WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Податкова політика України. Реформування податкової політики - Реферат

Податкова політика України. Реформування податкової політики - Реферат

медичного обстеження, профілактики та допомоги працівникам (медпункти);
як безоплатні спортивні зали і майданчики для фізичного оздоровлення та психологічного відтворення працівників (крім будинків відпочинку, туристичних баз і т. п. установ), а також об'єкти житлово-комунального господарства, що перебувають на балансі й утримуються за рахунок такого платника податку.
Не оподатковуються споруди, виробництво (будівництво) яких не завершено, а також споруди, законсервовані за рішенням Кабінету Міністрів України або за рішенням власника споруди у встановленому порядку.
Порядок визначення дати початку експлуатації споруд встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Шляхи сполучення та передавальні пристрої підлягають оподаткуванню за переліком, щовстановлюється Кабінетом Міністрів України.
Споруди оподатковуються за ставкою, яка визначається законом про державний бюджет на черговий податковий рік, у розмірах не нижче одного й не вище трьох відсотків до бази оподаткування.
Ставка податку не може змінюватися протягом одного бюджетного року.
Базою оподаткування споруди є сукупна балансова вартість споруд, що перебувають у власності (користуванні) платника податку.
Балансова вартість споруди визначається у порядку, встановленому Законом України "Про оподаткування прибутку підприємства".
Сума амортизаційних відрахувань, нарахована протягом строку використання споруди, не може перевищувати 50 % її первісної балансової вартості.
Під терміном "первісна балансова вартість" розуміється сума витрат платника податку на придбання або будівництво споруди, відображена в обліку платника податку, із врахуванням індексацій вартості основних фондів, проведеної згідно з законодавством.
База оподаткування споруди, що перебуває у власності фізичної особи, незалежно від того, є вона суб'єктом підприємницької діяльності чи ні, встановлюється:
на підставі здійснюваного фізичною особою обліку витрат, пов'язаних з придбанням, будівництвом та поліпшеннями такої споруди;
за відсутності такого обліку - шляхом застосування цін на аналогічні споруди (їх балансової вартості), що перебувають у власності юридичних осіб, або шляхом обчислення балансової вартості за встановленою процедурою, для визначення поточної вартості одиниці виміру будівлі. При цьому база оподаткування споруди нараховується органом податкового контролю, який встановлює розмір податкових зобов'язань фізичної особи.
Платниками податку на нерухомість є власники нерухомості або особи, уповноважені власниками сплачувати податок.
У разі, коли нерухомість перебуває у спільній власності членів сім'ї, платником податку є глава сім'ї.
У разі, коли платника податку не виявлено, органи місцевого самоврядування за поданням державних податкових адміністрацій у місячний строк встановлюють власника зазначеної нерухомості або визначають уповноважену особу, яка має право розпоряджатися зазначеною нерухомістю.
Соціальні пільги для фізичних осіб
База оподаткування поточного року тієї будівлі, яка використовується главою сім'ї та членами його сім'ї як основне місце проживання, зменшується на суму, яка визначається відповідно до неоподатковуваних норм - 21 квадратного метра загальної площі такої будівлі на кожного члена сім'ї плюс 10 квадратних метрів на сім'ю.
База оподаткування будівлі, яка використовується главою сім'ї як садовий будинок, зменшується на суму неоподатковуваної норми - 60 квадратних метрів загальної площі.
Зазначене зменшення застосовується один раз щодо однієї будівлі, незалежно від кількості будівель, що знаходяться у власності глави сім'ї або членів цієї сім'ї, а також стосовно садового будинку.
В індивідуальних будинках, розташованих на території громад з населенням менш як 10 тис. постійних жителів, база оподаткування поточного року будівлі, яка використовується главою сім'ї та членами його сім'ї як основне місце проживання, зменшується на суму, розраховану, виходячи із 30 квадратних метрів загальної площі такої будівлі на кожного члена сім'ї плюс 10 квадратних метрів на сім'ю.
Зазначене зменшення застосовується один раз щодо однієї будівлі, незалежно від кількості будівель, які є у власності глави сім'ї. При цьому зменшення податку не застосовується.
Для самотніх непрацездатних громадян, що проживають у населених пунктах чисельністю менше 10 тис. чоловік і отримують житлові субсидії, база оподаткування додатково зменшується на 30 квадратних метрів.
Не включаються до бази оподаткування нежилі приміщення на території присадибної ділянки, на якій збудовано індивідуальний будинок - місце постійного проживання фізичної особи, - розташований на території громад з населенням менш як 10 тис. постійних жителів, у разі, коли такі нежилі приміщення використовуються для утримання свійських тварин і птахів, зберігання садового та іншого господарського інвентаря, для погребів (льохів), інших особистих та сімейних цілей, не пов'язаних із здійсненням підприємницької діяльності.
Нежилі приміщення будь-якого призначення, збудовані на території присадибної ділянки, прилеглої до індивідуального будинку, розташованого на території громад з населенням більш як 10 тис. жителів, оподатковуються у складі загальної площі такого індивідуального будинку.
Принагідне зазначимо, що під терміном "постійні жителі" розуміють фізичних осіб, зареєстрованих як таких, що мають місце постійного проживання на території визначеної громади.
Зменшення сум оподаткування поширюється також на будівлі, які орендуються фізичними особами для використання як основного місця проживання, а також будівлі, розташовані на присадибних ділянках, за умови, що договір оренди (найму) передбачає обов'язок цих осіб сплачувати податок на нерухомість. Коли ж будівля перебуває у спільній власності сім'ї, пільга надається один раз щодо однієї будівлі.
Податок на будівлі не перераховується і не сплачується у податковому році, якщо нарахована сума на кожний об'єкт нерухомості не перевищує двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Це правило не поширюється на оподаткування споруд.
Консервація нерухомості, що перебуває в державній власності або у власності територіальної громади, здійснюється відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, місцевої державної адміністрації або виконавчого органу місцевої ради.
Інші власники мають право прийняти рішення про консервацію нерухомості, сповістивши про це орган державної податкової адміністрації, який приймає рішення про зупинення стягнення податку.
При цьому законсервована нерухомість вважається переданою в управління Фонду державного майна України, який здійснює заходи щодо продажу такої нерухомості. Кошти,

 
 

Цікаве

Загрузка...