WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Очікувана переорієнтація туристичних потоків стосуватиметься й України - Реферат

Очікувана переорієнтація туристичних потоків стосуватиметься й України - Реферат

про пільговий проїзд відпочиваючих авіа- та залізничним транспортом, що вже давно зроблено у Росії. Але навіть це не принесло очікуваного перелому у ціновійполітиці: у Сочі цьогорічна середня вартість двомісного номера з вигодами становить $12-15, тимчасом як у Криму лише за собівартістю цей показник залишається на рівні 15-17 у.о. Значне коливання цін - і на переїзди з Москви до Сочі та Сімферополя.
Тож більшість кримських оздоровниць вирішили цього літа відшукувати власні, як то кажуть, приховані резерви, аби принадити гостей. Приміром, впровадили триступеневу цінову систему. На першому рівні - престижні санаторії та готелі з цінами, котрі доступні переважно новим росіянам та українцям. Так, день перебування у респектабельних санаторіях "Місхор" та "Ай-Петрі" коштує у розпал сезону $24-40, дещо менша ціна - на алуштинські оздоровниці: від $23 до $32 на день.
За відсутності у країні середнього класу кримські оздоровниці нижчого гатунку змушені істотно знижувати ціни, тож чимало турагенцій вже пропонують придбати путівки у доволі престижні санаторії за практично торішніми цінами.
Чекають у Криму і на іноземців, але рівень місцевого сервісу тут явно не дотягує до загальноприйнятого європейського. На швидкий приплив іноземців годі сподіватися. У Держкомтуризмі впевнені: на цьому етапі йдеться радше про перелом традиційної орієнтованості наших туристів на Туреччину та Болгарію, початок якого вже відзначають незалежні експерти. У липні починається акредитація готелів, що відбуватиметься під контролем Держстандарту. Керівники турагенцій сподіваються, що із упорядкованістю "зірковості" готелів дещо впорядкуються і ціни на їх послуги, а це у свою чергу істотно вплине на привабливість вітчизняних курортів.
Хто захистить туриста?
Тим часом більшість вітчизняних турагенцій спрямовують діяльність на розвиток зовнішнього туризму. Але і тут чимало проблем. Передусім, більшість фірм порушують статтю 18 Закону "Про туризм", згідно з якою сторони мусять в угоді обумовлювати свою відповідальність за ненадання туристичних послуг або за їх низьку якість, майже ніяк не визначаються й дії сторін на випадок форс- мажорних обставин. Саме тому вітчизняний турист доволі часто за кордоном потрапляє у ситуацію, коли він юридично не захищений. Те ж повною мірою стосується і внутрішнього туризму.
Україна має всі шанси з часом стати туристичною Меккою Європи - це відзначають не лише наші чиновники, але й, передусім, іноземці. Втім, як казав колись класик, заважають нам у цьому лише дороги та закони. Якщо вдасться вирішити хоча б одну з проблем, можна буде сміливо говорити, що у світі одним туристичним центром стало більше.
Володимир ЦАРУК, Богдан МАЛИНОВСЬКИЙ
________________________________________
А чим вітчизняні курорти гірші?
Крим готується підхопити туристичну естафету від Туреччини та Хорватії
Квітнева виставка в Києві "Україна: туризм і дозвілля" відбулася під знаком війни на Балканах і зниження купівельної спроможності українських та російських мандрівників. Якщо взяти до уваги погрози курдських терористів у Туреччині й ускладнення правил в'їзду до країн ЄС, слід очікувати зміни акцентів у роботі вітчизняних турфірм. Зокрема, вони посилять увагу до вітчизняних курортів.
Крим не менш привабливий, ніж Болгарія
Цієї весни вже вп'яте відбувається міжнародна туристична виставка "Україна: туризм і дозвілля", яку організовують журнал "Міжнародний туризм" і фонд "Міжнародна освіта". Масштаби виставки щороку зростали і дозволили їй стати головним туристичним форумом країни. Нині до виставки "Україна: туризм і дозвілля" приєдналася експозиція Travel Ukraine, яку торік британський виставковий холдинг ІТЕ організовував самостійно і зазнав невдачі. Об'єднанійвиставці стало тісно в Українському домі, і вона переїхала до Палацу спорту.
Цього року на виставці вперше так широко представлені вітчизняні виробники турпродукту, насамперед кримські. Не останню роль відіграло надання їм, у тому числі підприємствам "Укрпрофтуру" і "Укрпрофоздоровниці", знижок. Українські туристи і кримські курорти повертаються обличчям одне до одного. За словами директора СП "Тур-Етно" (Севастополь) Андрія Пилова, російський ринок, який для кримських турфірм раніше був головним, тепер помітно втратив свою привабливість через кризу і протекціоністські заходи в цій країні.
Щоб компенсувати відплив російських туристів за рахунок вітчизняних, кримські курорти знизили доларові ціни на путівки на 30-40% і розширили набір пропонованих послуг. Завдяки цьому для вітчизняних туроператорів Крим перетворився з продукту, що його пропонували "для асортименту", на важливий напрям, рівноцінний болгарському чи турецькому.
З-поміж інших регіонів України помітними на виставці були Київ, західний регіон (Карпати, Львів, Чернівці, Кам'янець-Подільський) і північне узбережжя Чорного моря.
Уперше разом з турфірмами самостійно брали участь у експозиції підприємства, що обслуговують туризм: готелі (київські "Дніпро", "Україна", "Русь" та ялтинський "Горизонт") і 13 страхових компаній. Як зазначила директор готелю "Дніпро" Людмила Луганова, участь у виставці дозволяє краще відчувати потреби турфірм і потенційних мандрівників та безпосередньо знайомити їх зі своїми послугами.
Турпутівки - в першій "5" товарів
Цьогорічна виставка, як зазначає директор турагенції "Артекс" Олег Пікерський, засвідчила появу кістяка українського професійного туризму - 25-35 фірм, які за кілька років роботи зарекомендували себе як надійні партнери. Лідерів - "САМ", "Гамалія" і "Яна" - було видно неозброєним оком. Ще одна тенденція, що виявилась тут, - поглиблюється спеціалізація фірм. Одні ("Тартус", "Примекспрес") знаходять свою нішу в організації круїзів, інші спеціалізуються на подорожах до певних країн ("Іспатур" - до Іспанії, "Чарівна подорож" - до Туреччини). Ноу-хау фірми "Супермаш" - "Тур одиноких сердець" для романтиків, що шукають супутника життя, а також тури в Україну для мисливців.
Чимало місця займали об'єднані стенди країн, яких налічувалося близько десятка. Інтерес до виставки іноземців весь час зростає. Так, експозиція Угорщини представляла 13 турфірм, а на наступний рік директор представництва "Угорщина-туризм" в Україні Лайош Отті прогнозує участь близько 20 угорських фірм, пояснюючи це більшою привабливістю українського ринку порівняно з російським і високим професіоналізмом організаторів.
Крім Угорщини, традиційними напрямами виїзду українських туристів донедавна були Болгарія, Італія, Туреччина, Хорватія. Цього сезону в останніх двох країнах загострилась обстановка, тож потік туристів зменшиться. Щоб не допустити зриву туристичного сезону, Туреччина застосовує активний демпінг у передсезоння, а хорвати вдалися до PR-акцій, у тому числі й на виставці в Києві.
За прогнозами

 
 

Цікаве

Загрузка...