WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Моє бачення моєї майбутньої професії фінансиста - Реферат

Моє бачення моєї майбутньої професії фінансиста - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Моє бачення моєї майбутньої професії фінансиста"
ПЛАН
Вступ
1. Чому я хочу здобути професію фінансиста
2. Що я знаю про фінанси та професію фінансиста
Висновок
Список використаної літератури
Вступ
Працівники фінансової системи країни забезпечують збір достатніх засобів для покриття витрат, які передбачені в бюджетах всіх рівнів. Завдяки професіоналізму фінансових працівників створюються сприятливі умови для подальшого вдосконалення бюджетно-податкового законодавства, втілення нових методів бюджетного планування і податкового управління для підвищення степеня ефективності системи казначейства.
Співпрацюючи з публічними органами влади, сьогодні стали нормою сучасні заробітні плати, пенсії, інші соціальні та економічні виплати, які передбачені бюджетом, а також виконання зовнішніх зобовязань держави. А ще фінансисти виконують найбільш вагому функцію - забезпечують фінансову безпеку країни.
Хто знає все про гроші? Звичайно, фінансисти, адже саме вони мають справу з грошима кожний день - і на роботі, і вдома.
"Хороший фінансист - не спрінтер, а марафонець" - кажуть досвідчені фінансисти, маючи на увазі те, що розрахунки та підходи далекоглядного фінансиста мають стосуватися не тільки короткочасного планування, але й особливостей розвитку подій в далекому майбутньому.
1. Чому я хочу здобути професію фінансиста
Мені подобається думка про те, що я зможу навчитися розпоряджатися фінансами не тільки в межах конкретного підприємства чи фірми, але й зможу знати, що робити з власними фінансами, які сподіваюся заробляти, будучи на посаді фінансиста.
Планування, розподіл фінансів, формування капіталу і тому подібне - ось далеко не весь перелік того, що робить фінансист практично будь-якого рівня.
Підходи фінансистів до грошей суттєво відрізняються від поглядів і підходів людей інших спеціальностей. Так, наприклад,
По-перше, фінансисти чітко усвідомлюють необхідність планування. По-друге, вони відносяться до грошей набагато спокійніше. Є чимала фінансових директорів, які роблять для своєї родини те ж, що і для своєї компанії. Для фінансистів гроші - скоріше, засіб досягнення чогось, але не самоціль.
У фінансистів інший стиль мислення. У фінансистів більш скрупульозний підхід до грошей, тому що вони з грошима мають справу постійно, і підходи по управління корпоративними фінансами відбиваються на фінанси особисті.
Гроші на кожну людину діють по-різному. Тобто, у тих, хто сприймає їхній як звичайний інструмент, особливих проблем не виникає. Але ті, для кого превалює бажання заробити багато грошей, згодом починають псуватися, у них починають виявлятися негативні риси характеру. Фінансисти звикли до великих обсягів грошей, тому до грошей вони відносяться набагато спокійніше.
Ось тому я й хочу стати фінансистом.
2. Що я знаю про фінанси та професію фінансиста
Фінанси - економічний інструмент розподілу та перерозподілу валового внутрішнього продукту (ВВП) та національного доходу, засіб контролю за утворенням та використанням фондів грошових коштів. Головне призначення фінансів - через утворення грошових доходів та фондів забезпечити не лише потреби держави та підприємств в грошових коштах, але і контроль за використанням фінансових ресурсів.
Фінансист - людина, яка займається залученням, розміщенням і використанням грошових ресурсів (у різних видах), що має своєю метою одержання запланованого обсягу прибутку, і враховує всі можливі види ризику при здійсненні цих операцій.
Більш загальне визначення фінансиста - людина, яка займається операціями на ринках капіталу (акціонерних, боргового, похідних інструментів) або на ринку фінансових послуг, обслуговуючи юридичних та фізичних осіб (кредитування, рентне збереження грошей, конверсійні операції).
Фінанси є життєво важливою системою в економіці та суспільстві в цілому. Налагоджені фінансові відносини виступають запорукою нормальної життєдіяльності Фінанси відіграють важливу роль, тому що фінанси пронизують усе наше життя, з фінансовими категоріями ми зустрічаємось повсюди, адже до них належать податки, доходи, прибуток, бюджет, пенсії, дотації, штрафи, фінансові санкції. Тому мій вибір професії - це фінансист.
На фоні фінансової безграмотності населення діяльність фахівців втрачає міцну опору, без якої дуже важко досягти належної організації у функціонуванні фінансів. Без достатньої ж кількості висококваліфікованих професіоналів неможливо забезпечити відповідну результативність фінансової діяльності, надійність і стабільність фінансової системи.
Фінансист - це:підприємець, що для провадження своєї підприємницької діяльності став засновником або (спів)власником підприємства, на якому здійснюється діяльність у галузі фінансів (банк, страхувальна фірма тощо) і тим підприємець-фінансист відрізняється від промисловця та/або підприємця, що займається торгівельною діяльністю (таких раніше називали купцями).
Фінанси є історично сформованою, складною та багатогранною економічною категорією. Термін "фінанси" походить від латинського "грошовий платіж". Вперше він був застосований на практиці в Італії у XIII ст. Зокрема, у Флоренції, Венеції, Генуї, де були добре розвинені торгівля, грошові розрахунки та банківська справа. Цим словом позначалися платежі та внески, які здійснювалися на користь держави. Фактично під фінансами розуміли державне публічне господарство або господарство будь-якого утворення нижчого рівня: земство, міська община тощо.
У цей період у деяких країнах, наприклад, Німеччині, термін "фінанси" мав негативне значення. Цей термін використовували у контексті із здирництвом, хабарництвом, вимаганням тощо. Вперше у сучасному трактування категорія "фінанси" почала

 
 

Цікаве

Загрузка...