний огляд, порадитися із спеціалістами.
Розпочинати потрібно з невеликих навантажень, поступово збільшуючи дистанцію, тривалість і інтенсивність занять. В разі відчуття дискомфорту, перевтоми, болі різного роду, необхідно негайно припинити заняття у подальшому зменшити навантаження, пройти консультацію чи огляд у лікаря. Також потрібно через певні проміжки часу проходити поточні медогляди.
Висновки:
Фізична активність, заняття фізкультурою і спортом у старшому і похилому віці позитивно впливають на організм як в цілому, так і на окремі його системи ( серцево-судинну, дихальну, нервову, м'язову і ін.). Дають можливість добре себе почувати, позбутися деяких недуг, молодше виглядати, підвищити власну працездатність "відтягнути" старість і безпомічність. І як показали досліди у людей, які займають інтенсивною фізичною працею навіть у похилому віці, краще працює мозок, в доброму стані пам'ять.
Провідне місце у доброму самопочутті та здоров'ї у подальшому житті є ведення здорового способу життя. Адже, найбільше залежить стан здоров'я людини, саме від ведення способу життя. Також немаловажною умовою здоров'я є відмова від шкідливих звичок (алкоголю, паління, наркотиків).
Ще для здоров'я та доброго самопочуття має раціональне харчування: потрапляння з їжею, білків, жирів, вітамінів, органічних і неорганічних (мінеральних) речовин, які забезпечують нормальну роботу всіх органів і систем організму.
Завжди слід пам'ятати, що перед тим, як вирішити займатися фізкультурою чи спортом необхідно пройти поглиблений медичний огляд, порадитися з спеціалістами.
Розпочинати потрібно з невеликих навантажень поступово збільшуючи дистанцію, тривалість і інтенсивність занять. В разі відчуття дискомфорту, перевтоми, болів різного роду необхідно негайно припинити заняття, у подальшому зменшити навантаження, пройти консультацію чи огляд у лікаря. Також потрібно через певні проміжки часу проходити поточні медогляди.
Дотримуючись цих всіх вище перелічених умов та принципів, можна до глибокої старості почувати себе молодим, здоровим, бадьорим, життєрадісним і надовго забути дорогу до лікарні.
Список літератури:
1. Авдушна А.С. Жизнь без лекарств. М.: Фізкультура и здоровье, 1985. - 71 с.
2. Апанасенко Г.Л. Проблемы управления здоровьем человека //Наука в анатомическом спорте. - 1999 - спец. выпуск. - С. 56-60.
3. Апанасенко Г.Л., Попова Л.А. Медицинская валеология. - К.: Здоров'я, 198. - 248 с.
4. Аронов Д.М. Сердце над защитой. М.: Физкультура и здоровья, 1985. - С. 33-35.
5. Бальсевич В.К., Запорожанов В.А. Физическая активность человека. -К.: Здоров'я, 1987. - 224с.
6. Вайкбаум Я.С. Дозирования физических нагрузок. - М.: Просвищение, 1991. - 64с.
7. Иващенко Л.Я., Круцевич Т.Ю. Методика физкультурно-оздоровительных занятий. - К.: УГУ ФВС, 1994. - 126с.
8. Круцевич Т.Ю. Теория и методика физического воспитания. - 2 том. -К.: Олимпийская литература, 2003.- С. 201-252.
9. Макилова В.Н. Физическая культура в пожилом возврасте. - К.: Здоров'я, 1980. - с.-3-9.
10. Пирогова Е.А., Иващенко Л.Я., Странко Н.М. Влияния упражнений на работоспособность и здоровье человека. - К.: Здоров'я, 1986. - 152с.
11. Симаков А.Ф. Рецепты для здоров'я. М.: Физкультура и здоровье, 1996.- С. 5-9.
12. Солодовиченко О.Е. Самостоятельные занятия оздоровительной гимнастикой для женщин второго зрелого возраста.: Метод. Рекомендации. - К.: Олимпийская литература, 1996. - 24с.
13. Транквилитати. Золотая осень жизни. М.: Физкультура и здоровье, 1989. - С. 80-92.
14. Фомин Н.А., Филинг В.П. Возрастные основы физического воспитания. М.: Физкультура и спорт, 1972. - 176с.
15. Шенкман С.Б. Физкультура и здоровье. М.: Физкультура и спорт, 1984. - С.48-52.

 
 

Цікаве

Загрузка...