WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Теорія планування фізичного виховання в школі - Реферат

Теорія планування фізичного виховання в школі - Реферат

засіданнях педрад; підготовка наочних посібників тощо.
Постійне робоче місце доцільно обладнати в методичному кабінеті школи, де зосередити підшивки газет І журналів, методичні посібники, підручники, довідники, словники, енциклопедичні видання.
План роботи містить її основні етапи, терміни початку і кінця, кінцевий результат. Працювати радимо щоденно, без зволікання, не очікуючи натхнення, а зусиллям волі створюючи робочий настрій. Натхнення прийде під час роботи.
Важливим джерелом самоосвіти є постійний аналіз діяльності учнів. Педагог повинен вчитись у дітей. Повчальним у цьому плані є досвід вчителя-методиста з Одещини В. В. Радзівіла. Як правило, наприкінці навчального року педагог опитує учнів про якість уроків фізичної культури, пропонує їм відповісти на питання, що їм сподобалось і що не сподобалось на заняттях. Анкета викликає великий інтерес у школярів, а педагог враховує поради І пропозиції учнів, які часто не поступаються зауваженнями досвідчених методистів. Такий зворотний зв'язок дає змогу коригувати навчальну роботу, сприяєналагодженню довірливих взаємин з ,учнями, котрі часто продовжуються І після закінчення школи.
Важливою ланкою самоосвіти є вивчення і впровадження досвіду інших вчителів і передового досвіду вчителів-новаторів. Вивчаючи досвід, не орієнтуйтеся тільки на кращих. У кожного вчителя є "краплини", котрі можна запозичити.
Важливо не обмежуватись вивченням досвіду тільки колег за спеціальністю, знахідки вчителів інших предметів також можуть знайти своє втілення у фізичному вихованні.
Уникайте примусового запровадження передових методик, - це на добро не вийде. Сила творчої людини не в наслідуванні, копіюванні, а в знаходженні власного підходу до справи. Не можна говорити про творчість, підміняючи один шаблон іншим. Будь-який досвід, передусім педагогічний, має в собі ознаки, властиві конкретній людині. Виявляються вони в індивідуальних рисах особи вчителя, у його здібностях. Передовий вчитель створює свій стиль викладання - сплав особистих якостей і обраних залежно від них методів роботи. Новаторів краще сприймати на рівні ідеї. У цьому випадку ви самі повинні розробляти технології навчання і виховання. А якщо будете приймати новаторів на рівні сучасних тенденцій, то станете автором нових самостійних ідей, котрі слід перевірити на практиці. Приймаючи рішення про педагогічний експеримент, ви повинні вірити - в себе, у своїх учнів, у педагогічну науку і практику. Але головне, ви повинні бути впевнені, що ваші методики не принесуть шкоди навчанню, вихованню і здоров'ю дітей.
І от ви, сповнені віри, ідете з новою ідеєю в клас, і у вас, як правило, нічого не виходить. Причин цьому може бути декілька: або думка невдала, або ви не вмієте ще нею користуватись, або діти ще не звикли до нового. Тоді слід почекати, і ваша ідея дасть результати. Нагородою за терпіння буде щастя творчості, а той, хто хоч раз пережив його, постійно буде прагнути знову пережити цю велику душевну насолоду.
Утвердження нового вимагатиме від вас чимало мужності. Нове завжди виростає на ґрунті старого і заперечує його, а отже, у нього завжди будуть противники. Важлива опора для нового - діти. Адже вчительська творчість необхідна для розвитку творчих здібностей учнів. Якщо діти працюють із задоволенням, будьте певні успіху.
ВИСНОВОК
Із викладеного легко дійти висновку, що праця вчителя фізичної культу-ри складається з багатьох компонентів. Щоб усі ці компоненти склались в єдину систему фізичного виховання школярів, учителеві необхідно багато знати, вміти і, що особливо важливо, постійно підвищувати свій творчий потенціал, не відставати від вимог часу, прогресу, науки, запитів своїх учнів. Учитель все життя повинен сам учитися, безперервно поповнювати власні знання, пам'ятаючи, що педагог доти залишається вчителем, доки продовжує самоосвіту.
Організовувати самостійну роботу з піднесення власного професійного рівня майбутній педагог повинен навчитися за студентських років. У будь-якому випадку ця робота повинна переслідувати конкретну мету, мати чіткий план і терміни реалізації, форму кінцевого результату, постійне робоче місце.
Метою самостійної роботи вчителя може бути вивчення ефективності засобів фізичного виховання, методів організації навчальної діяльності, при-йомів навчання і регулювання навантаження, форм фізичного виховання учнів різних класів, методів просвітницької роботи тощо.
Результат творчої роботи - впровадження нових форм фізичного ви-ховання у школі; використання вчителем нових методів діяльності; написання рефератів і методичних розробок для батьків, вчителів початкових класів і класних керівників; підготовка доповідей і виступів на методичних нарадах, засіданнях педрад; підготовка наочних посібників тощо.
Постійне робоче місце доцільно обладнати в методичному кабінеті школи, де зосередити підшивки газет і журналів, методичні посібники, підручники, довідники, словники, енциклопедичні видання.
План самоосвіти містить її основні етапи, терміни початку і кінця, кінце-вий результат. Працювати радимо щоденно, без зволікання, не очікуючи натхнення, а зусиллям волі створювати робочий настрій. Натхнення прийде під час роботи.
Важливим джерелом самоосвіти є постійний аналіз діяльності учнів. Педагог повинен учитись у дітей Повчальним у цьому плані є досвід вчите-ля-методиста з Одещини В. Радзівілла. Переважно наприкінці навчального року педагог опитує учнів про якість уроків фізичної культури, пропонує їм відповісти на питання, що їм сподобалось і що не сподобалось на заняттях. Анкета викликає великий інтерес у школярів, а педагог враховує поради і пропозиції учнів, які часто не поступаються зауваженням досвідчених методистів. Такий зворотний зв'язок дає змогу коригувати навчальну роботу, сприяє налагодженню довірливих взаємин з учнями, котрі часто продовжуються і по закінченні школи.
Важливою ланкою самоосвіти є

 
 

Цікаве

Загрузка...