WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Очікувана переорієнтація туристичних потоків стосуватиметься й України - Реферат

Очікувана переорієнтація туристичних потоків стосуватиметься й України - Реферат

(логотип, кольори компанії). Якщо стиль ще не сформований, Ви
можете доручити це дизайнерам.
Ціна. Ціна буде залежити від об'єму роботи над Вашим сайтом: кількості
сторінок, кількості мов, кількості і якості графічних зображень (малюнки,
фотографії) на веб-сайті.
Просування веб-сайту в Інтернеті. Поцікавтесь в розробника, як
користувачі зможуть дізнаються про Ваш сайт, коли він буде опублікований
в Інтернеті. Отримавши велике різномаїття відповідей, Ви зможете швидко
зорієнтуватись якому розробникові віддати перевагу.
Ігор Берегуляк, аналітик компанії prosolis
Джерело ·
Тема №1. РИНОК ТУРПОСЛУГ: НАЙКРАЩИЙ КЛIЄНТ - МАСОВИЙ КЛIЄНТ
Жорстка конкуренція змушує турфірми активніше пропонувати недорогий відпочинок на українських курортах
В умовах жорсткої конкуренції туристичний бізнес змушений залучати клієнтів з лав "середнього" (за українськими мірками) класу.
Кроками назустріч масовому туризму стали здешевлення турпродукту і зростання якості послуг, атакож широка пропозиція Криму приватними агенціями, які досі сумлінно займалися лише виїзним туризмом.
________________________________________
Вiдпочивальники голосують або грошима, або ногами
Основні тенденції вітчизняного турбізнесу - розширення ринку споживачів турпослуг і звуження кола фірм, які їх пропонують
Досі приватні туристичні фірми в нашій країні не відзначалися особливою приязню до "середнього" (за українськими мірками) класу. А сам туристичний бізнес у країні, де символом ділового успіху довго слугувала операція "купив-продав з 500% підйомом", не вважався серйозною справою.
Нинішній сезон має всі шанси зламати ці тенденції. Жорстка конкуренція змусила турфірми активніше залучати клієнтів зі скромнішими статками. Здешевлення відпочинку за кордоном і доведення до ладу кримських курортів вимагає потужних інвестицій в обіговий капітал та інфраструктуру, що до снаги лише великим турфірмам.
2001-й почався для турбізнесу обнадійливо
Турбізнесмени в один голос відзначають прямий зв'язок зростання інтересу до мандрівок зі стабілізацією економічного життя в державі, що спостерігалася цього року. На найбільшій в Україні квітневій міжнародній турвиставці UITT-2001 туристичні агенції розповсюдили прайс-аркушів та іншої літератури на 15-20 відсотків більше, ніж торік.
А це вони вважають надійним лакмусовим папірцем майбутнього попиту на путівки. Не гіршим індикатором є перша декада травня, коли наші співгромадяни починають відлітати в теплі краї. Цього року травневі свята приємно здивували багатьох зубрів туризму, давши сплеск клієнтської активності на 20-50 відсотків.
При цьому ціни влітку в цілому не зростуть, а швидше навпаки, трохи знизяться завдяки насиченню ринку і грамотності мандрівника. Пересічний турист зараз обирає путівку, попередньо обдзвонюючи кілька, а то й кілька десятків фірм і порівнюючи їхні ціни та можливості.
Цінову картину дещо псуватимуть умови, які забезпечує держава. Приміром, екскурсійний збір у розмірі 10 відсотків від прибутку на охорону культурного надбання. Його сплачують навіть турфірми, які того надбання не використовують, а відправляють клієнтів за кордон. Щоправда, в Києві цей збір скасовано. Виходить, у провінційних фірм тури будуть на 10 відсотків дорожчими, ніж у столиці.
Клієнт любить дешевше
Великі турфірми, які здобули добру репутацію на дорогому відпочинку, почали боротьбу за майбутнє - тобто за громадян, які цілий рік, долар до долара, відкладають кошти на "людський" відпочинок. Наприклад, відома компанія "САМ" недавно провела кількамісячну акцію, під час якої можна було здійснити тижневий вояж до Єгипту лише за 249 у.о. Такі акції мають суто рекламний характер і допомагають фірмі розширити коло потенційних клієнтів, і зимовий сезон 2000/2001 довів віддачу від них.
Збивання турфiрмами цiн на путiвки свiдчить, що на ринку затiсно. Нині ліцензії на туристичну діяльність мають близько 3,5 тис. фірм. Крім того, на наш ринок, передусім у сегмент далеких подорожей, проникають російські турфірми. Причина полягає у цінах на авіаперевезення: переліт з Москви "Аерофлотом", примiром, до Лондона i назад коштує вiд $281, тодi як з Києва українською авiакомпанiєю - $499, хоча з Лондона до Москви далi, нiж до Києва.
Жорстка конкуренція, насамперед у сфері виїзного туризму, яким займаються практично всі турфірми, змушує розширювати коло клієнтів, роблячи путiвки доступнiшими. "Найпоширеніший спосiб здешевлення путівок - закуповувати в міжсезоння якомога більші пакети місць у готелях і на чартерних рейсах", - розповiдає начальник департаменту туризму фірми "Укрзовнiштур" Олексiй Задорожний.
Путівки до вітчизняних оздоровниць можна здешевити для клієнта ще одним способом - скупити боргові зобов'язання санаторіїв. Деякі турфірми, що так вчинили, зараз реалізовують путівки на 20% дешевше, ніж самі санаторії. Отже, запорука здешевлення продукту - мобілізація в міжсезоння значних коштів, що до снаги тільки велетням туристичного бізнесу.
Ніша для "маленьких": ви організуйте, а ми продамо
Цього року ці тенденції вітчизняного туристичного бізнесу відчутно посилилися. Намітилося розшарування туристичного ринку на кілька десятків виробників турпродукту і на значно більшу кількість реалізаторів "чужих" путівок на комісійних умовах.
Потужні турфірми ще напередодні сезону повикуповували місця в готелях і на авіарейсах на весь сезон аж до вересня, нерідко домовляючись про викуп вскладчину чартерних рейсів. У такий спосіб вони відтісняють від прямого доступу до чартерів і готелів дедалі більше середніх фірм, не кажучи вже про дрібні.
Потужні інвестиції, зроблені під час міжсезоння, обіцяють принести в сезон 20-25%, а інколи й 35-50% прибутку. Невеликим фірмам залишається або зливатися, що теж відбувається то тут, то там, або працювати на комісійних, продаючи путівки великих турфірм, що не є найгіршим варіантом.
Між великими турфірмами теж існує сильна конкуренція, яка змушує їх пропонувати контрагентам якомога вигідніші умови комісійних. Зараз комісійні становлять від $ 10 до $ 70 залежно від ціни путівки і від того, наскільки вона "горить". Відтак прибутковість роботи на комісійних по закордонних турах становить у середньому 6-15%.
Надалі, як прогнозують фахівці, невеликі фірми займуть нішу максимально наближеного до клієнта роздрібного продавця путівок потужних турфірм. З-поміж них у вигіднішому становищі перебувають фірми, що працюють у невеликих містах, де немає конкуренції з боку туристичних велетнів.
Дрібні турфірми у найбільших містах поступово припинятимуть своє існування, так само, як фірми, що займалися не так туризмом, як відправкою нелегалів або відмиванням коштів через закордонні рахунки. Цей процес розтягнеться на кілька років, бо хоч би яка

 
 

Цікаве

Загрузка...