WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФінанси (міжнародні, державні) → Державний Пенсійний фонд. Державний інноваційний фонд - Реферат

Державний Пенсійний фонд. Державний інноваційний фонд - Реферат


Реферат на тему:
Державний Пенсійний фонд. Державний інноваційний фонд
Державний Пенсійний фонд
Відповідно до Закону про Державний бюджет України Кабінет Міністрів України затвердив Положення про Пенсійний фонд України, який є центральним органом державної виконавчої влади, підвідомчим Кабінетові Міністрів України. У своїй діяльності він керується законодавчими і нормативними актами, які окреслюють завдання та функції Пенсійного фонду, зокрема збір і акумуляцію обов'язкових страхових внесків, призначених для пенсійного забезпечення й виплат допомоги, та їх виплати, включаючи виплати пенсій, відповідно до Законів України про пенсійне забезпечення та про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також пенсій військовослужбовцям і працівникам органів внутрішніх справ, допомоги на дітей та інших витрат, які, згідно з чинним законодавством, фінансуються за рахунок Пенсійного фонду. Він бере участь і в фінансуванні державних та регіональних програм соціальної підтримки пенсіонерів й організовує міжнародне співробітництво у галузі пенсійного забезпечення.
Пенсійний фонд розробляє проект кошторису (бюджету), складає звіт про його виконання і разом з фондом соціального страхування, Мінпраці подає Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо тарифів внесків у державне соціальне страхування із врахуванням необхідних виплат на пенсії, допомоги та інші витрати, що провадяться за рахунок коштів соціального страхування, а також бере участь у підготовці пропозицій щодо вдосконалення законодавства у розробці проектів нормативних актів по цих питаннях.
Пенсійний фонд має мережу територіальних відділень, включаючи міста й райони, які у своїй діяльності взаємодіють з органами влади і управління, підприємствами та установами.
У межах чинного законодавства Пенсійному фондові та його органам на місцях надано право: одержувати від підприємств, установ і організацій, а також громадян, які провадять підприємницьку діяльність, інформацію й документи щодо нарахування і сплати обов'язкових страхових платежів до Пенсійного фонду, перевіряти їх, вимагати від юридичних і фізичних осіб усунення порушень законодавства щодо сплати внесків і використання коштів Пенсійного фонду; одержувати від органів державної виконавчої влади інформацію для виконання своїх функцій; стягувати у безспірному порядку не внесені в Фонд обов'язкові страхові внески разом з нарахованою пенею та застосовувати інші фінансові санкції;
перевіряти правильність призначення й виплати пенсій і допомоги, витрачання коштів Фонду та інші заходи, додержання порядку сплати обов'язкових страхових внесків до Пенсійного фонду та інших платежів. Йому надано право порушувати питання про притягнення до відповідальності службових осіб і громадян, винних у порушенні чинного порядку сплати обов'язкових платежів та внесків до Фонду й витрачання його коштів, а також несвоєчасному наданні встановленої звітності.
Бюджет Пенсійного фонду входить до складу Державного бюджету України і формується за рахунок:
- обов'язкових страхових внесків;
- коштів державного і місцевих бюджетів;
- коштів, що надходять за регресними вимогами;
- добровільних внесків підприємств, установ та організацій і громадян;
- обов'язкових страхових внесків та інших надходжень.
Кошти Пенсійного фонду спрямовуються на:
- фінансування виплати державної пенсії, соціальних виплат, які, згідно з чинним законодавством, здійснюються за рахунок його коштів, в тому числі громадянам, що виїхали на постійне проживання за кордон;
- реалізацію державних, регіональних та міських, районних програм соціального захисту населення;
- створення банку даних про платників обов'язкових страхових внесків до Пенсійного фонду та розвиток матеріально-технічної бази органів Фонду й організацію роз'яснювальної роботи з населенням.
Особливістю витрачання коштів Пенсійного фонду є те, що кошти зберігаються в установах банків на розрахункових рахунках і вилученню не підлягають, а органи управління фонду утримуються за рахунок Державного бюджету.
Пенсійний фонд є органом державної виконавчої влади і, як такий, визначає перспективні та поточні завдання Фонду, подає на розгляд Мінфіну проект рішень про річний бюджет Фонду і звіт про його виконання;
у межах положення приймає і затверджує нормативні документи, заслуховує звіти підвідомчих органів та провадить ревізії і перевірки їх діяльності.
Державний інноваційний фонд
Державний інноваційний фонд (далі - Фонд) створено для фінансування заходів щодо забезпечення розвитку і використання досягнень науки й техніки в Україні. Фонд має регіональні відділення в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Формування коштів Фонду провадиться за рахунок бюджетних асигнувань, що виділяються державою для підтримки науково-технічної діяльності й відрахувань коштів підприємств, об'єднань та організацій і добровільних внесків юридичних та фізичних осіб.
Підприємства, об'єднання й організації відраховують до Фонду кошти у розмірі до 1 % обсягу реалізації продукції (робіт, послуг). Вказані кошти, які перераховуються до Фонду, відносяться на собівартість продукції.
Для забезпечення фінансування галузевої науки підприємства, об'єднання і організації перераховують 70 % обсягу зазначених відрахувань до спеціального фонду позабюджетних фондів, що утворюються в міністерствах, відомствах, концернах, корпораціях та в інших формуваннях для фінансування галузевих і міжгалузевих науково-дослідних робіт, а також заходів щодо освоєння нових технологій і виробництва нових видів продукції.
Головними напрямами діяльності Державного інноваційного фонду та його регіональних відділень є організація і цільове

 
 

Цікаве

Загрузка...