WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Очікувана переорієнтація туристичних потоків стосуватиметься й України - Реферат

Очікувана переорієнтація туристичних потоків стосуватиметься й України - Реферат

була фірма, вона намагається працювати, поки не закінчився термін дії ліцензії (в туризмі - 3 роки).
Прозорість пропозиції - над усе!
Своєрідним свідченням здешевлення є також зростання якості послуг, яке виявляється насамперед у чіткості та прозорості роботи турагенцій. Нині рідше можна надибати фірми, які твердо обіцяють "три зірки", а відправляють... під три чорти. Досвід дає агенціям змогу вдало розраховувати авіастиковки, виробляти оптимальні трансфери, підбирати надійних іноземних партнерів (котрі, своєю чергою, теж стали перебірливими в ділових контактах).
Солідні фірми до початку турсезону відряджають менеджерів "інспектувати" готелі, визначати їхній рівень не за "зоряністю", а за рівнем реальних послуг. Дуже важливий показник - вичерпність інформації про подорожі. Відвідавши останні турвиставки в Україні, можна констатувати, що рекламної продукції в турфірмах побільшало. Схоже, остаточно минув етап фірм-одноденок, схильних до обдурювання наївних.
Споживач турпродукту має права, значно вищі за права "виробника", тому, заявивши про порушення, може отримати компенсацію, яка забезпечить туристові-"терористові" відпочинок на цілі роки вперед. Судовихпрецедентів поки що не густо, але... Ось вам приклад турфірми, очолюваної дружиною одного потужного бізнесмена.
Фірма взялася організувати поїздку невеликої групи бізнесменів на професійну виставку до однієї з країн ЄС. Наші бізнесмени вже попризначали зустрічі на виставці своїм партнерам з різних європейських країн. Аж тут агентству відмовили в оформленні віз.
Директорка спробувала "пропхати" документи клієнтів через іншу турфірму, але в посольстві це помітили і взагалі внесли прохачів до "чорного списку". В результаті поїздка, а з нею й важливі ділові контакти, зірвалися. Чоловік невдалої турбізнесменки втрати клієнтів відшкодував, після чого, щоправда, і жінчину фірму зліквідував...
Крим: дешево і... лагідно
У цьому сезоні курорти Криму можуть стати найдинамічнішим напрямком вітчизняних турфірм. Одна лише "Гамалія" пропонує клієнтам 29 кримських готелів, санаторіїв і пансіонатів за цінами від 5 до 154 у. о. за добу. Крім того фірма спільно з компанією ARP-410 (підрозділом Київського авіаремонтного заводу) розпочала програму авіатурів літаками АН-24 підвищеної комфортності до Сімферополя з аеропорту "Київ" (Жуляни).
Це дуже здешевлює і спрощує подорожі. Для порівняння: торік авіаквиток до півострова й назад коштував понад 1000 гривень, а нині - близько 700. Такий ефект досягається завдяки збільшенню пасажирообігу, який забезпечує авіакомпанії турфірма. Ще торік кількість відпочивальників у Криму зросла на півмільйона і сягнула 4,7 млн осіб, причому весь приріст забезпечили наші співвітчизники.
До цього доклалися не тільки візові обмеження країн Шенгенської зони. Багато кримських закладів відпочинку поступово, корпус за корпусом, поверх за поверхом, здійснюють євроремонт або просто поліпшують побутові умови. Деякі санаторії й пансіонати встигли повністю підтягти побутові умови до європейського рівня.
Таким чином склалася невелика група елітних кримських оздоровниць, в яких попит на відпочинок перевищує пропозицію і які, користуючись цим, потихеньку підвищують ціни (цього сезону - на 10-15%). Цей рік став переломним у плані інвестування турфірм в інфраструктуру. Фірма "САМ" першою серед вітчизняних турфірм стала власником великого готельного комплексу "Ялта-Інтурист" на 1200 номерів.
"Ми приватизували готель через те, що не можемо чекати, поки господарі готелів зорієнтуються в ринковій кон'юнктурі і знайдуть гроші на реконструкцію, так само як не можемо далі відповідати перед клієнтом за хамство персоналу в закладах розміщення", - пояснює перший заступник генерального директора фірми "САМ" Анатолій Матвієнко. Менші турфірми теж орендують або викуповують і ремонтують бази відпочинку, звичайно, не такі великі.
Прогнози туристичного літа-2001
Цього літа завдяки економічній стабілізації в країні підвищиться інтерес і до елітних екзотичних турів. Наприклад, до Південної Африки, а також Канарських, Карибських, Сейшельських та інших екзотичних островів. Річ у тім, що "перша хвиля" українців уже наситилася Європою.
Водночас залишаться популярними всі середземноморські країни, маршрути яких добре наїжджені нашими турфірмами, а послуги - традиційно високоякісні. Перед вестиме, як завжди, Іспанія - рідкісне втілення комфорту, екзотики та пізнавальності. Виняткова подія: Італія знову повернулася обличчям до українських мандрівників.
"Найстрашніше" з посольств - італійське - нарешті спростило візовий режим. Воно акредитувало чотири відомі українські турфірми з надійною репутацією, а решта працюють через них як турагенти.
Викличе чималий інтерес відпочинок в Угорщині - екскурсії до Будапешта, лікувальні тури до чудово облаштованих угорських термальних джерел, діловий туризм. І нарешті, 2001-й рік в Угорщині проголошено роком активного відпочинку. В країні 11000 пішохідних маршрутів, чудово організований кінний туризм та водні види спорту.
Відбудеться безліч мистецьких фестивалів, молодіжних акцій і спортивних змагань, таких як чемпіонат світу з "Формули-1". До того ж Угорщина - безвізова країна. Цей рік - останній, коли українцям можна в'їжджати до неї без зайвих формальностей і витрат. Те саме можна сказати про Болгарію (візи запроваджуються з вересня). У безвізовій когорті залишиться тільки Польща.
Новинкою стануть пропозиції літнього відпочинку в помірній кліматичній смузі (в Австрії) й навіть на півночі - наприклад, у Фінляндії, яка вабить м'яким кліматом, мальовничими озерами та лісами.
Фінський напрямок виграє порівняно зі шведським і норвезьким завдяки зручності транспортування і налагодженості зв'язків з естонськими, російськими та українськими турфірмами. До речі, країни Скандинавії недавно увійшли до Шенгенської групи, що відкриває нові можливості для комбінованих мандрівок.
Євген БУДЬКО,Богдан МАЛИНОВСЬКИЙ
Фото Сергiя ДОЛЖЕНКА
________________________________________
Головне
" потужні інвестиції в обігові кошти, зроблені у міжсезоння, дають великим фірмам підстави розраховувати на прибуток до 50%
" 50-70 великих турфірм чимдалі активніше відвойовують ринок у 3,4 тис. середніх і невеликих
" прибутковість роботи на комісійних становить 6-15%
" скупивши боргові зобов'язання оздоровниць, деякі турфірми мають можливість суттєво знизити ціни
" в сезоні-2001 зросла увага українських турфірм до клієнтури з середнім рівнем доходів
" нинішнього літа найшвидшими темпами зростатиме внутрішній туризм
" за рахунок дешевшого транспорту на ринок України впевнено виходять російські турфірми з пропозицією далеких турів

 
 

Цікаве

Загрузка...