WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Фінансові послуги на валютному ринку - Реферат

Фінансові послуги на валютному ринку - Реферат


Реферат на тему
Фінансові послуги на валютному ринку
План
1. Приклади розрахунку крос-курсів
2. Операції опціон і своп
3. Визначення ефективності операцій, пов'язаних з конвертованістю валют
4. Міжнародний кредит. Місце валютного ринку у системі світової валютної системи.
5. Особливості організації міжнародних розрахунків
6. Основні форми міжнародних розрахунків
7. Валютні клірингові розрахунки. Розрахунки за допомогою блок-рахунків
Література
1. Приклади розрахунку крос-курсів
Приклад 1 Банк у проголосив наступне котирування валют: долар США/гр. од. - 2,112 - 2,132; німецька марка/гр. од. - 1,628 - 1,635. Визначити крос-курс долара США до німецької марки.
Розв'язання. Якщо клієнт хоче купити долари США за німецькі марки, йому спочатку треба продати марки за гр. од. за курсом 1,628. Отже, при цій операції 1 гр. од. = німецької марки.
Після цього на отримані гр. од. потрібно купити долари США за курсом 2,132. У цій операції 1 дол. США = 2,132 гр. од.
Отже: 1 дол. США = 2,132 = 1,3096 німецької марки.
Таким чином, крос-курс долара до німецької марки (курс продажу) буде дорівнювати 1,3096.
Якщо клієнт хоче продати долари США за німецькі марки, йому спочатку треба продати долари за гр. од. за курсом 2,112. При цьому
1 дол. США = 2,11 гр. од.
Потім на отримані гр. од. потрібно купити німецькі марки за курсом 1,635. При цьому 1 гр. од. = німецької марки.
Отже: 1 дол. США = 2,112 = 1,2917 німецької марки.
Таким чином, крос-курс долара США до німецької марки (курс покупця) буде дорівнювати 1,2917.
У міжнародних валютних розрахунках при визначенні крос-курсів валют у якості третьої валюти, як правило, використовується долар США.
Приклад 2 Швейцарський банк дає наступні котирування: долар
ША/німецька марка - 1,8183 - 1,8193, долар США/ швейцарський франк - 1,6627 - 1,6637. Визначити крос-курс німецької марки до швейцарського франка.
Розв'язання. Якщо клієнт хоче купити німецькі марки за швейцарські франки, йому спочатку необхідно обміняти швейцарські франки на долари США за курсом 1,6637. У цій операції: 1 дол. США = 1,6637 швейцарського франка.
Після цього на отримані долари треба купити німецькі марки за курсом 1,8183. У цій операції: Отже, 1 німецька марка = 1/1,8183 1,6637 = 0,9150 швейцарського франка. Таким чином, крос-курс німецької марки до швейцарського франка буде дорівнювати 0,9150 (курс продавця).
Якщо клієнт хоче продати німецькі марки за швейцарські франки, йому спочатку слід продати марки за долари США за курсом 1,8193. У цій операції:
1 німецька марка = 1 /1,8193 дол. США. Потім на отримані долари треба купити швейцарські франки за курсом 1,6627. У цій операції 1 дол. США = 1,6627 швейцарського франка. Отже, 1 німецька марка = 1/ 1,8193 1,6627 = 0,9139 швейцарського франка. Таким чином, крос-курс німецької марки до швейцарського франка буде дорівнювати 0,9139 (курс покупця).
2. Операції опціон і своп
В операціях опціон клієнт сплачує банку невелику премію та одержує право купити валюту в будь-який день встановленого угодою періоду за зафіксованим при укладенні угоди курсом або відмовитися від купівлі-продажу, якщо виконання угоди за визначеним курсом у даному інтервалі часу виявиться для нього більш невигідним, ніж втрата коштів на премію. При сприятливому курсі виконання угоди дозволяє не тільки компенсувати витрати на премію, а й одержати певний прибуток.
Крім американського варіанта опціону, зміст якого викладений вище, існує ще й європейський, який відрізняється тим, що операція купівлі-продажу може відбуватися не тільки в межах визначеного інтервалу часу, а у заздалегідь установлений день.
Своп (англ. swop - міняти, на жаргоні валютного ринку - угода "купи-продай") є валютною операцією, що поєднує купівлю валюти на умовах спот у замін на національну з наступними викупами. Операція свот здійснюється з метою придбання валюти, необхідної для міжнародних розрахунків, підтримки певних залишків на поточних рахунках, диверсифiкацiї валютних резервів, тобто перевід резервiв з однієї валюти в іншу. Валютний своп - це комбінація двох протилежних конверсійних угод на однакову суму з різними датами валютування. Щодо свопу, то дата виконання найближчої угоди називається датою валютування, а дата виконання більш віддаленої за терміном зворотної угоди - датою завершення свопу. Свопи, як правило, укладаються на термін до 1 року.
Якщо найближча конверсійна угода є купівлею валюти (базової, як правило), а більш віддалена - продажем валюти, такий своп називається "купив/продав", а якщо навпаки, то "продав/купив".
Суть валютної операції своп полягає в обміні між двома банками на визначений час двох валют з поверненням один одному в кінці угоди початкових валют. Операція своп є різновидом репорту або депорту, тобто комбінацією готівкового продажу i термінової купівлі валюти або навпаки.
Репорт (франц. report) є терміновою угодою, при якій власник цінних паперів або валюти продає їх банку (на біржі) із зобов'язанням наступного викупу через певний строк за новою, більш вищою ціною (курсом). Різниця між продажною i покупною ціною складає фактичну плату за кредит. Ця різниця також називається репорт. Процентний дохід від укладення капіталу в домовленість репо визначається за формулою:
Д = ,
де Д - сума процентного доходу, грн.;
К - сума капіталу, грн.;
п - процентна ставка за домовленістю РЕПО, %;
t - кількість днів угоди за репортом;
360 - кiлькiсть днiв у фінансовому році.
Приклад. Процентний дохід від вкладення 100 тис. дол. США в одноденній домовленості репо при ставці 7,2 % річних складає 20 дол. США:
Звичайно, забезпеченням операції репорту є державні цінні папери, серед яких найбільш привабливими є державні короткострокові облігації.
Депорт (франц. deport) є терміновою угодою, протилежною репорту. Депорт укладається (як правило, на бiржi) у розрахунку на зниження курсу цiнних паперiв (валюти) з метою отримання прибутку у вигляді курсової різниці.
3. Визначення ефективності операцій, пов'язаних з конвертованістю валют
Складовою світової валютної системи є національна валютна система. Вона є формою організації економічних відносин країни, за допомогою яких здійснюються міжнародні розрахунки, утворюються та використовуються валютні кошти країни.
Структурними елементами національної валютної системи є:
- національна валюта - грошова одиниця держави;
- валютний паритет як основа валютного курсу;
- режим курсу національної валюти;
- конвертованість валюти;
- організація валютного ринку;
- національні органи, що обслуговують та регулюють валютні відносини країни;
- умови обміну національної валюти на золото та інші валюти.
Одним із найважливіших елементів національної валютної системи є категорія ринкової економіки - конвертованість національної грошової одиниці. Існує тісна залежність:без конвертованості валюти немає розвиненого ринку, без останнього не може бути повністю конвертованої валюти.
Умовою конвертованості є створення елементів власне конвертованості:
- реального курсу валюти;
- валютного ринку;
- свободи експортно-імпортних валютних операцій та використання в них національної валюти.
Чим більше валютних обмежень використовується в країні, тим менш конвертованою є її валюта. Відсутність валютних обмежень означає

 
 

Цікаве

Загрузка...