WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Міжнародні фінансові інституції. Регіональні фінансово-кредитні установи - Реферат

Міжнародні фінансові інституції. Регіональні фінансово-кредитні установи - Реферат


Реферат на тему
Міжнародні фінансові інституції. Регіональні фінансово-кредитні установи
Регіональні фінансово-кредитні установи
Регіональні фінансово-кредитні організації в межах Західної Європи, Латинської Америки, Африки, Південно-Східної Азії та в регіоні колишнього СРСР (нині СНД) створюються поступово, відповідно до певних етапів розвитку світогосподарських зв'язків та інтенсивності інтеграційних процесів.
Вище (п. 8.3) вже йшлося про заснований 1958 p. Європейський інвестиційний банк (ЄІБ). Він функціонує як фінансове автономна і юридичне самостійна організація в рамках ЄС. Його створено з метою:
o сприяння збалансованому і стабільному розвиткові спільного ринку в інтересах Співтовариства;
o надання позик і гарантій на некомерційній основі для поліпшення фінансування в усіх секторах економіки:
- проектів розвитку найменш розвинутих регіонів;
- проектів модернізації і конверсії підприємств або підтримки нових видів діяльності, зумовлених прогресом у розвитку спільного ринку;
- проектів, які викликають спільний інтерес декількох країн - членів ЄС за рахунок різних джерел, що наявні у держав.
Членами ЄІБ є 14 держав Європи - членів ЄС, за винятком Франції. Банк надає кредити як державним, так і приватним структурам у секторах комунікацій, економічної й енергетичної інфраструктур, промисловості, послуг і сільського господарства.
ЄІБ фінансує тільки частину вартості проектів, доповнюючи власні кошти позичальника та інші джерела фінансування. Його позики, як правило, не перевищують 50 % загальної суми вкладених у проект
коштів.
Фінансування інвестиційних програм здійснюється у поєднанні
з операціями структурних фондів ЄС, до яких належать діючі під керівництвом Європейської комісії Європейський фонд розвитку, Європейський соціальний фонд та Європейський фонд сільськогосподарської орієнтації і гарантій, а також з іншими подібними фінансовими інститутами.
Позики Європейського інвестиційного банку можуть бути реалізовані у поєднанні з безкомпенсаційною допомогою з боку ЄС чи окремих держав, які входять до Союзу. Великомасштабні проекти фінансуються за рахунок окремих позик, угоди про які укладаються безпосередньо з організаторами проекту або через їх фінансових посередників. Так було, наприклад, при здійсненні фінансування проекту спорудження тунелю під Ла-Маншем.
Банк надає довгострокові позики, строк яких залежить від типу об'єктів і коливається від 7 до 12 років для промислових об'єктів та до 20 і більше років для проектів з розвитку інфраструктури.
Позики, як правило, сплачуються згідно з паритетом або в одній валюті, або в декількох різних валютах. Це валюти держав - членів Банку, євро та деякі вільно конвертовані валюти.
ЄІБ може фінансувати проекти за межами ЄС:
o у державах, які підписали Ямайську конвенцію;
o у країнах, які підписали угоду про співробітництво або створили асоціації з ЄС (Середземноморський регіон. Центральна і Східна
Європа, Азія і Латинська Америка);
o у країнах - членах Європейської асоціації вільної торгівлі.
У цьому разі кредити надаються:
o для фінансування певних типів проектів, які мають особливе значення для ЄС, наприклад у сфері телекомунікацій та енергопостачання;
o як граничні суми кредиту для фінансування проектів у одній
чи групі країн згідно з угодами, конвенціями і рішеннями про фінансове співробітництво.
У 1991 p. розпочав свою діяльність новий регіональний міжнародний банк - Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), засновниками якого стали 40 країн світу. Місцеперебування його - Лондон. Банк створений спеціально для сприяння економічним реформам у країнах Східної Європи та державах - колишніх республіках СРСР. Нині він активно допомагає постсоціалістичним країнам у реформуванні економіки та створенні конкурентоспроможної промисловості, розвитку взаємовигідних зв'язків між західно- та східноєвропейськими країнами, фірмами.
Сьогодні членами ЄБРР є 57 держав світу.
Основними функціями банку є підтримка проведення країнами-членами структурних і галузевих економічних реформ, включаючи демонополізацію, децентралізацію і приватизацію, з метою більш повної інтеграції їхніх господарських структур у світову економіку шляхом сприяння:
o організації, модернізації та розширенню виробничої, конку-рентоспроможної і приватновласницької діяльності, перш за все малих і середніх підприємств;
o мобілізації національного й іноземного капіталу і впровадженню ефективного управління;
o інвестиціям у виробництво з метою створення конкурентного середовища, підвищення продуктивності праці, якості життя та поліпшення умов праці;
o наданню технічної допомоги в підготовці, фінансуванні й реалізації проектів;
o стимулюванню і розвитку ринків капіталу;
o реалізації значних і економічно обґрунтованих проектів, у яких задіяно більше однієї країни;
o екологічно стабільному розвиткові.
Статутний капітал ЄБРР розподіляється так: 50 % капіталу належить країнам Європейського Союзу; 13,7 - країнам Східної та Центральної Європи; 11,3 - іншим європейським країнам; 10- США; 8,5 - Японії; 6,5 % - іншим країнам світу.
Стратегія ЄБРР щодо України, яка стала членом Банку в 1992 p., випливає з його загальних завдань з урахуванням специфіки економічного розвитку нашої країни в сучасних умовах. Так, відразу після того, як Україна стала членом ЄБРР, відповідно до умов, викладених у постанові Ради керуючих Європейського банку реконструкції та розвитку від 28 березня 1992 p., нашій країні було відкрито кредитну лінію ЄС обсягом 130 млн ЕКЮ для закупівлі медикаментів і продовольства, яку в наступному році було вичерпано.
Пріоритетними проектами фінансування для України виступають: конверсія, розвиток сільського господарства, приватизація, транспорт, телекомунікації, охорона навколишнього середовища.
Важливу кредитну угоду було укладено між державною адміністрацією Бориспільського аеропорту, урядом України та керівництвом Європейського банку реконструкції та розвитку 24 грудня 1993 p. на суму 5,1 млн дол. США для реконструкції найбільшого в Україні міжнародного аеропорту "Бориспіль". За рахунок цього кредиту реконструйований аеропорт значно збільшив свою пропускну спроможність, побудовано нові пасажирські термінали, їх забезпечено високими сервісними умовами обслуговування пасажирів, створено конвеєрні стрічки та каруселі для доставки багажу, впроваджено комп'ютерну систему реєстрації на терміналах та світлових табло для оголошення рейсів.
У грудні 1994 p. Україна підписала з ЄБРР угоду про надання кредиту загальним обсягом 100 млн ЕКЮ (близько 120 млн дол. США), які мали бути надані чотирма траншами (10, 20, 20 і 50 млн ЕКЮ) протягом чотирьох

 
 

Цікаве

Загрузка...