WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Моє бачення моєї майбутньої професії фінансиста - Реферат

Моє бачення моєї майбутньої професії фінансиста - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Моє бачення моєї майбутньої професії фінансиста"
ПЛАН
Вступ
1. Чому я обираю професію фінансиста
2. Основні риси професії фінансиста, роль фінансів у житті суспільства
3. Функції фінансів
Висновок
Список використаної літератури
Вступ
Хто знає все про гроші? Звичайно, фінансисти, адже саме вони мають справу з грошима кожний день - і на роботі, і вдома.
"Хороший фінансист - не спрінтер, а марафонець" - кажуть досвідчені фінансисти, маючи на увазі те, що розрахунки та підходи далекоглядного фінансиста мають стосуватися не тільки короткочасного планування, але й особливостей розвитку подій в далекому майбутньому.
Мені подобається думка про те, що я зможу навчитися розпоряджатися фінансами не тільки в межах конкретного підприємства чи фірми, але й зможу знати, що робити з власними фінансами, які сподіваюся заробляти, будучи на посаді фінансиста.
Планування, розподіл фінансів, формування капіталу і тому подібне - ось далеко не весь перелік того, що робить фінансист практично будь-якого рівня.
Підходи фінансистів до грошей суттєво відрізняються від поглядів і підходів людей інших спеціальностей. Так, наприклад,
финансисты четко осознают необходимость планирования, о чем уже было сказано выше. Во-вторых, они относятся к деньгам намного спокойнее. "Отношение финансистов к деньгам и управлению личными финансами совсем другое, - говорит Софья Ткачева. - У меня есть масса знакомых финансовых директоров, которые делают для своей семьи то же, что и для своей компании. Но я не знаю ни одного человека, который работает в какой-либо другой нефинансовой сфере, который таким же образом планирует личные финансы. Для финансистов деньги - скорее, средство достижения чего-то, но не самоцель".
"У финансистов другой стиль мышления, - считает Сергей Каратаев. - Когда нас учили, нам прививали, что все нужно считать - план, факт, анализ. Многие из тех, с кем я учился в Финансовой академии, ведут бюджеты. И этого не делают многие из моих знакомых, которые не имеют финансового образования. Они не понимают, зачем это нужно делать, тратят все, что зарабатывают. У финансистов более скрупулезный подход к деньгам, потому что они с деньгами имеют дело постоянно, и подходы по управлению корпоративными финансами транслируются на финансы личные".
"Деньги на каждого человека действуют по-разному, - считает Антон Ходарев. - То есть, у тех, кто воспринимает их как обычный инструмент, особенных проблем не возникает. Но те, для кого превалирует желание заработать много денег, со временем начинают портиться, у них начинают проявляться негативные черты характера. Финансисты привыкли к большим объемам денег, поэтому к деньгам они относятся гораздо спокойнее. Любой финансист знает, что деньги - это просто казначейский билет Банка России или другой страны. Я знаю некоторых бизнесменов, которые периодически устраивают сожжение крупных денежных сумм, чтобы прочувствовать, что деньги - это не благо, не любовь близких, не какие-либо ценности, а просто бумага, не более того".
Світ професій різноманітний і цікавий. Важливо не розгубитися в ньому і зробити правильний вибір. Помилково обрана професія - це втрачений час, гроші і розчарування у ній. Адже роботі ми присвячуємо значну частину свого життя, прагнемо досягти успіху, визнання.
А якщо помилилися - й душа не лежить до обраної спеціальності? Впадати у відчай не слід. У державній службі зайнятості фахівці з профорієнтації підкажуть, яка робота вам підходить, відповідно до здібностей та уподобань, у якій сфері ви почуватиметесь комфортно. А головне - які професії користуються на ринку праці найбільшим попитом.
Фінансист - це:підприємець, що для провадження своєї підприємницької діяльності став засновником або (спів)власником підприємства, на якому здійснюється діяльність у галузі фінансів (банк, страхувальна фірма тощо) і тим підприємець-фінансист відрізняється від промисловця та/або підприємця, що займається торгівельною діяльністю (таких раніше називали купцями).
Робота фінансиста вимагає особливої відповідальності, дисципліни і організованості. Але і з цифрами можна працювати творчо. Навіть у тому, як їх оформити, як працювати зі спеціальними комп'ютерними програмами.
1. Чому я обираю професію фінансиста
Фінансист - професія особливо популярна в наші дні. Недаремно багато моїх ровесників прагнуть оволодіти економічними знаннями, бо в майбутньому фінансового працівника ніщо і ніхто не зможе замінити. Аналіз, прогноз, перспектива, розрахунок можливих ризиків необхідні кожному підприємству, кожній приватній фірмі і в цілому країні.
Виходячи з цього професія фінансиста для мене виглядає досить цікавою. Дана професія вимагає особливої відповідальності, дисципліни і організованості. Але і з цифрами можна працювати творчо. Навіть у тому, як їх оформити, як працювати зі спеціальними комп'ютерними програмами.
Фінанси є життєво важливою системою в економіці та суспільстві в цілому. Налагоджені фінансові відносини виступають запорукою нормальної життєдіяльності Фінанси відіграють важливу роль, тому що фінанси пронизують усе наше життя, з фінансовими категоріями ми зустрічаємось повсюди, адже до них належать податки, доходи, прибуток, бюджет, пенсії, дотації, штрафи, фінансові санкції. Тому мій вибір професії - це фінансист.
На фоні фінансової безграмотності населення діяльність фахівців втрачає міцну опору, без якої дуже важко досягти належної організації у функціонуванні фінансів. Без достатньої ж кількості висококваліфікованих професіоналів неможливо забезпечити відповідну результативність фінансової діяльності, надійність і стабільність фінансової системи.
2. Основні риси професії фінансиста, роль фінансів
у житті суспільства
Фінанси є історично сформованою, складною та багатогранною економічною категорією. Термін "фінанси" походить від латинського "грошовий платіж". Вперше він був застосований на практиці в Італії у XIII ст. Зокрема, у Флоренції, Венеції, Генуї, де були добре розвинені торгівля, грошові розрахунки та банківська справа. Цим словом позначалися платежі та внески, які здійснювалися на користь

 
 

Цікаве

Загрузка...