WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Облік у бюджетних установах. Касове виконання Державного бюджету України - Реферат

Облік у бюджетних установах. Касове виконання Державного бюджету України - Реферат


Реферат на тему:
Облік у бюджетних установах. Касове виконання Державного бюджету України
Облік у бюджетних установах
Кошти бюджету використовуються в основному на утримання та проведення заходів по бюджетних установах, тому ці кошти потребують чіткого обліку, який виявляється в повноті обрахування всіх коштів, їх своєчасному обліку та достовірності інформації по використанню коштів на ті чи інші заходи.
Бухгалтерський облік в бюджетних установах є дійовим важелем управління процесом виконання кошторисів видатків; через нього контролюється цільове призначення та ефективність використання коштів.
Аналіз показників використання коштів дає змогу забезпечити впровадження жорсткого режиму їх використання та досягти економії по видатках.
Облік використовується для відкриття кредитів, контролю за використанням грошових коштів, видатків, одержаних та переданих коштів, матеріальних цінностей.
В усіх бюджетних установах, як і в фінансових органах, бухгалтерський облік провадиться по єдиній системі, єдиній методології. Як правило, він ведеться централізованими бухгалтеріями лікувальних, освітніх, культурно-просвітних закладів. Винятком є те, що бюджетні установи, які не належать до централізованої бухгалтерії, ведуть облік самостійно.
Бухгалтерський облік шкіл, клубів, бібліотек та заходів по сільських і селищних установах ведеться бухгалтеріями сільських, селищних рад народних депутатів.
Держава надала бухгалтерам необхідні повноваження для забезпечення правильної організації бухгалтерського обліку, звітності та контролю за економним використанням бюджетних коштів і для їх збереження.
Централізовані бухгалтерії ведуть облік і складають звіти про виконання кошторисів обслуговуваних ними бюджетних установ. Вони ж складають кошториси видатків по цих установах і зведений кошторис видатків у встановлені строки й надають їх у фінансові органи по підпорядкованості.
Централізовані бухгалтерії забезпечують облік, нарахування та виплату заробітної плати по установах, провадять всі видатки, передбачені в кошторисах, контролюють економне їх використання.
Централізація обліку бюджетних установ дає змогу в умовах інфляційних процесів чітко орієнтуватись у виявленні першочергових заходів для фінансування як по окремих статтях видатків, так і окремих установах, вести облік на комп'ютерах.
У кінці місяця бюджетною установою провадиться складанням звіту (балансу доходів і видатків) по активу і пасиву.
В активі відображаються кошти по видах, розміщенню та використанню.
У пасиві відображаються кошти по джерелах їх надходжень.
Структура балансу бюджетної установи відрізняється від балансу підприємства, тому що установи отримують кошти із бюджету, а підприємства отримують їх як результат господарської діяльності.
Поточний бухгалтерський облік у бюджетних установах ведеться по плану рахунків, який затверджується Міністерством фінансів України. Він є єдиним для всіх бюджетних установ, тобто кожна установа веде облік за єдиними рахунками, що дає змогу складати зведений баланс по групі однорідних установ, наприклад школи, лікарні, ветеринарні установи та ін.
Касове виконання Державного бюджету України
Касове виконання Державного бюджету України, державних позабюджетних фондів (крім Пенсійного) провадиться через установи Національного банку України, Ексімбанку, Промінвестбанку, Укрсоцбанку і банку "Україна". Ці установи банків виконують увесь комплекс операцій за доходами і видатками Державного бюджету.
Установи названих комерційних банків відкривають відповідним органам Державного Казначейства рахунки для обліку доходів Державного бюджету на балансовому рахунку № 100 "Доходи Державного бюджету" за підрозділами бюджетної кваліфікації і символами щомісячного звіту по виконанню Державного бюджету України. Виписки із зазначених реєстрів подаються Державному Казначейству з додатком копій платіжних документів, завірених банком.
Для забезпечення правильності зарахування надходжень бюджету згідно з бюджетною класифікацією органи Державного Казначейства разом з податковими адміністраціями за місяць до настання нового року подають відповідним установам комерційних банків списки платників по кожному районові, місті із зазначенням виду платежу, а також списки підрозділів бюджетної кваліфікації доходів, символів звітності Національного банку та номерів рахунків, на які повинні зараховуватися платежі.
Платники платежів, зборів та інших обов'язкових платежів незалежно від форм власності здійснюють розрахунки безпосередньо з державним та місцевими бюджетами.
При прийомі розрахункових документів на сплату податків та інших платежів до бюджету установи банків перевіряють наявність у платіжних документах підрозділів бюджетної класифікації та номерів банківських рахунків. При їх відсутності такі документи до виконання банками не приймаються, а відповідальність лягає на платника.
Для забезпечення контролю за надходженнями доходів Державного бюджету, за своєчасним їх перерахуванням Міністерству фінансів України та за достовірністю звітів щодо касового виконання Державного бюджету, в установах комерційних банків відкривається окремий, особливий активний рахунок на балансовому рахунку № 100 - "Кошти Державного бюджету, що перераховані Міністерству фінансів України", на якому відображається сума щоденних перерахувань. З цього рахунку установи комерційних банків щоденно, на початку дня перераховують по електронній пошті до регіональних управлінь Національного банку загальну суму доходів, що надійшла на доходні рахунки.
Суми доходів, які надійшли на вказані дохідні рахунки, відкриті на балансовому рахунку № 100, перераховуються комерційними банками обласним управлінням НБУ на транзитний балансовий рахунок № 100.
Управління НБУ також щоденно перераховують отримані від комерційних банків кошти по доходах бюджету операційному управлінню НБУ на рахунок № 100.
Перерахування надходжень до бюджету провадиться у цілих гривнях.
У звітних балансах установи комерційних банків показують дані по рахунку № 100 в розгорнутому вигляді.
Для обміну коштів Державного бюджету, які надходять від комерційних банків, в управліннях НБУ відкриваються транзитні рахунки на балансовому рахунку № 100 "Кошти Державного бюджету України".
Рахунки відкриваються для кожного комерційного банку з виведенням наростаючих підсумків кредитних оборотів, що використовуються для звірки повноти перерахування доходів із щомісячними балансами комерційних банків і звітністю за бюджетом.
З метою забезпечення контролю за своєчасним і повним перерахуванням доходів державного бюджету в управлінні Національного банку реєструються дати і номери повідомлень (авізо), що надійшли з комерційних банків, у зведених картках ф. 0407807, які ведуться в розрізі філій комерційних банків. У разі неодержання повідомлення з номером філії комерційного банку, в день надходження наступного повідомлення надсилається телеграфнийзапит.
За розсудом головного бухгалтера управління Національного банку може встановлюватись інший порядок контролю за своєчасним і правильним перерахуванням доходів, в тому числі з використанням комп'ютерної техніки.
Управління Національного банку щоденно телеграфне перераховують залишки транзитних рахунків на рахунок Міністерству фінансів України № 100 в Операційне управління Національного банку. Перерахування цих залишків рахунків здійснюється на підставі зведених меморіальних ордерів або програмним шляхом на комп'ютерах.
Операційне управління Національного банку щоденно видає Міністерству фінансів виписки із Централізованого рахунку № 100 "Кошти Державного бюджету України" з доданням меморіальних ордерів або копій

 
 

Цікаве

Загрузка...