WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Товарна біржа - Реферат

Товарна біржа - Реферат

впливають на світовий ринок, можливість чи продати купити товар конфіденційно має дуже важливе значення. У таких випадках біржові контракти незамінні.
5. Швидкість.
Більшість бірж, що особливо мають справу з товарами широкого вжитку, може дозволити швидку реалізацію контрактів і товарів без зміни цін. Завдяки цьому торгівля відбувається дуже швидко.
Як це відбувається? Наприклад, хтось хоче купити 10000т цукру. Він може це зробити, купити 200 ф'ючерсних контрактів по 50т на один контракт. Така угода може бути зроблена за кілька хвилин. Далі, усіх 200 контрактів гарантовані, і тепер у покупця є час для переговорів на надання більш вигідних умов.
6. Гнучкість.
В ф'ючерсних контрактах закладений колосальний потенціал, здійснювати з їх допомогою незліченна безліч варіантів операцій. Адже і продавець, і покупець мають можливість, як поставити (прийняти) реальний товар, так і перепродати біржовий контракт до настання терміну постачання, що відкриває перспективи широкої і різноманітної варіантності.
7. Ліквідність.
Говорячи загалом, "ф'ючерсні" ринки мають величезний потенціал для безлічі операцій, зв'язаних зі швидким "переливом" капіталу і товарів, тобто ліквідністю. Одним з показників ліквідності є загальний обсяг торгівлі на біржах. Обсяг торгівлі на ф'ючерсних біржах тільки з товарами перевищує 2.5 трлн. дол.
8. Можливість арбітражних операцій.
Завдякигнучкості ринку і точно визначених стандартів цих контрактів, відкриваються широкі можливості. Вони дозволяють вести справи виробникам, покупцям, біржовим ділкам з необхідною гнучкістю операцій і маневреністю політики фірм у ринкових умовах, що змінюються.
Тепер про різницю між відкритою і закритою біржами. Вона полягає в тім, що в першому випадку угоди можуть полягати тільки між біржовими маклерами і брокерами, що представляють інтереси і виступають від імені, як учасників біржі, так і разових покупців. В другому випадку контракти можуть укладати і клієнти біржі як самостійно, так і через посередників. На початковому етапі, коли ще не відпрацьований механізм біржової торгівлі і відсутні методи захисту інтересів продавців і покупців, доцільно проводити закриті торги.
Будь-яка товарна біржа має два основних напрямки діяльності: оптова торгівля з однієї сторони і котирування цін товарів з іншої. Зупинюся на останньому.
В усіх закордонних країнах біржова діяльність поряд з банківською і грошовою системою служать об'єктом державного регулювання. Це не випадково. У ринковій економіці при відсутності прямого директивного втручання в підприємницьку діяльність саме біржі є інструментом непрямого, але дуже істотного впливу на бізнес. Незважаючи на те, що, на біржі контролюється невелика кількість товарів, більшість з них носить стратегічний характер. Тому ті ціни, що на біржі в умовах вільного ціноутворення відбивають рух ринку того чи іншого товару, служать своєрідним індикатором стану економіки країни.
Сьогодні між найбільшими товарними біржами налагоджені інформаційні зв'язки. Це сприяє вирівнюванню цін і формуванню єдиного світового ринку.
Форвардні угоди (чи термінові угоди).
Це взаємна передача прав і зобов'язань у відношенні реального товару з відстроченим терміном постачання. Відмінною рисою цих угод явл. те, що момент висновку зобов'язань угод не збігається з моментом їхнього виконання. Об'єктом таких угод може виступати як номінальний товар, так і товар, що буде зроблений до встановленого терміну.
Різновидом форвардних угод є:
1. Угоди з заставою - це договір, у якому один контрагент виплачує іншому контрагенту в момент висновку договору суму, взаємовизначену договором між ними як гарантію виконання своїх зобов'язань. Застава має на меті забезпечити інтереси продавця і покупця. При угоді з заставою на покупку його платником явл. покупець, у цьому випадку інтерес відбивається продавця. Розмір застави: від 1 до 100%.
2. Угоди з премією - це договір, при якому один з контрагентів на основі особливої заяви до визначеного дня за установлену винагороду одержує право зажадати від свого контрагента або виконання зобов'язань за договором, або відмовитися від угоди.
1) Прості угоди з премією. При цих угодах сторона (платник) одержує право відступного, тобто контрагент за сплату раніше встановленої суми відступає від виконання договору. Цей вид угод у залежності від того, хто платник премії 2х видів: угоди з умовним продажем і угоди з умовною покупкою.
2) Подвійні угоди з премією. Договори, у яких платник премії одержує право на вибір між позицією покупця і позицією продавця, а також право, якщо є угода контрагентів, відступити від угоди. Якщо права платника премії збільшуються при таких угодах, то величина збільшується вдвічі. Ця премія може враховуватися як величина окрема від суми угоди, чи включатися в суму угоди.
3) Складні угоди з премією. Це договори, що являють собою з'єднання 2х протилежних угод із преміями, укладені однієї і тією же брокерською фірмою з двома іншими учасниками біржової торгівлі.
4) Кратні угоди з премією. Договори, при яких один з контрагентів одержує право за визначену премію на користь іншої сторони збільшити в скількі^-те разів у товару, що належить відповідно до суті угоди до чи передачі прийому товару: угоди з вибором покупця й угоди з вибором продавця.
Форвардні угоди мають ще один різновид:
1. Угоди з кредитом - це угода між брокером і клієнтом, по якому брокер зобов'язується в обмін на товар, запропонований клієнтом, надати йому цікавлячий клієнта товар. Брокер з цією угодою звертається в банк, де одержує кредит на здійснення. угоди. Як правило, здобувається дефіцитний товар. Брокер самостійно продає товар на біржі і повертає кредит баку.
2. Угоди з умовою - це угода, при заключенні якої брокер повинний виконати доручення клієнта. Брокер має право відмовитися.
Опціонні угоди.
Різновидом ф'ючерсних угод є опціонні угоди. Особливість: об'єктом угод ставати зобов'язання чи купити продати деяке число фьюч. угод, але за заданою ціною. Тут менше ризик.
Під опціонами розуміють особливий вид біржових угод з обмеженими в порівнянні зі звичайними ф'ючерсними операціями ризиком. Це договірне зобов'язання чи купити продати визначений вид чи цінностей фінансових прав по заздалегідь установленій ціні в межах погодженого періоду. В обмін на одержання такого права покупець опціону сплачує його

 
 

Цікаве

Загрузка...