WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Туризм - Реферат

Туризм - Реферат

часу, порушенню графіку або до зриву походу чи підчас і до більш серйозних наслідків.
1.Орієнтуватися на місцевості можна кількома способами. Перший з них це орієнтування за допомогою карти. Карта являє собою зображення на площині земної поверхні в зменшеному вигляді. Внаслідок кривизни земної поверхні її не можливо зобразити на папері без викривлень. Чим більша площа тим більше викривляється її зображення. Тільки невеличкі ділянки землі можна вважати плоскими і зображувати їх на папері з дотриманням всіх обрисів місцевості. Зменшення зображень на площині земної поверхні чи окремих її частин чи з врахуванням кривизни землі називається картою, а зменшене і детальне зображення на площині невеличкого клаптика земної поверхні - планом.
Плани складаються так щоб на них було одержано зображення конкретних ділянок земної поверхні з деякою точністю. Таким чином можна скласти план угідь, лісний, землебудівний. Подібно планам карти діляться на різні види: оглядово - географічні, спеціальні - геологічні, грунтові, лісні, топографічні, туристичні. Карти бувають різних масштабів. Чим в меньше число разів місцевість зменшена, тим більший масштаб, і навпаки.
Для вимірювання відстаней також використовують карту. Вимірювання відстаней заключається в тому, що спочатку вимірюють довжину відрізків ( ліній ) лінійкою, полоскою паперу циркулем на карті, а потім використовуючи масштаб картиоприділяють які відстані вони відповідають на місцевості. Для того щоб вміти читати карту необхідно використовувати умовні знаки, які по своєму призначенню діляться на масштабні, позамасштабні та пояснювальні. До вивчення карти також належить знання рельєфа місцевості - сукупність нерівностій земної поверхні. Їх є дуже багато, але в загальному їх можна звести до п'яти типивох форм: гора, хребет, котловина, площина та сідловина.
2. Другим способом орієнтування на місцевості є орієнтування без карти. Орієнтуватися на місцевості - це означає вміти виявити своє місцезнаходження відносно сторін горизонту, оточуючих об'єктів і форм рельєфу, знайти потрібний напрямок руху і витримати цей напрямок в дорозі. Частіше за все напрямок по відношенню до сторін горизонту знаходиться за допомогою компаса. З компасом треба поводитись бережно, зберігати його подальше від металічних предметів, оберігати від ударів, уникати роботи з ним біля залізничних ліній, ліній електропередач, так як вони будуть впливати на точність показу магнітної стрілки.
При відсутності компаса можна приблизно орієнтуватися по положенню сонця. З великою точністю сторони горизонта можна знайти по сонцю за допомогою годинника. В безхмарну ніч сторони горизонта найлегше виявити по Полярній зірці, яка завжди вказує напрям на північ з точністю до одного градуса.
Також можна орієнтуватися по квартальним сторонам лісогосподарства. в сучасному лісогосподарстві просіки прорубують в напрямі північ - південь і схід - захід. Таким чином на північ буде повернена та сторона квартального стовба, на якій знаходиться менше по значенню номера кварталів.
Виявляти сторони горизонту можна по місцевим предметам і різними ознаками: алтарі православних церквів і лютеранських кірок завжди повернені на схід, дзвонарні - зазвичай на захід. Знаходження сторін горизонту за різними ознаками меншнадійно і користуватися ними треба обережно.
Мурашки майже завжди знаходяться з південної сторони дерева, пенька чи куща. Південна сторона більш полога чим північна. Трава на північних окраєнах лісних прогалин і полян, а також з південної сторони окремих дерев, пеньків і великих каменів зазвичай буває густішою. Кора у окремих стоячих дерев з північної сторони часто буває товсьтіша деколи покрита мохом. Ягоди і фрукти раніше достигають з південної сторони.Сніг швидше топиться, а в горах дуб частіше проростає на південних схилах. В гірській місцевості напрям можна витримувати йдучи по дорозі, вздовж річки, по долинам і іншим орієнтирам, напрям яких співпадає з напрямом руху. Орієнтирів в горах дуже багато. Ними можуть бути високі характерні вершини, ріки, струмки, дороги, хребти.
Вночі чи в умовах поганої видимості в якості орієнтира можна використовувати дороги, окраєни лісу, лінії зв'язку, канали і інші об'єкти які мають лінійні обриси.
3.В туристичному поході часто приходиться переміщатися без дороги по лісі, в тумані, в ночі. В таких випадках напрям дотримують по азимуту. Рух по азимуту заключається у вмінні дотримуватися з допомогою компаса заданого напрямку руху і точно вийти до наміченого пункту. Для цього необхідно наперед по карті вибрати маршрут руху і знайти азимути кожної його ділянки - від одного поворота до другого, а також відстані які потрібно пройти в кожному з цих напрямків щоб вийти до наміченого пункту.
План.
Вступ.
I.Оздоровчий вплив туризму:
a) Оздоровча цінність.
b) Пізнавальна цінність.
c) Виховна цінність.
d) Правила.
e) Норми навантаження.
f) Матеріальне забезпечення.
II.Способи орієнтування на місцевості:
a) Карта і план.
b) Рух без карти.
c) Орієнтування по азимуту.
Література.
1. Вахлис К.И. " Спутник туриста ".
2. Костриця М.Ю., Дубович М.С. "Туристичний похід вихідного дня ".
3. Сергеев В.Н. " Туризм и здоровье ".
4. Мала Енциклопедія ( рос.) "Фізкультура і спорт".
5. "Українська Радянська Енциклопедія" 11 том .
6. "История физической культуры и спорта".
Міністерство освіти і науки України
Київський торговельно - економічний університет
Коломийський економіко - правовий коледж

 
 

Цікаве

Загрузка...