WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Туризм: спорядження, гігієна, харчування, обладнання, поради - Реферат

Туризм: спорядження, гігієна, харчування, обладнання, поради - Реферат

походах можна організувати ночівлю і без наметів. Знаходять сховища від вітру і дощу - природні порожнини, обриви, скелі; їх використовують як рефлектор тепла, що йде від багаття, розкладеного у кількох метрах від місця відпочинку.
У походах слід строго дотримуватися правил безпеки. Забороняється купатися у необстежених місцях, відразу після маршу, у холодних водоймищах. Потрібно бути обережними під час рубання і заготівлі дров, розкладання вогню, готування їжі. Під час грози необхідно припинити рух, швидко, оперативно зійти з висоти; не слід ховатися під поодинокими високими деревами, бігати; металеві предмети потрібно залишити на відстані від людей.
Табір розташовують на зручній галявині, рівній або з невеликим схилом для стікання дощової води. Не слід розміщувати табір під кам'яними схилами (може посипатися каміння), поблизу ліній електропередач. Заборо-няється при розпалюванні вогню використовувати легкозаймисті матеріали (бензин, гас, ацетон та ін.), розкладати вогонь у наметі.
Із числа учасників походу призначається проінструктований лікарем учень (санітар) з метою надання в разі необхідності долікарської допомоги.
ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ
Встановлення намету
Покласти підстилку на обране для намету місце і закріпити її за кутові петлі ; скласти верхню перекладину і протягнути її крізь петлі гребеня намету ; протягнути вістря вертикального штока в отвір на верхній перекладині і у відповідний отвір на гребені намету. Прив'язати кутові розтяжки і перехрес-тя до кілочків і закріпити петлі основних розтяжок на вістрях штоків. Розтягнути намет, натягуючи основні розтяжки, забити решту кілочків і закріпити розтяжку так, щоб на наметі не було складок. Намет встановлено, і в ньому можна жити.
Заготівля дров для вогнища
Слід пам'ятати, що тверді породи дерев (ясен, бук, глід, дуб, гостролист) горять добре, повільно і довго.
Швидко загоряються і добре горять дерева з м'якою деревиною: береза, ліщина, ялина, модрина, сосна. Погано горять каштан і платан; зовсім не придатні для багаття в'яз і верба.
Перш ніж користуватися великою сокирою, потрібно попрацювати сокиркою. Піднімаючи сокиру для удару, плавно пересувають праву руку по держаку до основи сокири.
Відрубуючи гілки від стовбура, треба стояти з протилежного від напряму сокири боку.
На рубання дерева треба мати спеціальний дозвіл.
Перший удар - у напрямі падіння дерева.
Пилка безпечніша і легша від сокири, нею можна обрізати і перепилювати невеликі гілки.
Загострюючи сокиру, треба тримати пальці якомога далі від робочої поверхні точильного каменя.
Готуючись рубати дрова, треба взути черевики з міцного матеріалу.
Перевірте, чи немає над головою яких-небудь перешкод. Стати треба зручно і міцно, не напружуватись І дивитися на місце, на яке ви націлюєтеся сокирою.
Несучи сокиру, слід тримати її за держак лезом від себе. Якщо ви передаєте сокиру іншій людині, однією рукою тримайте її за держак, другою - за основу.
Найкращий кут удару - 45°. Після роботи сокиру треба загнати у колоду, на якій рубали дрова.
Відчувши втому, припиніть роботу і відпочиньте.
Розпалювання багаття
Хмиз можна знайти під сухою модриною, березою, ялиною.
Зніміть дерен із площі в 1 м2 і покладіть його у сирому місці. Увіткніть вертикально в землю кілочок. Якщо земля сира, покладіть на неї шматок фольги. Поставте "курінчиком" хмиз навколо кілочка. Поставте тоненькі палички щільно навколо хмизу, залишаючи трохи місця з боку вітру, щоб запалити сірником. Запаліть сірника, прикриваючи долонею полум'я. Запаліть хмиз, добавте трісочок (сухих гілочок) до кожного язика полум'я, доки воно не розповсюдиться на товстіші гілки. Якщо потрібно, роздмухайте вогонь, присунувшись близько до багаття.
Приготування їжі
Колоди для багаття треба покласти з обох його боків так, щоб не заважали доступу повітря і щоб на них можна було поставити казанок, решітку.
Їжу готують на жевріючих вуглинах. М'ясні та інші продукти краще готувати в "грубці". Для цього треба викопати невелику яму і розкласти у ній багаття. Коли воно перегорить, скласти продукти. Через 1,5-2 год. їжа готова.
У великій картоплині вирізати середину і вилити туди сире яйце. Накрити зверху зрізаною верхівкою картоплини і спекти на вуглинах .
Із борошна і води зробити тісто і спекти його на рожні.
Можна засмажити шашлик із м'яса і овочів.
Яблука, насаджені на палички, можна спекти на вуглинах.
Гігієна туриста
На привалі обладнується місце для вмивання: із дзеркалом, підставкою для склянки із зубними щітками, підставкою для ніг. Можна влаштувати і душ.
Мийте посуд відразу після їди, не залишаючи "на потім". Коли готуєте їжу, нагрійте воду для миття посуду.
Коли чергуєте на кухні, мийте казанки (гарячою водою) відразу, як вони спорожніють, щоб жир не присох до них.
Обладнання табору
Табір другого загону поряд, але його не видно й не чути. Купка дров, місце для рубання дров. Майданчик для "їдальні". Місце для вмивання. Вода. Кухня. Газовий балон. Траншейне вогнище. Піч. Яма для попелу. Мотузка для сушіння одягу. Харчовий намет; харчі зберігаються на полицях у коробках.
Вирушаючи далі в похід (або закінчуючи його), потрібно навести після себе порядок: зібрати банки з-під консервів; папір та целофанові кульки спалити; вогнище загасити і накрити його дерном, який до цього зрізали; сміття прикопати; зняти всі позначки і ще раз перевірити територію.
Прикладна фізична підготовка є важливою частиною предмета "Допризовна підготовка" і особливим елементом навчання та виховання юнаків - майбутніх воїнів Збройних Сил України.
Мета прикладної фізичної підготовки полягає в тому, щоб учні-допризовники набули фізичної загартованості, необхідної для оволодіння зброєю та бойовою технікою і перенесення фізичних навантажень, нервово-психічних напружень, несприятливих чинників бойової діяльності.
Загальними завданнямиприкладної фізичної підготовки є:
- зміцнення здоров'я, загартування організму і підвищення його стійкості до впливу несприятливих чинників бойової діяльності, удосконалення особистої фізичної підготовки, набутої на заняттях з фізичної культури;
- оволодіння навичками прискореного руху, подолання перешкод, рукопашного бою, плавання, надання допомоги товаришеві;
- розвиток і постійне вдосконалення фізичних якостей - витривалості, сили, швидкості, спритності;
- виховання психічної стійкості, впевненості у своїх силах, цілеспрямованості, сміливості, рішучості, ініціативи, винахідливості, наполегливості, витривалості, самовладання тощо.
Прикладна фізична підготовка має сприяти вихованню дисциплінованості, колективізму, товариської взаємодопомоги і формуванню стройової виправки та підтягнутості.
Чимало з цих завдань і цілей повинно вирішуватись безпосередньо на уроках фізичної культури з першого класу, а для юнаків 10-11-х класів починають діяти ще й вимоги Програми допризовної підготовки, у якій пе-редбачено окремий розділ - "Прикладна фізична підготовка". Це ускладнює, але й доповнює шкільний курс загальної фізичної культури. У цих класах більше уваги приділятиметься загальнофізичній підготовці юнаків (допризовників) - одному із важливих чинників прикладної фізичної підготовки, програмою якої передбачається: 1) подолання перешкод, 2) метання гранати в ціль, 3) рукопашний бій, 4) гімнастика, 5) ігри.
Вправи цих розділів (тем) розвивають витриманість і самовладання, швидкість у діях і швидкість рухових реакцій, силу і силову витривалість.
Важливим моментом у системі фізичної підготовки є нормативні вимоги, які зазначені у програмі з фізичної культури і якими слід керуватися на всіх заняттях з прикладної фізичної підготовки .
Крім того, за завданням уряду України (від 24.01.95 р. № 759/1, 758/3) розроблено тести відповідно до положення "Про державні тести і нормативи оцінки фізичної підготовленості населення". Це ті вимоги, до яких треба готувати себе фізично та психологічно.

 
 

Цікаве

Загрузка...