WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Облік у бюджетних установах. Касове виконання Державного бюджету України - Реферат

Облік у бюджетних установах. Касове виконання Державного бюджету України - Реферат

телеграфних повідомлень, одержаних від регіональних управлінь Національного банку.
Регіональні управління Національного банку забезпечують повне зарахування коштів по телеграфних авізо в день їх надходження і перерахування залишків транзитних рахунків в Операційне управління Національного банку. Залишки транзитних рахунків та непроведенні за відповідними рахунками авізо на перерахування доходів на централізований рахунок Міністерства фінансів України на звітні дати в управліннях НБУ не допускається.
У зведеному балансі НБУ рахунок № 100 показується у згорнутому вигляді. Там відображаються суми фактичних доходів Державного бюджету, зараховані на централізований рахунок Міністерства фінансів України № 100 та не перераховані залишки коштів, що надійшли в останній день звітного періоду на балансовий рахунок № 100 в комерційних банках.
Міністерство фінансів України здійснює фінансування видатків з Державного бюджету через Державне Казначейство, яке перебуває у його підпорядкуванні (далі - Міністерство фінансів), в межах асигнувань, передбачених у бюджеті відповідним міністерствам, відомствам, організаціям та установам, і залишку невикористаних коштів за централізованим рахунком Мінфіну № 100, для чого відкривається в Операційному управлінні Національного банку України на балансовому рахунку № 124 "Видатки Державного бюджету України" централізований рахунок за видатками Державного бюджету.
Облік витрачених коштів, переведених на рахунки розпорядників кредитів по підрозділах бюджетної класифікації, здійснює Міністерство фінансів України на підставі платіжних доручень та виписок із рахунку № 124.
Розпорядникам кредитів в установах банків залишаються діючі відкриті поточні пасивні рахунки на балансовому рахунку № 120 "Поточні бюджетні рахунки установ і організацій по Державному бюджету України".
Зазначені рахунки відкриваються в розрізі міністерств і відомств.
Нові поточні бюджетні рахунки організаціям відкриваються на підставі платіжного доручення Міністерства фінансів України або головного розпорядника бюджетних коштів.
У платіжному дорученні в графі "номер рахунку" зазначається "наново відкритий".
Перерахування бюджетних коштів на розрахункові рахунки підприємств, установ і організацій не допускається.
За бюджетними установами зберігаються раніше відкриті рахунки для обліку позабюджетних коштів.
При цьому кожній бюджетній установі відкривається тільки один рахунок для обліку позабюджетних коштів.
Фінансування капітальних вкладень за рахунок Державного бюджету здійснюється із загальних поточних рахунків.
Фінансування затрачених витрат по міністерствах, відомствах, організаціях і будовах, бюджетні асигнування для яких на 1993 p. відкриті на підставі планів № 12, з 1 липня 1993 p. здійснюється з окремих пасивних рахунків, які відкриваються на балансовому рахунку № 181 "Фінансування капітальних вкладень за рахунок Державного бюджету".
Витрати на капітальні вкладення за рахунок власних коштів підприємств і організацій здійснюються безпосередньо з розрахункових рахунків або з рахунків №№ 171, 174, 741, на які зараховуються відповідні цільові кошти.
Виписки з бюджетних поточних рахунків видаються розпорядникам рахунків.
Перерахування коштів Державного бюджету на поточні рахунки міністерств, відомств, підприємств і організацій та установ здійснюється Міністерством фінансів України платіжними дорученнями, складеними головними розпорядниками кредитів, на підставі поквартального розподілу асигнувань та звітних даних про їх освоєння. Платіжні доручення подаються в чотирьох примірниках, перший з яких підписується службовими особами і завіряється печаткою Мінфіну та з двома іншими надсилається банкові, четвертий залишається у Центральній бухгалтери Міністерства фінансів України.
У платіжних дорученнях, крім основних реквізитів, вказуються підрозділи бюджетної класифікації (розділ, гла-ва, параграф, стаття, символ звітності).
Для контролю з боку одержувача коштів у дорученнях також вказується сума асигнувань за планом з початку року до кінця поточного кварталу, сума фактично перерахованих коштів з початку року, включаючи дане доручення. Перерахування здійснюється у сотнях гривень.
Міністерство фінансів України, виходячи з наявних коштів на його рахунку, може заздалегідь видавати попередні платіжні доручення банкові на перерахування коштів із зазначенням у них строку використання.
Суми бюджетних коштів, що надійшли на розподільчі рахунки вищестоячих розпорядників, підлягають перерахуванню на рахунки одержувачів у дводенний строк.
Примірники доручень видаються при виписках банку власникам рахунків.
Пенсії пенсіонерам Міністерства оборони. Міністерства внутрішніх справ. Служби безпеки та інших військових формувань виплачуються установами Ощадного банку України в чинному порядку з відшкодуванням витрат установам Ощадного банку з Державного бюджету шляхом перерахування коштів Міністерством фінансів України на бюджетний поточний рахунок Ощадного банку України.
Видатки органів Державного комітету по матеріальних резервах сплачуються цим комітетом за рахунок одержаних з Державного бюджету коштів на його поточний рахунок.
Установи комерційних банків, уповноважені виконувати операції по касовому виконанню бюджету, складають щомісячні та річні звіти по доходах Державного бюджету України за підрозділами бюджетної класифікації і подають їх регіональним управлінням Національного банку України другого робочого дня наступного місяця.
Національний банк щомісячні звіти про доходи Державного бюджету за підрозділами бюджетної класифікації подає Міністерству фінансів 8 числа наступного місяця, а річний звіт - за домовленістю з ним.
У щомісячних звітах про касове виконання Державного бюджету відображаються залишки пасивних рахунків за доходами, відкритих у комерційних банках і управлінні Національного банку.
Загальна сума доходів у щомісячному звіті повинна дорівнювати залишкові балансового рахунку № 100 у зведеному балансі Національного банку.
Література:
1. Азаров В., Гурченко М. Основні напрями реформування державного підприємства // Екон. України. - 1995. - № 2. - С. 59-63.
2. Леонов Г. Ф., Хуторненко С. А., Шаблий Е. И.Особенности экономической культуры в США, Японии и странах Западной Европы. - К.: УкрНТИ, 1992. - 60 с.
3. Бабич В. П., Сало И. В. Государственное управление финансами в рыночной экономике. - К.: Акад. информатики, 1994. - 97 с.
4. Балтійський ринок цінних паперів // Україна-Бізнес. - 1995. - № 10. - С. 10.
5. Богиня Д., Волинський Г. До питания щодо різних варіантів ринкових реформ // Екон. Украйні. - 1994. - № 3. - С. 29-34.
6. Бондаренко А. Ф., Головко Г. М., Алибекова Б. Ш., Мищенко В. И. Основы маркетинга / Под ред. В. И. Мищенко. - Сумы: Слобожанщина, 1995. - 344 с.
7. Бобров В. Я. Основи ринкової економіки. - К.: Либідь, 1995. -320с.
8. Борисенко А. Экономико-математическая модель эффективного использования инвестиций // АПК: экономика, управление. - 1995. -№ 1. - С. 25-30.
9. Браунинг П. Современные экономические теории. - М.: Экономика, 1986. - 160 с.
10. Гальчинський А. С. Сучасна валютна система. - К. : Лібра, 1993. - 96с.
11. Геллер И. "Сі у" вводит свои индикаторы фондового рынка // Сі у. - 1995. - 11 апр. - С. 5-6.
12. Герасшмук М. Економічні та інституційні умови інвестиційної діяльності // Екон. України. - 1994. - № 12. - C.3-11.
13. Грядовая О. Ценообразование на рынке государственных ценных бумаг // Рос. экон. журнал. - 1995. - № 4. - С. 45-54.
14. Давидов О. Оптимальна структура джерел фінансування інвестицій на підприємствах // Екон. України. - 1994. - № 11. - С. 84-87.

 
 

Цікаве

Загрузка...