WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Туризм - Реферат

Туризм - Реферат

Туризм
Вступ.
Туризм походить від французького "tourisme" - прогулянка подорож - подорожі у вільний час пов'язані з відїздом за межі постійного проживання ; один з видів активного відпочинку, який поєднує відновлення продуктивних сил людини з оздоровчими , пізнавальними , спортивними та культурними розважальними цілями. В міжнародній практиці до туристів відносять осіб, які тимчасово і добровільно змінили місце проживання з будь - якою метою, крім діяльності, яка винагороджується в місці тимчасового перебування.
Туризм залежно від мети подорожі поділяється на спортивний, пізнавальний ( екскурсійний ), діловий, любитильський ( мисливський , рибальський) , релігійний та інші; залежно від засобів пересування пішоходний , лижний, автобусний, автомобільний, авіаційний, велосипедний, водний, залізничний, комбінований.
Виділяють також внутрішній ( національний ) та іноземний ( міжнародний ) туризм. Туризм з активними (веслові судна, плоти, велосипед та інші ) і пасивний (морські та річкові круїзи, подорожі на автобусах тощо) засобами пересування, організований та самодіяльний.
I.Під туризмом слід розуміти теорію і практику різного роду походів, сходження на гори і подорожування з цілю сортивного змагання, активного відпочинку, науки та виховання. Оздоровча цінність . туристична діяльність повязана зі зміною місця перебування, організовується за любої погоди і вимагає від людини самі різноманітні вимоги. Одночасно діють три важливих фактори: чергування оточуючого середовища, кліматичні умови і види діяльності. Регулярна туристична діяльність і участь в туристичних змаганнях являється ефективним заміннником фізичної праці, пробуджують в людині радість до життя ,служать гарантуванню і підвищують фізичну життєдіяльність організму.
Пізнавальна цінність. Під час своїх мандрівок і походів, як в межах своєї країни і за кордоном знайомляться з країною і її людьми, їх життя, знайомляться з національною культурою. Вони розширюють і поглиблюють свої знання в області ботаніки, зоології, геології, географії, метереології, астрономії, сільського і лісного господарства, історії культури і мистецтва.
Виховна цінність. Тунризм сприяє вивченню історії і формуванню світогляду, веде до зуваження і активного захисту природніх багатств. Оскільки туристична діяльність проводиться в більшій мірі в колективі, коли один залежить від другого і в обовязковому порядку вимагається тактичність, уважне відношення один до одного, коли власні інтереси не можна ставити вище інтересів колективу, то все це представляє великі можливості для інтенсивного виховання в дусі колективізму і для формування таких цінних рис характеру, як впевненість в собі, здатність прийти на допомогу …
Правила . В загальних правилах спортивного туризму ( мається на увазі піші походи ) вказуються види подорожей, які можуть притягуватися для класифікації туристів. Сюди входять багатоденні походи з денним переходом від 15 до 40 км, базові, зіркові і змішані , якщо вони відповідають спортивним вимогам, а також "марш - браски" 20 км. Правила включають вказівки для організаторів по проведенню масових спортивних походів і дерективи для учасників.
Норми навантаження:
Вік в роках Одноденний похід
( км ) Багатоденний похід Швидкість ( км /год ) багаж
Діти 10 - 12
Діти 12 - 14
Молодь 15 - 18
Дорослі >18
Спортсмени -
Туристи >18 10 - 12
12 - 18
15 - 25
20 - 40
20 - 60 8 - 10
10 - 15
12 - 20
15 - 30
15 - 30 3
3 - 4
4
4 - 5
5 - 7 3
4
5 - 7
6 - 10
6 - 10
Матеріальне забезпечення. Одяг і спорудження туриста залежить від пори року, вимог туристичного маршруту, виду подорожі, виду ночівлі, тривалості походу і від способу вирішення виникаючих в дорозі перешкод. Туристичний одяг і спорядження повинні відрізнятися ціленаправленістю, витонченністю, міцністю, легкістю, зручністю, повітрепроникливістю і доступністю до транспортування. Якщо потрібно готувати харчі самим , то слід мати при собі кип'ятильники, каністри, посуд і продукти харчування. При підготуванні харчівслід обов'язково врахувати правила протипожежної безпеки. Для запланованої ночівлі потрібно взяти з собою легку палатку та інвентар, а також надувний матрас чи матрас з губчатої ризини, спальний матрас чи одіяло. Ці речі розподіляються між усіма членами групи чи желізною дорогою доставляється на місце ночівлі.
В залежності від цілі, виду і завдання походу командуючий повинен заздалегідь підібрати спорудження, карту маршрутів, компас,перелік туристичних баз, вказівник доріг, туристичну літературу, сигнальний свисток, кишеньковий фанарик.
Для організаціцї відпочинку можна передбачити також спортивний інвентар, пневматичну зброю, музичні інструменти і інше. Для транспортування власного спорудження найкраще підійде рюкзак. Він повинен бути легкий, міцний, водонепроникний, вмістимим, споруджений декількома окремими кішеньками, широкими пасками і лямками, нижня частина якого споруджена шкірою або шкірзамінником. Його слід упакувати так, щоб мягкі ілегкі предмети лежали в низу і з боку рюкзака, тяжкі - зверху. Предмети, котрі повинні бути завжди під рукою ( свідоцтво про належність до групи … ), розташовуються в зовнішніх кишенях рюкзака.
II. Знання топографії, вміння читати карту, робити найпростішу зйомку ділянки місцевості, впевнено орієнтуватися - обов'язково для туриста. Відсутність цих навиків і недостатнє знання топографії, приводить до помилок при розробці маршруту, а невміння орієнтуватися - до втрати

 
 

Цікаве

Загрузка...