WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Методика навчання вправ з гандболу - Реферат

Методика навчання вправ з гандболу - Реферат

МЕТОДИКА НАВЧАННЯ ВПРАВ З ГАНДБОЛУ
Ловіння м'яча двома руками і передача зігнутою рукою зверху. Техніці ловіння та передачі м'яча навчають одночасно. Спочатку тренування проводять у нескладних умовах. Вправи виконують на місці, потім у русі під час ходьби, бігу. Надалі їх ускладнюють, збільшуючи швидкість пересування гравців і силу передач, вводять малоактивного і активного захисника. Передачу та ловіння м'яча здійснюють під час паралельного зустрічного чи перехресного переміщення гравців одним, двома чи більшою кількістю м'ячів.
Під час навчання умінь ловити і передавати м'яч рекомендують використовувати рухливі ігри спортивного характеру. Деякі з них подано далі.
"М'яч із чотирьох сторін". Накреслюють квадрат зі сторонами від 6 до 10 й. У середині квадрата позначають коло діаметром 1,5-2 м. Гравці, поділившись на чотири команди, шикуються в шеренгу й займають місця по сторонах квадрата. Один Гравець з кожної команди з м'ячем у руках стоїть у центрі кола обличчям до своєї команди. За сигналом кожний з них передає м'яч по черзі членам своєї команди. Останній гравець у шерензі, прийнявши м'яч, швидко веде його в коло, а той, що стояв у колі, займає місце в шерензі праворуч. Решта гравців пересувається на одне місце ліворуч і т.д., аж поки гравець, який стояв першим у колі, не повернеться на своє місце.
"Квач і м'яч". Гравці розподіляються на дві групи і стають по обидва боки середньої лінії. Кожна група діє самостійно. Усі пересуваються по майданчику, намагаючись уникнути переслідування ведучого, і передають один одному м'яч, щоб він опинився в руках гравця, якого наздоганяє ведучий. Квапити гравця з м'ячем не можна, але ведучий має право торкнутися м'яча рукою. Тоді на його місце стає той гравець, який останнім володів м'ячем. Дозволено квапати м'яч у повітрі, перехоплювати його. Якщо ведучий зумів це зробити, його змінює гравець, з вини якого був втрачений м'яч.
Кидок м'яча в опорному положенні:
І. Передача м'яча в парах на відстані 4-4,5 м.
2. Те саме, але на відстані 5-6 м на швидкість.
3. Передача м'яча на точність.
4. Кидки м'яча у ворота на точність з неповним зусилля з відстані 7-8 м.
5. Кидки м'яча у ворота з пасивним захисником.
6. Те саме, але з активним захисником.
7. Те саме, але з виконанням дій, що відвертають увагу суперника .
8. Кидки м'яча у ворота після введення та передачі партнера.
Кидок м'яча у ворота в стрибку:
1. Почергові стрибки на правій і лівій йогах.
2. Стрибки через лаву з приземленням на поштовхову ногу.
3. Імітація кидка м'яча в стрибку.
4. Передача м'яча в стрибку між гравцями.
5. Кидки м'яча в стрибку після введення й передачі партнера.
6. Кидки м'яча у ворота з пасивним захисником.
7. Те саме, але з активним.
Дії, що відвертають увагу суперника:
1. Заволодіння м'ячам, гравець на місці імітує передачі м'яча.
2. Те саме, але у русі.
3. Гравці просуваються по майданчику з інтервалом 1-1,5 м один від одного. Замикаючий робить ривок, пробігав змійкою вперед і стає направляючим.
4. Рухлива гра 'Квач'.
5. Вправа в парах з пасивним захисником.
6. Те саме, але з активним.
7. Однобічні ігри 2x2, 3x3.
Колективні дії в нападі: У практиці гри в гандбол склалося два види нападу: з ходу і проти організованого захисту. Напад з ходу здійснюють безпосередньо після оволодіння м'ячем, якщо не всі гравці команди суперників одночасно можуть взяти участь у захисті своїх воріт. У нападі проти організованого захисту застосовують системи "3-3" та "4-2".
Система нападу "3-3". Розміщення гравців на майданчику: троє грають у першій лінії, троє - в другій. Гравці першої лінії атакують з кутових і центральних позицій безпосередньо біля лінії площі воротаря. Гравці другої лінії атакують ворота з далеких і середніх дистанцій; вони повинні володіти точним кидком з 10-11 м. Гравці обох ліній спільними зусиллями, застосовуючи різноманітні переміщення й передачі м'яча, намагаються створити на одній з ділянок атаки кількісну перевагу і сприятливу для кидка ситуацію. Центральний гравець першої лінії весь час перебуває в готовності прийняти м'яч. Він часто перемішується вздовж зони воротаря, бере активну участь у створенні заслонів. Йому допомагають гравці, які діють на кутових позиціях. Активні дії гравців першої лінії сприяють діям гравців другої і навпаки.
Система нападу '4-2". Застосовуючи систему нападу "4-2", гравці розміщуються на майданчику: четверо з них грають у першій лінії, двоє - в другій. Чотири гравці першої лінії сковують своїми активними діями гравців захисту, створюючи передумови для кидків з далеких і середніх дистанцій для гравців другої лінії.
Колективні дії в захисті Найпоширенішою і найдавнішою у гандболі є зона системи захисту "6-0". її використовують здебільшого тоді, коли гравці нападу в команді суперників не володіють кидками з далеких дистанцій, а гравці першої лінії нападу небезпечні.
Система захисту "5-1". Застосовуючи цю систему, гравці шикуються вздовж лінії площі воротаря. Особливістю такого захисту е персональна опіка гравця який виходить уперед - порушувати взаємодії гравців другої лінії і, якщо є така можливість, не допустити нападаючих зробити кидок у ворота з далекої відстані в центральній зоні нападу. Якщо центральний нападаючий другої лінії передав м'яч партнерові, що діє на напівсередніх позиціях, то до нього, як правило, виходить захисник /він діє на напівсередніх позиціях/, а гравець захисту, який грає попереду, підстраховуе зону, що звільнилася. Гравці захисту, що діють не крайніх позиціях, не виходять уперед на гравця з м'ячем, а перемішуються вздовж лінії площі воротаря.
Зонний захист за системою '5-1' застосовують лише проти нападу "3-3" і нападу з одним гравцем, що діє в центрі першої лінії. Якщо нападаюча команда в ході гри переходить до нападу за системо' '4-2', захисник, який вийшов уперед, повертається в зону, і команда переходить до захисту за системою "6-0" або "4-2".
Система захисту "4-2". Цю систему застосовують тільки проти команди, яка грає в неладі за системою '4-2'. Чотири захисники, які діють біля лінії, намагаються переміститися в сторону м'яча це зміцнює захист. Гравці, які вийшли вперед, заважають нападаючим другої лінії передавати м'яч і робити кидки у ворота з далеких дистанцій.
Методика навчання вправ з футболу
Удар внутрішньою стороною ступні по нерухомому м'ячу
І. Виконання ударних рухів без м'яча.
2. Удар по летячому м'ячу партнеру або в стінку.
3. Удар по м'ячу після того, як зроблено один крок.
4. Стоячи На відстані за кілька кроків від стінки, сильнішою ногою завдати 50 ударів по м'ячу з місця. М'яч повинен летіти прямолінійно.
5. Удар по м'ячу в стінку або партнеру після кількох кроків повільного бігу.
Удер внутрішньою стороною ступні по м'ячу, який котиться
1. Партнери розміщуються один проти одного на відстані 4-5 кроків і несильно б'ють по м'ячу так, щоб

 
 

Цікаве

Загрузка...