WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Фінансові послуги на валютному ринку - Реферат

Фінансові послуги на валютному ринку - Реферат

іноземній валюті = Сума в національній валюті І курс.
При прямому котируванні іноземної валюти курс продажу буде більше курсу покупки.
Приклад 1. Банк встановив наступний курс долара США: покупка - 2,112 гр. од., продаж - 2,132 гр. од. Визначити: а) скільки гр. од. можна отримати за 250 дол. США; б) скільки доларів США можна купити на 200 тис. гр. од.
Розв'язання:
а) сума в гр. од. = 250 х 2,112 = 528 гр. од.
б) сума в доларах США = = 93808,63 дол. США.
При використанні непрямого котирування вартість одиниці національної валюти виражається в іноземній валюті.
Наприклад, курс долара США у Великобританії виражається як кількість доларів США за один фунт стерлінгів. В Україні при непрямому котируванні курс долара США буде визначатися як кількість доларів США за одну гривню. Тому для переведення суми в національній валюті в еквівалентну їй суму в іноземній валюті її необхідно помножити на курс:
Сума в іноземній валюті = Сума в національній валюті х Курс.
Отже, при непрямому котируванні для переведення суми в іноземній валюті в еквівалентну їй суму в національній валюті її необхідно поділити на курс:
Сума в національній валюті = Сума в іноземній валюті І Курс.
При непрямому котируванні, на відміну від прямого, курс покупки іноземної валюти буде більшим курсу її продажу.
Приклад 2. Банк у Лондоні встановив наступний курс долара США: продаж - 2,2510 дол. США за фунт стерлінгів; покупка - 2,2520 дол. США за фунт стерлінгів. Визначити: а) скільки фунтів стерлінгів можна отримати за 1000 дол. США; б) скільки доларів США можна отримати за 1000 фунтів стерлінгів.
Розв'язання.
а) сума у фунтах стерлінгів = = 444,05 ф. ст.
б) сума в доларах США = 1000 2, 2510 = 2251 дол. США.
Сторони Bid i Offer і розмір маржі в котируванні валютних курсів. На валютному ринку банки котирують валютні курси з використанням двох сторін - bid i offer. Якщо подивитись на котировку курсів у газетах, в обмінному пункті або на моніторі Рейтер, можна побачити такий напис:
або .
Bid - це курс купівлі. За котировкою bid банк купує базову валюту, в нашому випадку USD - долари США, продає валюту, що котирується, тобто німецькі марки.
Offer - це курс продажу. За котировкою offer банк продає базову валюту - долари, а купує німецькі марки.
У визначенні дій, які необхідно здійснити з базовою валютою за стороною bid чи стороною offer, важливе значення має: хто і кому котирує валютний курс. Як правило, комерційні банки котирують курс своїм клієнтам - компаніям, фізичним особам, однак на міжбанківському ринку банки котирують один одному. Вищенаведене правило відноситься до банку, що котирує курс.
Для полегшення розуміння і запам'ятовування сторін bid i offer наведемо наступну схему:
Припустимо, що клієнт банку тримає валютний рахунок у доларах США, але за умовами угоди повинен заплатити за поставлене обладнання німецькі марки. Виставляючи банку платіжне доручення в німецьких марках проти свого доларового рахунку, клієнт фактично просить здійснити йому конверсію доларів у необхідні для закупки обладнання марки. Банк виконує конверсію за котировкою bid, купуючи у клієнта долари (шляхом списання їх з рахунку клієнта) і продаючи йому марки (зараховуючи їх на рахунок клієнта і здійснюючи платіж).
Це правило застосовується також і в діяльності банківських обмінних пунктів. Різниця між правою та лівою стороною котировки називається спред (spread) або маржа (margin) і служить основою для отримання банком прибутку за протилежними угодами з клієнтами або іншими банками. Маржа (спред) може розглядатись як "плата за послуги".
Зміна у маржі залежить від декількох причин.
- Статус контрагента. Розмір банківської маржі ширше для клієнтів банка, ніж для інших банків на міжбанківському ринку. При котировці курсу долара до німецької марки (USD/DEM) на міжнародному валютному ринку ширина спреду складає не більше 10 пунктів (як правило, 5 пунктів) - 1,5510/20.
- Ринкова кон'юнктура. В умовах нестабільного курсу, що швидко змінюється, розмір маржі звичайно більший.
- Валюта, що котирується, і ліквідність ринку. Розмір маржі більший при котировці банком валюти, що рідко вживається або за угодами на менш ліквідному ринку.
- Сума угоди. На світових валютних ринках банки котирують стандартні спреди в 5 пунктах за угодами на середньоринкові суми від 1 до 10 млн. доларів проти німецької марки, японської ієни, фунта стерлінгів, швейцарського франка.
- Характер відносин між контрагентами. Якщо між банками-контрагентами протягом ряду років склались стійкі позитивні відносини, відсутні випадки невиконання умов угод, дилери банків добре знають один одного, то розмір маржі може бути більш вузьким. Якщо дилер банку не бажає здійснювати конверсійні угоди з певним контрагентом, але в силу ряду обставин не хоче відмовляти йому прямо, то він прокотирує широкий спред, завідомо прирікаючи контрагента на відмову від операції.
Відкрита валютна позиція. Відкрита валютна позиція - це неспівпадання вимог (активів) і зобов'язань (пасивів) в іноземній валюті для учасника валютного ринку (банку, компанії).
Позиція буває довгою і короткою. Довга позиція означає перевищення вимог в іноземній валюті над зобов'язаннями і позначається знаком "+".
Коротка позиція - перевищення зобов'язань в іноземній валюті над вимогами, позначається знаком "-".
Наприклад, при купівлі банком 1 млн. доларів США за німецькі марки за курсом 1 5500 утворюється довга позиція на суму 1 млн. доларів і коротка - на суму 1 550 000 марок. Ці позиції можуть бути виражені у вигляді запису:
+1 000 000 USD - 1 550 000 DEM.
Будь-яка валютна позиція означає загрозу ризику зміни валютних курсів і, як наслідок, можливі прибутки або збитки. Як правило, для зручності відкрита валютна позиція враховується у базовій валюті.
5. Стратегія валютного арбітражу
Валютний арбітраж є операцією з купiвлi-продажу валюти з наступною оберненою угодою з метою отримання прибутку вiд рiзницi валютних курсів. Арбітраж може працювати на основі котирування двох видів - прямого і непрямого.
Валютний арбiтраж буває часовим i просторовим, простим i складним. Простий валютний арбiтраж - це арбiтраж, який здiйснюється з двома валютами. Складний або непрямий арбітраж - це арбiтраж, що проводиться з великою кількістю валют на різних ринках. Маклер ніби піднімається східцями, обмінюючи куплену валюту на третю, четверту. Причому повернення до початкової валюти на завершальній стадії не

 
 

Цікаве

Загрузка...